Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Lutownica do użytku domowego!

Polecane posty

Witam po długim czasie, a mianowicie poszukuje lutownicy plus ewentualnie trzecia ręke. Slużyć ma mi to do użytku domowego np by przylutować gniazdo w telefonie jakieś inne małe elementy w innych urządzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mało robisz i do "domowego użytku" to wystarczy Ci najzwyklejsza do 50 zł na allegro... Ja mam taką i najcześciej to paski ledowe lutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po długim czasie, a mianowicie poszukuje lutownicy plus ewentualnie trzecia ręke. Slużyć ma mi to do użytku domowego np by przylutować gniazdo w telefonie jakieś inne małe elementy w innych urządzeniach.

 

Ja jakiś czas temu kupiłem dokładnie tą

http://allegro.pl/zestaw-lutowniczy-xxl-lutownica-60w-akcesoria-8szt-i6145569339.html?snapshot=MjAxNi0wNy0yNVQyMDo1Mjo0MFo7YnV5ZXI7MjRkYjZjYjkyNzJkMzY4YmIwYjA2MDA3MmU4MDQ3NzZjNGY0Y2FhNjdlMGUyMTRhOWQ3NzMwM2Y2YmExNThiMQ==

 

Jak na razie nie ma z nią problemów. Transformatorowa raczej będzie nie wygodna do lutowania małych elementów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten zestaw co dał link Krzysiek02 nie będzie to lutowanie precyzyjne ale zawsze lepiej jak transformatoròwką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Boże swięty mam transformatorową lutownicę i ja nie wiem co robię nie tak. Mam cały zestaw + 3 różne groty w pięknej szarej walizce... Prócz tego że ładnie wygląda to słabo lutuje i jest mało wygodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

@Kamikadze: Nie masz czasem brudu między grotem a osadzeniem go na ramieniu lutownicy? Lutownica nie ma nastawy temperatury? Może grot masz z jakiegoś miedziowanego drutu a nie miedzianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Lutownica 0/1 typu klikasz i się nagrzewa. Co do syfu to lutuję raz w roku i staram się trzymać je czyste, ale czasami zamiast lutować kable biorę kostkę i skręcam kable :)

 

Sam grot jest metalowy w sensie biały czyli pewnie stal jakaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To raczej kwestia używanej cyny - czy stara dobra nieekologiczna SnPb, czy nowe bezołowiowe wynalazki w stylu SnAg/SnCu, które to muszą mieć znacznie wyższą temperaturę ciężej osiągalną w domowych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz co nie pamiętam jaką miałem wcześniej. Teraz jak brat lutował to kupił: S-Sn60Pb40 SW26/3/2.5%. Nie znam się na tym i lutownicy używam jak już mówiłem 2-3 razy w roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście cyna ma tutaj bardzo duże znaczenie sam to zauważyłem. Też miałem nie małe nerwy Kiedy chciałem lutować elementy cyna pierwsza jaką złapałem, strasznie długo się nagrzewała, poszedłem więc po drugą ktòra topiła się w mgnieniu oka. W mojej grot jest miedziany, troszkę przubrudzony ale po zmianie cyny nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś kupiłem w brico jak bylem przy okazji

http://narzedzia-bialystok.com/mobile/pl_PL/p/LUTOWNICA-TRANSFORMATOROWA-175W-MODECO-MN-99-206/201

 

Koło 40zł zapłaciłem nie mogę powiedzieć do mojego użytku jest spoko. Cyna oczywiście o kant tyłka sie nadawała ale mam swoją i wszystko jak najbardziej ok.

Edytowano przez RafoX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A to teraz wziąłem moją i patrzę że to 100W (rok prod. 2009)

 

Jakieś oznaczenia jeszcze S2 20% 12s / 48s

 

Prod. TOYA S.A. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×