Skocz do zawartości
Deacon

Czy polskie hostingi są tańsze od zagranicznych?

Polecane posty

Czy polskie hostingi są średnio tańsze od zagranicznych? Aktualnie płacę $85 + VAT rocznie za hosting i szału nie ma, moja strona generuje wg Awstat 300-400.000 odsłon i 60GB transferu miesięcznie, a z tego co widzę to w PL za tą cenę miałbym dysk ssd i pewnie lepszy uptime bo w tym hostingu co ja używam to słabo z tym, tak słabo że planuję się gdzieś przenieść i nie wiem czy warto w ogóle rozważać polskie hostingi, bo jeśli oferta jest zbliżona to wolę hosting z IP w USA, bo stamtąd mam najwięcej gości.

Edytowano przez Deacon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu parametrów, jakości usługi, podejścia do oversellingu. W polsce znajdziesz hosting za 5 zł/mc podobnie jak w USA za 2$. Znajdziesz również usługi za tysiące złoty miesięcznie, podobnie jak w USA. Firmy hostingowe najczęściej bazują na kupnie serwerów dedykowanych (lub ich kolokacji) i sprzedaży tej przestrzeni - to zależy od firmy jak je wykorzysta.

 

Nie można udzielić odpowiedzi na twoje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy polskie hostingi są średnio tańsze od zagranicznych?

Średnio może, ale najniższe ceny będą mogły zawsze zaoferować firmy działające w dużej skali, jak np. OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak słabo że planuję się gdzieś przenieść i nie wiem czy warto w ogóle rozważać polskie hostingi, bo jeśli oferta jest zbliżona to wolę hosting z IP w USA, bo stamtąd mam najwięcej gości.

 

 

Serwery dedykowane w USA są drogie (piszę tutaj o prawdziwych serwerach, nie tych garażowych), w Polsce dostaniesz taniej.

Ceny w USA zaczynają się od 150 USD za serwer dedykowany, w Polsce masz już porządną maszynę za to.

 

Tanie są serwery wirtualne, robią tam ogromny overselling, i masz serwer za dosłownie grosze, jednak z niskim uptime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, w PL jest generalnie taniej, ale to nie koniec korzyści:

 

1. Sporo zależy też od tego, do czego używasz maszyny i do kogo kierujesz ofertę z tej strony.

U nas w spółce jest klaster serwerów dedykowanych, który trzymamy w DC w Berlinie tylko dlatego, że Klientowi zależy na pozycji w Google.de. Hostując stronę w PL masz polskie klasy adresowe, co zdaniem niektórych przyczynia się do pozycji w Google.pl lepiej, niż gdyby były hostowane w klasach spoza PL.

 

2. Prawdopodobnie ze względu na brak różnicy w strefach czasowych uzyskasz też lepszy support niż w firmie z USA. No chyba, że mieszkasz w USA, to pewno szybszy support będziesz mieć tam.

 

3. Kolejna różnica to dane osobowe. Jeśli strona ma newsletter albo jakiś formularz kontaktowy to o wiele łatwiej zarejestrujesz zbiór danych osobowych w GIODO, ponieważ lepsze firmy w PL spokojnie przygotują Ci na piśmie umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych.

 

4. Masz tutaj na forum bardzo fajny dział z opiniami, gdzie możesz poczytać ile jest opinii o najlepszych firmach i jaki jest odsetek pozytwnych - nie wiem, czy masz podobnie wiarygodne źródło o firmach z USA.

 

Nasza propozycja: po prostu się przekonaj. Większość z nas - polskich hosterów - zapewnia okres testowy, można sprawdzić, czy wszystko spełni Twoje oczekiwania. Zapraszamy do wypróbowania https://www.hekko.pl

 

Opinie o nas znajdziesz tutaj: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/firma/13-hekko-pl/

 

Wchodząc na stronię z forum możesz liczyć na dodatkowe korzyści i rabaty dla czytelników Webhostingtalk.pl

 

Powodzenia w wyborze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×