Skocz do zawartości
Soczysty_

Dobieranie parametrów usług do potrzeb

Polecane posty

Cześć,

 

To mój pierwszy temat na Waszym forum, w którym chciałbym prosić Was o drobną poradę odnośnie dobierania odpowiednich parametrów do faktycznych potrzeb.

 

Dam przykład;

 

Prowadzę skromna działalność oferującą dzierżawę oprogramowania, platformy, która jest oparta o Wordpress`a - sam WP potrzebuje optymalnie do działania załóżmy te 512 mb ramu; są też tu różnego rodzaju wtyczki i dodatki, które też zabierają nieco pamięci i w sumie mam teraz problem z tym, że jeśli na jednej maszynie ustawię kilka takich platform to mam świadomość ile będą one pobierały parametrów do jałowego działania; ale problem pojawia się z określeniem sytuacji, kiedy na kilku z tych platform będzie wykonywany jakiś event i w jednym czasie będzie generowane obciążenie dla ramu, procesora takiego serwera. Czy macie może jakieś ciekawe rozwiązania, które mogły by mi na przyszłość dobrać maszynę do moich potrzeb? - Wiadomo, nie zależy mi na jej niepotrzebnym przeładowaniu, ale liczę na to by był jakiś zadatek na nadzwyczajne eventy.

 

Jeśli chodzi o usługi Cloud z autoskalowaniem - na razie uciekam od tych rozwiązań, bo nie nalezą one do najtańszych.

 

Obecnie korzystam z oferty vps.serveradmin.pl - Zazwyczaj pakiet 2 i 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×