Skocz do zawartości
venturecapital

Zlecę wykonanie projektu porównywarki cen

Polecane posty

Zlecę wykonanie strony porównywarki cen w zagranicznych sklepach. Porównywarka będzie nakierowana na pewną kategorię produktów.

 

Strona uczestniczy w programie partnerskim, poprzez który przechodzą linki www do sklepów. Każdy sklep udostępnia bazy danych w postaci plików txt CSV, które chyba najrozsądniej ładować do systemu bazodanowego np. MySQL i tam na nich operować.

 

W pliku są zwarte nr produktu, link do sieci partnerskiej, nazwa sklepu, produkt, link to fotografii w sklepie, kategoria oraz najważniejsza informacja cena. Należy opracować takie rozwiązanie, które np. będzie w stanie operować na 10 plikach (bazy produktowe ze sklepów), które następnie przeczesujemy w celu wyszukania produktu, który nas interesuj oraz, który chcemy porównać cenowo. Np. użytkownik wpisuje model laptopa ASUS Z600 skrypt, wyszukuje produkty w bazach/bazie i udostępnia wynik wyszukiwania wraz z cenami od najniższej do najwyższej wraz z linkiem do produktu w sklepie.

 

Postanowiłem dać ogłoszenie, ale w trochę inny sposób. Nie chcę zlecać komuś projektu, kto zadeklaruje się opracować rozwiązanie, a tego nie wykona albo wykona tak, że projekt nie wypali. Dlatego postanowiłem, że osoba zainteresowana, dla której wykonanie czegoś takiego nie stanowi problemu opracuje proste rozwiązanie problemu i pokaże to na prostym przykładzie jak mogłoby to działać. Ktoś, kto zaprezentuje działający skrypt jest dla mnie pewniakiem, że z kimś takim projekt ma powodzenie. Sprawa jest w pewnym sensie dość prosta z racji, że mamy bazy ze sklepów, na których operujemy i z których pobieramy dane. Nie musimy tworzyć pająka, który miałby chodzić po stronach i te dane zbierać. Wystarczy, że będziemy przeszukiwać bazy, które już mamy. Tutaj jest jednak pewien problem z uwagi, że sklepy udostępniają rekordy z produktami po 500, 5000 a nawet 50000 produktów ze sklepu. Mając 10 takich sklepów z bazami tworzy się spora ilość danych, które należy obrobić. Sensownym rozwiązaniem wydaje się wyodrębniać z plików tylko te produkty, które ma porównywarka przeszukiwać (jak wspomniałem porównywarka będzie nastawiona na pewną grupę produktów nie wszystkie), tak, więc z jednej bazy sklepowej gdzie jest 1000 produktów możemy wyodrębnić tylko 100, które potrzebujemy. Tutaj jest największy problem jak te dane zbierać, gdzie przechowywać i jak na nich operować, aby w czasie rzeczywistym użytkownik mógł wyszukać produkty z cenami.

 

W Polsce takie rozwiązanie, jakie chcemy stworzyć jeszcze nie działa, globalnie jakiś czas temu zaczęła działać pewna strona, której udaje się w pewnym sensie takie dane obrabiać, więc jak pokazuje przykład już działającej strony jest to wykonalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby uruchomić wersję PL i EN globalną.

 

Kogo szukamy osoby/grupy, która albo przyjmie zlecenie i podejmie się wykonania zadania lub osoby/osób, które chciałyby wejść w układ i w przypadku powodzenia czerpać korzyści z dochodów, jakie ewentualnie porównywarka mogłaby generować.

 

W załączniku załączam 3 pliki, w których znajdują się przykładowe bazy 3 sklepów i na podstawi nich osoba zainteresowana musi opracować pewien zalążek rozwiązania, które udowodni, że dana osoba/grupa osób ma umiejętności, aby taki projekt wykonać. Na początku nie chodzi o wygląd, o fajerwerki, ale pokazanie rozwiązania, które udowodni, że spełnia swoje założenia i może być wykorzystane pod porównywarkę.

 

Osoby zainteresowane chcące uzyskać więcej informacji lub dopytać o inne rzeczy zapraszam do kontaktu wszystko wyjaśnię.

 

Osoby zgłaszające się proszę o napisane coś o sobie wiek, miejsce pochodzenia (chodzi o to, że po nawiązaniu współpracy może ułatwi to rozmowy na żywo itd.). Ktoś, kto ma wykonane ciekawe projekty warto o tym napisać, podać linki to utwierdza w przekonaniu, że dana osoba jest w stanie coś działającego zrobić i warto z taką osobą podejmować rozmowy.

 

Na koniec dodam, że testowaliśmy dłuższy czas rozwiązanie, związane z zakupami, które potwierdza, że projekt, jaki chcemy wdrożyć ma sens. Przykład ostatni zakup internauty za 1400$, prowizja z tego tytułu, jaką naliczył system prawie 300 zł. Udostępniając rozwiązanie, o jakim tu piszę możemy ułatwiać zakupy ludziom, ale też generować dochody, które mogą osiągać naprawdę wysokie sumy, także zachęcam osoby, dla których tworzenie takiego projektu nie byłoby czymś skomplikowanym do spróbowania. Może się okaże, że jesteś tą osobą, której szukamy i stworzymy wspólnie ciekawy, a zarazem dochodowy projekt.

 

Jak to się mówi, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

 

Co do budżetu na tym etapie trudno go określić bo wszystko zależy od złożoności problemu, ale też nie jest to zlecenie na 1000 zł wszystko zależy jaką formę współpracy obierzemy. Nie ukrywam, że wolałbym aby to były osoby, które chciałyby tworzyć startup (ułatwia to rozwój projektu) aczkolwiek wiem, że tego typu projekty są obarczone dużym ryzykiem i jeśli ktoś woli tylko zlecenie i wynagrodzenie OK, ale w przypadku powodzenia stopa zwrotu może być naprawdę satysfakcjonująca z przedsięwzięcia także warto przemyśleć + i -.

 

Pozdrawiam, ms

pitcairnisland@wp.pl

Objasnienie.txt

abc.txt

asd.txt

xyz.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem na początku mojego ogłoszenia chodzi o porównywarkę w zagranicznych sklepach (chodzi o pewien region, na który ludzie wchodzą z zakupami). Ceneo porównuje w PL sklepach w zasadzie wszystko, my tworzymy porównywarkę ukierunkowaną na pewną kategorię produktów, które ludziom opłaca się kupować za granicą bo często jest taniej i o wiele lepszy wybór niż w PL sklepach. Ubrania nie mają sensu z uwagi, że wiele ciuchów to produkty no name i jeden sklep nazywa coś TAK inny SIAK, także nastawiamy się na konkretną grupę produktów, które ludzie kupują i będą kupować. Aczkolwiek i tę kategorię można wykorzystywać.

 

Ceneo też wykorzystuje pliki, które generują sklepy jak to dokładnie działa tego nie wiem, ale wiem, że bazy, jakie my dostajemy od sieci, która pośredniczy miedzy afilantami, a sklepami rozwiązują pewien problem ze zbieraniem produktów po sklepach i sprawdzeniem cen. Chodzi więc o stworzenie mechanizmu, który te bazy będzie w stanie obrobić, użytkownik otrzyma to, co go interesuje, a my prowizje.

 

Polska to raczej biedniejsze społeczeństwo, ale ludzie i tak robią dużo już zakupów. Skąd to wiem ze statystyk, jakie prowadziliśmy oraz z tego, co mówią badania rynku. Jednak najlepiej wyjść na rynek globalny, bo wtedy docieramy do potężnej grupy ludzi, a to może się już przekładać na naprawdę opłacalny biznes.

 

Jak piszę jesteśmy chętni na stworzenie teamu do projektu jak i zlecenie komuś zadania, kto byłby w stanie stworzyć na początku jakiś prototyp, bo wiadomo w trakcie działania często coś należy poprawić, zmienić tak jest z serwisami, ich rozwój musi trwać cały czas. W przypadku, kiedy projekt fizycznie zacznie działać można starać się o finansowanie np. z funduszy venture na dalszy rozwój. Tak najłatwiej pozyskać partnera, który doda zastrzyk gotówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale nie wiem czy ktoś zdecyduje się zrobić prototyp ponieważ zbyt dużo rzeczy nie jest ustalonych. Robienie prototypu z informacjami które przekazałeś może być sporą stratą czasu ponieważ później może się okazać, że trzeba wszystko zrobić zupełnie inaczej. Ja nie lubię marnować swojego czasu i myślę że mało która osoba lubi. Robienie prototypu który trafi do kosza, nawet jeśli jego projekt miałby zająć 2-3 dni to i tak marnotrawstwo.

Masz pomysł, ale pamiętaj że pomysły nie są nic warte, jedynie realizacja jest coś warta. Z Twoich postów można wywnioskować iż nie jesteś osobą techniczną, choć mniej więcej ogarniasz temat. Problem w tym, że jeśli nie wejdziesz w spółkę z kimś kto zna się na wszystkim od strony technicznej, to nawet jeśli zapłacisz komuś za zrealizowanie takiego projektu może to się okazać stratą pieniędzy. Dlaczego? Bo nie napisałeś w jakiej technologi chcesz mieć napisaną aplikację, w jaką stronę chcesz pchnąć potem projekt, z jakich serwerów chcesz korzystać. Wybór technologi i używanych rozwiązań ma kolosalne znaczenie na początku, niestety bardzo często o tym się zapomina, a potem nie da się nic zrobić ponieważ ograniczają nas decyzje podjęte na początku, a do tego nie opłaca się zmieniać pewnych rzeczy.

 

Jak dla mnie nie napisałeś prawie żadnych konkretów które miałby mnie zachęcić do zastanowienia się nad podjęciem współpracy czyli tym samym rozważeniem czy opłaca mi się robić jakiś prototyp.

 

PS. Jeśli oczekujesz prototypu który po wgraniu pliku wczyta wszystko do bazy, a potem będzie wyświetlał to co ma w bazie to moim zdaniem nie jest wyznacznik umiejętności ponieważ takie rzeczy potrafią uczniowie w technikach informatycznych, a na pewno studenci którzy radzą sobie z programowaniem.

Może się okazać że prototyp zrobi Ci osoba która nic ponad to nie potrafi.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak wierzysz w pomysł weź pieniądze, poszukaj software house w twojej okolicy. Za kilka tysięcy dostaniesz spokojnie w pełni działającą betę do dalszego rozwoju.

 

To co przedstawiłeś w linkach jest banalnie proste do opracowania przez programistę z doświadczeniem. Jednak twój sposób przedstawienia oferty jest fatalny ...

 

 

 

nich osoba zainteresowana musi opracować pewien zalążek rozwiązania, które udowodni, że dana osoba/grupa osób ma umiejętności, aby taki projekt wykonać.

 

Pytanie co ty wnosisz do projektu? Sam pomysł nie jest niczym odkrywczym, chaotycznie napisany opis w kilku zdaniach eh ... czasami dłuższe porady udzielam bezpłatnie na forach.

 

 

 

Ceneo też wykorzystuje pliki, które generują sklepy jak to dokładnie działa tego nie wiem

 

No to przeczytaj dokumentację Ceneo ... To banalne.

 

 

 

Skąd to wiem ze statystyk, jakie prowadziliśmy oraz z tego, co mówią badania rynku

 

Takie badania że kompletnie nie masz pojęcia o podstawowych aspektach afiliacji w sklepach internetowych i integracji ich "bigdata", nawet nie chce ci się ruszyć aby opracować zwięzłą dokumentację i specyfikację projektu - na partnera się nie nadajesz, na marketingowca też nie, zarządzać biznesem po twoich wypowiedziach bym ci nie pozwolił - czyli co wnosisz ?

 

 

 

W przypadku, kiedy projekt fizycznie zacznie działać można starać się o finansowanie np. z funduszy venture na dalszy rozwój. Tak najłatwiej pozyskać partnera, który doda zastrzyk gotówki.

 

Czyli taki frajer który coś zbuduje bezpłatnie licząc że dasz mu kiedyś grosz z tego co stworzył ;). Fundusze nie rozdają pieniędzy - stworzono je po to aby inwestor mógł zarobić. Nie licz na inwestycję bez porządnego planu, wyliczeń itp. Dodatkowo raczej głosu (tym bardziej pieniędzy) w spółce większego nie zachowasz w przypadku startupów bez niczego.

 

Nie rozumiem twojego problemu, ten problem jest banalny do rozwiązania (integrowałem podobne rozwiązanie - platformę która podmienia pewne frazy na blogach przeszukując sieci afiliacyjne, prawie 60 sieci z całego świata).

 

Weź pieniądze idź do jakiegoś software house, zainwestuj kilkanaście tysięcy i zarabiaj miliony ... ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi o prototyp za free, chodzi mi, aby ktoś zaprezentował coś, co pokazuje, ze potrafi taki projekt wykonać. Prototyp miałem na myśli już funkcjonalny portal, który będzie działał i jak napisałem, za który wykonawcy zapłacimy lub wejdziemy we współpracę. Jeśli będzie to działać będziemy myśleć dalej nad jego rozwojem. Jeśli projekt zacząłby się monetyzować to znak, że wszystko idzie w dobrym kierunku i dalej opłaca się to rozwijać. Mając już działający portal oraz jakieś np. udokumentowane dochody można rozmawiać z funduszami, które wsparłyby portal w dalszym jego rozwoju. Chodzi tu o dodatkowych ludzi, marketing itd. Tu nie chodzi o to abyś coś wykonał, za darmo i nie chcę się też ogłaszać na oferai.pl itp. Ktoś się zadeklaruje i tego nie wykona, Jeśli ktoś coś złoży, pokaże, że jego rozwiązanie jest funkcjonalne to znak, że z takim kimś coś można ugrać i wtedy robimy już pełną stronę, za którą płacimy wykonawcy albo dogadujemy się, jeśli ta osoba chciałaby wejść w jakąś współpracę, Może jest ktoś, kto umie to ogarnąć, ale nie wierzy w to, że to się może przyjąć. Tak też może być, że to nie wypali, ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Masz pomysł, ale pamiętaj że pomysły nie są nic warte, jedynie realizacja jest coś warta

 

 

Dlatego na tym etapie trudno przekonać kogoś, aby wprowadził do projektu ludzi i finansowanie. Kiedy będzie już coś działającego można to obrazować inaczej.
Z Twoich postów można wywnioskować iż nie jesteś osobą techniczną, choć mniej więcej ogarniasz temat.

 

 

Ja się programowaniem zawodowo nie zajmuję, technologie się zmieniają kiedyś strony pisało się w HTML-u, potem dużo było PHP, teraz jest Ruby on Rails inne technologie, ja nie będę narzucał komuś, kto się na tym lepiej zna, bo ktoś może zaproponuje coś naprawdę rozsądnego i może to być nawet Java.
Co do ryzyka jak wspominałem, w tego typu projektach jest ono naprawdę duże, ale tego nie sprawdzisz do momentu aż nie spróbujesz.

PS. Jeśli oczekujesz prototypu który po wgraniu pliku wczyta wszystko do bazy, a potem będzie wyświetlał to co ma w bazie to moim zdaniem nie jest wyznacznik umiejętności ponieważ takie rzeczy potrafią uczniowie w technikach informatycznych, a na pewno studenci którzy radzą sobie z programowaniem.
Może się okazać że prototyp zrobi Ci osoba która nic ponad to nie potrafi.

 

 

Dlatego wolę zaryzykować ze skryptem, który mi ktoś pokaże, że coś robi niż w ciemno się ogłaszać i płacić za coś, co się potem okaże klapą. Może pomysł spodobałby się danej osobie wtedy walczymy wspólnymi siłami, aby to rozwijać. Każdy projekt, który powstawał na początku był czymś prostszym dopiero w trakcie życia strona nabierała nowej szaty, nowych funkcji, których np. ludzie potrzebowali. Popatrz w archiwum jak wyglądało allegro w 2000 roku to była bardzo prosta strona, a jaka jest teraz. Owszem wtedy była inna technologia, ale lepiej zacząć od czegoś mniejszego i jeśli zacznie się to podobać ludziom spełniać swoje założenia wtedy myśli się o rozwoju.
Projekt, jaki chcę odpalić nie jest bardzo skomplikowany, ale wymagałby trochę nakładów pracy.
Ponadto piszesz, że takie coś może wykonać uczeń technikum. OK niech wykona, jeśli się okaże, że to działa i z tego można wyjść będzie się myśleć nad tym jak to dalej rozwinąć, ale jestem realistą tutaj raczej ktoś potrzebny z wiedzą ze studiów, z doświadczeniem i ktoś kto siedzi w tej działce.
Teraz do devon
Chciałem Ci napisać na każdą Twoją myśl odpowiedź, ale zrozumiałem, że to nie ma sensu. Zaraz po tobie znajdzie się ktoś inny też mądrzejszy i zacznie mnie uświadamiać. Wiedz jedno nie ma problemu, którego nie dałoby się rozwiązać, ale trzeba wiedzieć jak i tu jest pewien problem, a jeśli wiesz spróbuj, co masz marnować czas na darmowe porady napisz rozwiązanie. Przekonasz mnie ja Ci nie muszę tworzyć dokumentacji, itd. To nie inwestycja Z UE, to nie projekt systemu do CPD w Ministerstwie Finansów, to mój projekt, kilka zdań, pokazana strona, która już działa w sieci globalnie i wiesz, w czym temat. Nie wierzysz w powodzenie nie musisz, umiesz to wykonać jest to dla Ciebie banalne ja zapłacę. Co mamy płacić jakiejś firmie, która nic nie zrobi ja zapłacę Tobie, bo takiej właśnie osoby szukamy, która stworzy coś sensownego.
Chciałbym Ci się zapytać o Twój wiek, bo opowiadasz tak jakbyś się na wszystkim znał i wszystko wiedział. Ja już rozmawiałem o tym projekcie z programistą, który ma trochę doświadczenia, 38 lat i dla niego nie jest wszystko takie proste jak się wydaje.
Także wiesz takie gadania a co to problem? to żaden problem. Tak to gadają ludzie, którzy mają 20 kilka lat i wydaje im się, że oni to są najmądrzejsi. Tylko, że wiesz jak jesteś taki dobry to, co tu robisz powinieneś siedzieć w ZEA i tam brałbyś 50000 zł/ms do tego miał furę, lokum za free, ale wiedz, że nie ma ludzi niezastąpionych może i jesteś w czymś dobrym i to, co tu zaprezentowałem faktycznie umiałbyś wykonać to wykonaj coś przynajmniej i się dogadamy. Cóż z tego, że ja Ci zapłacę i 20000 zł jak Ty mi wykonasz coś, co niby przeszukuje bazy, ale trwa to pół dnia.
Czepiasz się też o to, że nikt nie będzie marnował czasu. A ile razy Ty go zmarnowałeś i czapka z głowy Ci nie spadła. Mało jest konkursów, przetargi publiczne gdzie ludzie coś tworzą i wybiera się najlepsze rozwiązanie. Tutaj naprawdę nie potrzebna tłumaczyć wiele ktoś z głową na karku jak uzyska trochę więcej informacji zobaczy stronę, która już przeciera szlaki to wtedy załapie, w czym rzecz i żadna dokumentacja tu nie jest potrzebna. Osoba, która się na tym zna wybierze sobie to rozwiązanie, które zna najlepiej i które będzie w stanie zastosować pod stronę. Dlatego napisałem aby jeśli ktoś się zgłosi podał skąd jest może mazowieckie to łatwiej byłoby się spotkać i pogadać na żywo. Wtedy można zadać pytania i uzyskać wiele odpowiedzi i lepiej się zrozumieć niż czytając jakąś tam dokumentację.
Także devon coś mi się wydaje, ze Ci się tylko tak wydaje, że umiałbyś to zrobić, ale jak umiesz zrób nawet jak będzie to jakaś bardzo prosta wersja ja to dokupię. Jednak wiesz gadać to każdy potrafi, a Ty to chyba jesteś z tych co to im się wydaje, że wszystko wiedzą i na wszystkim się znają, a w rzeczywistości to wiesz ja tu wielki informatyk administrator programista... tato mamo daj na sobotę 5 dych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwszy post, powstrzymałem się od odpowiedzi.. Dziś po przeczytaniu już nie oprę się pokusie.

 

Nie lubię tego rodzaju porównań, ale kusi mnie: Jak szukasz glazurnika też mówisz niech Ci każdy zakafelkuje metr kwadratowy i wybierzesz? Kto nie ryzykuje ten nie wygrywa? Allegro - przepraszam, inny glazurnik - też zaczynał i jaki ma biznes teraz? Serio? :)

 

Wiesz ile przeciętny programista dostaje ofert, bo ktoś ma pomysł?

Często pomysł to "skopiuj funkcjonalność portalu X" bez nawet rozpisania tej funkcjonalności. Ale to trochę inny temat. Ile czasu zajęło Ci myślenie nad tym? Ile czasu zajmuje stworzenie portalu, który jest jedynym i podstawowym produktem? Widzisz pewną dysproporcje?

Piszesz: "kto nie ryzykuje". Ale co dajesz Ty? Devon słuszne zadał Ci pytanie, każdy anioł biznesu itp zapyta Cię o to. Masz pomysł (NIE innowacyjny, póki co z tego co mówisz), ktoś ma zrobić cały produkt.

 

Piszesz, że ktoś weźmie 20 000zł i zrobi coś co się otwiera pól dnia. Od tego są umowy, drogi venturecapital (nick + pomysł + adres mailowy na wp....? ). Umowa, zaliczka, sprawdzenie referencji/portfolio/cv. Nie zrobi - nie dostanie reszty kasy. Zrobi nie działające czy ze stroną otwierającą się za długo - nie dostanie kasy. Plus, ponownie -umowa, umowa, umowa.

 

Nawiążę jeszcze do tematu ucznia technikum.. Wiesz, branża it ma swoje plusy, minusy. Jednym z plusów (dla Ciebie minusów?) jest fakt, że ktoś ogarnięty.. szybko zacznie zarabiać w miarę. Nie mówię nawet o doświadczeniu i wykształceniu. Po prostu potrafiący się uczyć i podejmować wyzwania.

I teraz, czy ktoś taki, z doświadczeniem, wiedzą, zarabiający "trochę" więcej niż średnia krajowa, ktoś do którego odzywają się headhunterzy (bo mamy braki sensownych ludzi na rynku it) będzie startował w konkursach.. nawet nie konkursach, bo może zrobić coś co działa świetnie, a Ty powiesz, że jest za drogi. Albo, że był za późno. Albo, że zmieniłeś zdanie. Budżetu również nie podałeś. Rezerwacji nie organizujesz. Nie napisałeś, że jak ktoś Ci się zgłosi to umieścisz odpowiedź i czekasz bo decyduje kolejność zgłoszeń. Myślisz, że ktoś taki rzuci się na pisanie czegoś bo "może"?

Myślę, że najbardziej możesz liczyć na ucznia technikum.

Może okazać się, że taki uczeń zrobi Ci coś co otworzy się szybko. Podpiszesz z nim umowę. Dokończy. A potem na stronę wejdzie 20 osób i strona się wysypie.. bo uczeń może nie mieć doświadczenia. A człowiek z doświadczeniem nie podejmie się startowania w konkursie co nie ma ustalonych reguł. Rozumiem, że próbujesz uniknąć ludzi robiących na odwal się (skrótowo pisząc), ale swoimi próbami możesz dokładnie ich znaleźć. Widzisz do czego zmierzam?

 

 

Tak, często młodzi ludzie nie widzą problemu w niczym, a starsi je widzą, bo mają doświadczenie.. Pytanie co dla tego 38latka z doświadczeniem nie było takie proste? 1) zadał Ci kilka pytań doprecyzowujących (ważne, żeby zrozumieć klienta)? czy 2) twierdził, że projekt trudny (może negocjacyjne podejście? albo brak wiedzy)?

Bo zaimportowanie danych do bazy i zrobienie wyszukiwania.. Jeśli chcesz też podam Ci 10 argumentów czemu to takie trudne, najlepiej dorzucając trochę technicznych słówek (skoro się nie znasz, a nie znasz, skoro dla Ciebie html i php to to samo). Lepiej brzmi, jeśli trudne, prawda?

Ale mogę napisać, że stworzyłem/współtworzyłem/naprawiałem tyle różnych systemów, że import/wyszukiwarka + kilka detali do zarządzania, to drobiazg. I nie mam 2x lat.

 

Nie sugerowałbym się tak mocno tym, czy ktoś widzi problemy (pytania?) czy nie. Zadaj każdemu pytania w czym problem lub jak rozwiążą kwestię X. Postaraj się - ale do takiego pytania sam musisz zdobyć garstkę wiedzy w temacie, by móc ocenić odpowiedź.

 

I proszę bez marnych prowokacji, że skoro wypowiadam się krytycznie, to po napisaniu tej odpowiedzi pobiegłem "mamo, tato, daj 5zł". ;-)

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Ci się zapytać o Twój wiek, bo opowiadasz tak jakbyś się na wszystkim znał i wszystko wiedział. Ja już rozmawiałem o tym projekcie z programistą, który ma trochę doświadczenia, 38 lat i dla niego nie jest wszystko takie proste jak się wydaje.

Czyli jednak nie posiada odpowiedniego doświadczenia skoro nie potrafi rozwiązać takich problemów.

 

Także wiesz takie gadania a co to problem? to żaden problem. Tak to gadają ludzie, którzy mają 20 kilka lat i wydaje im się, że oni to są najmądrzejsi. Tylko, że wiesz jak jesteś taki dobry to, co tu robisz powinieneś siedzieć w ZEA i tam brałbyś 50000 zł/ms do tego miał furę, lokum za free, ale wiedz, że nie ma ludzi niezastąpionych może i jesteś w czymś dobrym i to, co tu zaprezentowałem faktycznie umiałbyś wykonać to wykonaj coś przynajmniej i się dogadamy. Cóż z tego, że ja Ci zapłacę i 20000 zł jak Ty mi wykonasz coś, co niby przeszukuje bazy, ale trwa to pół dnia.

Eh, jeżeli oceniasz już ludzi to nie rób tego szablonowo. Uwierz że istnieją też ludzie którzy mają stabilne życie/biznes a cały wolny czas mogą gospodarować na bezużytecznych czynnościach. Samochody, domy w Polsce bez potrzeby pracy jak chomik korporacyjny w ZEA.

 

tym, racja. Autor postu dostał już rady na temat swojego "biznesu". Raczej żaden normalny programista nie będzie chciał z tobą współpracować czytając twój ton wypowiedzi. Odpowiedź już dostałeś, pierwszy software house z twojej okolicy zrobi ci to od ręki. Wszystko przecież masz zdefiniowane na umowie.

 

Pół dnia przeszkuje ... a szkoda szczępić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ta dyskusja nie ma sensu ktoś będzie chciał to spróbuje się zmierzyć z zadaniem czy się wcześniej odezwie przedstawi sprawę i się dogadamy, jeśli mnie faktycznie przekona, że jest w stanie to wykonać. Cóż z tego, że ktoś mi powie ja to potrafię zrobić jak nie zrobi. Tutaj większość ludzi to smarki, które może nawet matury nie mają, ale wiedzieć to wiedzą wszystko najlepiej.

 

Jak tak większość ludzi uważa się za naprawdę wielkich specjalistów to, czemu nie pracują w najlepszych miejscach gdzie nie płacą 1000 zł, ale 10000 $ bo większość to specjaliści od hejtu na tym się najlepiej znają tak jak TYM to przykład człowieka obeznanego dobrze we wszystkim, ktoś tam kiedyś się zapytał jak rozkręcić forum to gość mu zalecił mailing z allegro. Widać znasz się dobrze na wszystkim ja „ci” odpowiadam na wszystkim się nie znam i nie uważam się za osobę od wszystkiego, dlatego tutaj jestem, bo szukam kogoś, kto się zna na konkretnym temacie, za który mogę zaoferować wynagrodzenie ile to kwestia ustalenia. Także "tym" zajmij się tym, na czym się znasz i nie rób z siebie kogoś, kim nie jesteś i nie hejtuj innych, o których nic nie wiesz.

 

Devon? Każesz nie oceniać ludzi szablonowo, a sam to robisz i ustawiasz jak to powinno wyglądać wg twojej koncepcji. To twoje widzimisię.

 

Ponadto jak robisz z kimś biznes to trzeba mieć twardy tyłek i stalowe nerwy wiedz jedno klient Twój pan może cię zj..bać, zbluzgać, ale Ty nie powinieneś się obrażać tylko przyznać mu rację, przeprosić i powiedzieć, że to i owo da się poprawić, jeśli wystąpił jakiś błąd inaczej nie zarobisz dzisiejszy biznes duży biznes funkcjonuj tak, że jeśli zaczniesz się obrażać na wszystko i wszystkich to nic nie zarobisz.

 

Ja tylko napisałem, co mnie interesuje, mnie nie interesu spisywanie umów na tym etapie, chodzenie po prawnikach, bo te koszty można wyeliminować i więcej pieniędzy przeznaczyć na wykonanie usługi. Jeśli komuś taki układ nie pasuje OK znajdzie się ktoś inny, komu obojętne, co myśli klient, jakie ma o nim zdanie, dla niego liczy się to, że umie coś zrobić, za co może dostać hajs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten gość gada od rzeczy (w sensie co ma piernik do wiatraka) czy mi się wydaje? Aż żal klawiatury by komentować te bezsensowne wypociny :D

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Projekt, jaki chcę odpalić nie jest bardzo skomplikowany, ale wymagałby trochę nakładów pracy.
Ponadto piszesz, że takie coś może wykonać uczeń technikum. OK niech wykona, jeśli się okaże, że to działa i z tego można wyjść będzie się myśleć nad tym jak to dalej rozwinąć, ale jestem realistą tutaj raczej ktoś potrzebny z wiedzą ze studiów, z doświadczeniem i ktoś kto siedzi w tej działce.

 

Nie ma nieskomplikowanych problemów, zawsze pojawiają się nieprzewidziane komplikacje. Jeszcze nie robiłem projektu który nie przysporzyłby mi jakiś kłopotów, nawet te idiotyczne stronki na uczelnie które robi się byleby tylko udawały że działają bo prowadzący jest ciemny jak noc w zaćmienie księżyca i i tak nic nie ogarnia.

 

Nie zrozumiałeś też tego co miałem na myśli. Ten przykład implementacji który oczekujesz będzie umiał zrobić taki uczeń, ale nie poradzi sobie z resztą projektu. Jeśli dla Ciebie wyznacznikiem umiejętności jest to czy ktoś będzie Ci umiał przedstawić działający przykład Twojego pomysłu to daleko z taką osobą nie zajedziesz. Może zarejestrujecie nawet domenę, ale na więcej bym nie liczył.

 

Ja myślę, że ta dyskusja nie ma sensu ktoś będzie chciał to spróbuje się zmierzyć z zadaniem czy się wcześniej odezwie przedstawi sprawę i się dogadamy, jeśli mnie faktycznie przekona, że jest w stanie to wykonać.

Problem w tym że to nie ja mam przekonać Ciebie że umiem to zrobić, tylko to Ty masz mnie przekonać że warto z Tobą podjąć współpracę.

 

Szukasz kogoś kto wejdzie z Tobą w spółkę, ale stawiasz same wymogi i warunki, a sam jak na razie nie wnosisz nic poza pomysłem. Nie rozumiesz tego że nikt rozsądny i warty współpracy nie wejdzie w spółkę/układ z osobą o takim podejściu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym że to nie ja mam przekonać Ciebie że umiem to zrobić, tylko to Ty masz mnie przekonać że warto z Tobą podjąć współpracę.

 

 

Z wielkim szacunkiem dla Ciebie, ale mylisz realia, to nie firmy proszą się teraz o ludzi, ale ludzie firm o pracę. Jeśli ja proponuję przykładowo 1 000 000 za portal o kotkach i pieskach to ja oczekuję, że Ty mnie przekonasz, ze to ja mam Ciebie właśnie wybrać, a nie ja mam przekonywać Ciebie abyś podjął ze mną współpracę, kiedy nawet nie wiem, co sobą prezentujesz i co mi możesz zaoferować.

Jak napisałem, nie ma ludzi niezastąpionych nie Ty ofertę weźmie ktoś inny, a że są wyjątki gdzie ktoś taki jak Google prosi kogoś o podjęcie z nim współpracy to całkiem inny temat. Raczej tutaj takich osób nie ma.

 

Edytowano przez Łukasz Ostrowski
usunięto obrażanie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że ta dyskusja nie ma sensu ktoś będzie chciał to spróbuje się zmierzyć z zadaniem czy się wcześniej odezwie przedstawi sprawę i się dogadamy, jeśli mnie faktycznie przekona, że jest w stanie to wykonać. Cóż z tego, że ktoś mi powie ja to potrafię zrobić jak nie zrobi. Tutaj większość ludzi to smarki, które może nawet matury nie mają, ale wiedzieć to wiedzą wszystko najlepiej.

 

Zacznę od przedstawienia swoich kwalifikacji. 15 lat doświadczenia w administracji serwerami, własna firma która się w tym specjalizuje i głównie wykonuje zlecenia dla klientów z zagranicy. Średnie płatności od jednego klienta to od 3 do 6 tysięcy USD za miesiąc. Poniżej uznania z ostatnich kilku miesięcy od największego klienta, u którego notabene zajmuję się administracją klastrami big data (pojęcie które powinno być Ci znane, zważywszy na Twoje HEHEHE oczekiwania).

 

Zrzut ekranu 2016-09-18 17.02.30.png

 

A, żeby nie było. Nie mam matury. Mam za to bardzo duże doświadczenie w kwestiach, o których Ty nie masz pojęcia. I wiem lepiej od Ciebie, że to devon ma rację.

 

Jak tak większość ludzi uważa się za naprawdę wielkich specjalistów to, czemu nie pracują w najlepszych miejscach gdzie nie płacą 1000 zł, ale 10000 $ bo większość to specjaliści od hejtu na tym się najlepiej znają tak jak TYM to przykład człowieka obeznanego dobrze we wszystkim, ktoś tam kiedyś się zapytał jak rozkręcić forum to gość mu zalecił mailing z allegro. Widać znasz się dobrze na wszystkim ja „ci” odpowiadam na wszystkim się nie znam i nie uważam się za osobę od wszystkiego, dlatego tutaj jestem, bo szukam kogoś, kto się zna na konkretnym temacie, za który mogę zaoferować wynagrodzenie ile to kwestia ustalenia. Także "tym" zajmij się tym, na czym się znasz i nie rób z siebie kogoś, kim nie jesteś i nie hejtuj innych, o których nic nie wiesz.

 

Jak widać na załączonym obrazku, nie pracuję tam gdzie płacą 1000zł. Pracuję dla tych, których na mnie stać. Nie dla frajerów, którzy uważają że wejdą na forum, powiedzą że mają pomysł i liczą na to, że wszyscy padną im do stóp w oczekiwaniu na to by dostali zlecenie.

 

Ludzie którzy znają się na swojej robocie mówią, że powinieneś przygotować specyfikację, a Ty na to oburzony rzucasz odzywkami, że to nie projekt z UE, żeby potrzebna była specyfikacja. Do tego z Twoją wiedzą i podejściem - w życiu bym nie wszedł z Tobą w jakąkolwiek spółkę, mimo że mam doświadczenie i zespół który byłby w stanie stworzyć bezproblemowo wspomniany przez Ciebie projekt.

 

Dlaczego? Bo tak jak devon wspomniał - poza pomysłem - nie wnosisz nic do projektu. Nie masz środków, nie masz wiedzy, nie masz doświadczenia, nie masz odpowiedniej kultury biznesowej, która byłaby w przyszłości potrzebna, by w ten projekt wciągnąć inwestora.

 

Czemu tak uważam? Na podstawie większości Twoich wypowiedzi, w których najbardziej widać wybujałe ego i kompletną ignorancję.

 

Devon? Każesz nie oceniać ludzi szablonowo, a sam to robisz i ustawiasz jak to powinno wyglądać wg twojej koncepcji. To twoje widzimisię.

 

Ponadto jak robisz z kimś biznes to trzeba mieć twardy tyłek i stalowe nerwy wiedz jedno klient Twój pan może cię zj..bać, zbluzgać, ale Ty nie powinieneś się obrażać tylko przyznać mu rację, przeprosić i powiedzieć, że to i owo da się poprawić, jeśli wystąpił jakiś błąd inaczej nie zarobisz dzisiejszy biznes duży biznes funkcjonuj tak, że jeśli zaczniesz się obrażać na wszystko i wszystkich to nic nie zarobisz.

 

Nie, to nie widzimisię devona. To wspomniana wcześniej kultura biznesowa, o której nie masz pojęcia. BTW, wielokrotnie podziękowałem klientom za współpracę właśnie po podejściu "Klient Twój pan", bluzgach i awanturach. Stać mnie na to, by klientów dobierać uważnie.

 

Poza tym specjalisty nie zatrudnia się po to, by przyznawał rację klientowi, a po to, by klientowi dostarczyć odpowiednie, dobrane rozwiązania. Potencjalny klient bardzo często nie ma racji, bo brakuje mu odpowiedniej wiedzy.

Ja tylko napisałem, co mnie interesuje, mnie nie interesu spisywanie umów na tym etapie, chodzenie po prawnikach, bo te koszty można wyeliminować i więcej pieniędzy przeznaczyć na wykonanie usługi. Jeśli komuś taki układ nie pasuje OK znajdzie się ktoś inny, komu obojętne, co myśli klient, jakie ma o nim zdanie, dla niego liczy się to, że umie coś zrobić, za co może dostać hajs.

 

Ponownie podkreślę, że brakuje Ci stosownej kultury biznesowej. Umowę można spokojnie podpisać bez udziału prawnika i dodatkowych kosztów. Poza tym, jeśli na tym etapie nie stać Cię na prawnika, to tym bardziej nie powinieneś angażować się w tak duży projekt, który będzie generował jeszcze inne koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A masz ten milion? Bo póki co to niewiele napisałeś o tym jaki masz budżet, a regulamin tego działu forum mówi wyraźnie:

 

Przecież napisał, że prawnik do spisania umowy to za duży koszt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Z wielkim szacunkiem dla Ciebie, ale mylisz realia, to nie firmy proszą się teraz o ludzi, ale ludzie firm o pracę. Jeśli ja proponuję przykładowo 1 000 000 za portal o kotkach i pieskach to ja oczekuję, że Ty mnie przekonasz, ze to ja mam Ciebie właśnie wybrać, a nie ja mam przekonywać Ciebie abyś podjął ze mną współpracę, kiedy nawet nie wiem, co sobą prezentujesz i co mi możesz zaoferować.

Jak napisałem, nie ma ludzi niezastąpionych nie Ty ofertę weźmie ktoś inny, a że są wyjątki gdzie ktoś taki jak Google prosi kogoś o podjęcie z nim współpracy to całkiem inny temat. Raczej tutaj takich osób nie ma.

 

 

tym sam jesteś marną wypocina, ale twojego starego, a twoja praca z komputerem to zapewne taka dlatego masz tak dużo czasu na pierdupierdu:

http://wiedzatajemna.pl/img/879/kolega-chwali-sie-innemu-koledze/

Niestety nie masz racji, w branży IT sytuacja wygląda inaczej i to firmy zabijają się o wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników.

Zrozum, że jeśli szukasz kogoś kto ogarnie cały projekt od strony technicznej i wykona 98% pracy związanej z tym projektem to Ty musisz zachęcić ludzi do współpracy, a jak na na razie robisz coś zupełnie innego. Później możesz od ewentualnych zainteresowanych oczekiwać zachęcenia Ciebie do współpracy. Słowo klucz tutaj to współpraca oraz spółka - czyli partnerstwo.

Natomiast jeśli szukasz zleceniobiorcy to podaj dokładny zakres funkcjonalności (dokumentacje) i określ budżet. W tedy każdy przedstawi swoje portfolio, swoją wycenę i będziesz sobie mógł wybrać komu chcesz to zlecić. Nie oczekuj w takim przypadku że ktokolwiek czy jakakolwiek firma ruszy palcem bez zaliczki/przedpłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lancaster, bo najlepszy uniwersytet to życie i to nie dyplom świadczy, kim w życiu się jest.

 

Pamiętam pewnego człowieka na dworcu PKP w jednym z miast w Polsce, który roznosił ulotki, starszy człowiek, jakaś kobicina coś tam się zaczęła z niego śmiać, a on mówi:

- wie pani, kim ja jestem? Doktorem

 

Papier to sobie dzisiaj można wsadzić w ramkę i powiesić na ścianie.

 

Dobrze, że Ci się udało, że zarabiasz hajs i że jesteś zadowolony. W życiu trzeba próbować, czasami od bardzo małych kroczków, aby dojść do czegoś wielkiego. Bez konkretnego działania same marzenia i chęci nie wystarczą.

 

_______

 

Moja rola się tu kończy, bo ta dyskusja sprowadza się do tego, kto jest mądrzejszy, a to nie o to tu chodziło.

 

Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem na początku mojego ogłoszenia chodzi o porównywarkę w zagranicznych sklepach (chodzi o pewien region, na który ludzie wchodzą z zakupami). Ceneo porównuje w PL sklepach w zasadzie wszystko, my tworzymy porównywarkę ukierunkowaną na pewną kategorię produktów, które ludziom opłaca się kupować za granicą bo często jest taniej i o wiele lepszy wybór niż w PL sklepach.

Czyli funkcjonalnie niczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu pewnie już się nie wypowie ale szybko odniosę się do twoich słów i przy okazji może przyda się innym. "venture capital" jak to określiłeś. Nie jestem inwestorem, nie mam inkubatora jednak pracuje jako wykonawca dla zaprzyjaźnionego inkubatora i mogę powiedzieć ci jak wygląda ta strefa. Ludzie myślą że mając genialny projekt wystarczy się zgłosić i dostaniesz kilkaset tysięcy. Nie. Ostatnio realizowałem pewien pomysł (przyznam genialny, nie ma tego na rynku jeszcze). Inwestycja klasyczna od 200 tys. do 500 tys. zł. Autor pomysłu pomimo prawie 100 stron dokumentacji biznesowej, planów, dokładnych wyliczeń zachował jedynie 12% spółki, a pierwsze dochody otrzyma dopiero w momencie całkowitej spłaty kosztów projektów. Tak wyglądają realia - może zarobi za 3 lata, może nigdy. Anioły biznesu zazwyczaj inwestują w wiele portfeli a te mają obowiązek dbać o jego finanse rozkładając je na mniejsze podmioty aby minimalizować ryzyko inwestycyjne. Dziś jeżeli masz super innowacyjny pomysł który nie jest fizycznym produktem, rozwiązaniem technicznym, ciekawym patentem, czymś co konkretnie można wdrożyć - tylko jest eusługą to twoja wartość jest dosłownie zerowa. Nawet jeżeli jest innowacyjny to jeżeli nic konkretnego nie wnosisz to ryzyko inwestycyjne nadal jest zbyt duże aby pozwolić ci cokolwiek. Jeżeli macie swój pomysł, idźcie do pracy, odłóżcie pieniądze i sami realizujecie projekty - to idealny sprawdzian czy potrafisz zarządzać "startupem" ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile nick jak i adres email który był w ogłoszeniu o poszukiwaniu inwestora jest prawidłowy to ten Pan szuka wsparcia finansowego w kwocie 500 tyś zł -,-

 

fantasta jakiś urwał się z choinki licząc na jelenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@venturecapital: nikt poważny z tego forum z Tobą interesu nie będzie chciał zrobić. Robię w branży prawie 15 lat, i spotykałem takich "klientów", ale nigdy nie spotkałem kogoś tak przekonanego o swojej racji :)

W dosłownie każdym komentarzu sam się skompromitowałeś.

 

Jestem pewny że za kilka dni na pewno napiszesz, że znalazłeś wielu wykonawców chętnych na Twoje warunki i że to my nie jesteśmy gotowi na Twój nowoczesny "Biznesplan" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×