Skocz do zawartości
predzyl

Dwa gniazda 4 RJ45 i jeden kabel łączący

Polecane posty

Witam

 

Znajomy ma mniej więcej taki schemat

 

a23a38dcc8e1a1e4.png

 

Z modemu czyli Livbox-a z gniazd lan wychodzą dwa osobne kable i idą do pierwszego gniazda/rozdzielacza, te dwa kable wpinane w gniazda rozdzielacza od dołu wychodzi jeden kabel idzie sobie kilkanaście metrów do salonu.

 

Tam jest drugi taki rozdzielacz u niego od dołu wchodzi jeden kabel z pokoju a od góry z gniazd jeden osobny kabel idzie do dekodera a drugi do Access Pointa.

 

Wszystko mu ładnie przez ponad rok działało tylko żonka robiąc porządki przesunęła szafkę z TV a że był on krótkim kablem podpięte to z tego rozdzielacza z jednego RJ45 wyrwała piny.

 

PYTANIE: czy ten http://www.monoprice.com/product?c_id=105&cp_id=10517&cs_id=1051705&p_id=7093&seq=1&format=2 zadziała z wyglądu jest praktycznie identyczny jak znajomego w środku ma coś mniej więcej takiego jak na foto w/w strony.

 

Czy to podane wyżej jest to samo co tutaj ?? http://www.komputronik.pl/product/134498/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/Gniazdo_natynkowe_2xRJ45_Cat_6_Equip.html?gclid=CIr4hqGdj88CFcOVGwod0uwITg&gclsrc=aw.ds

 

U znajomego na obudowie pisze mniej więcej coś takiego listed kat. 5e 1r72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden kabel łączy dwa gniazda? W jaki sposób? To nie są switche?

 

Bardzo prosto. Do transmisji potrzebne są 2 pary przewodów a w przewodzie są 4 pary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo prosto. Do transmisji potrzebne są 2 pary przewodów a w przewodzie są 4 pary.

Dzięki temu zamykamy się jedynie setce i bez poe. Warto dodać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do osób które maja Orange.

 

Tak jak na tym schemacie wyżej jak by to zrobić aby w salonie był dekoder podpięty pod dekoderTV i na salonie aby był net. Z tego co wiem to dekoder musi być podłączony pod gniazdo nr. 2 w livebox-ie. Znajomy ma oprócz tego livbox-a jakiegoś małego 4portowego switcha i jakiś AP z pokoju gdzie jest net do salonu musi iść jeden kabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie już nie zaskoczy, ten link co podałeś to jest właśnie to czego szukasz. A tak z innej beczki to czy nie lepiej jakoś ten modem przenieść bliżej tych dwóch końcowych urządzań?

Ten twór na pewno działa ale straty w pakietach niestety są dość znaczne zwłaszcza jak puścisz większy ruch lokalnie pomiędzy urządzeniami typu telefon, laptop , internet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie zastosowania potrzebują 1 Gbps :)

Dzisiaj nie - a za 5 lat zakładając że instalację masz pod tynkiem i jej wymiana to spory koszt?

 

Ciekaw jestem kiedy ludzie przestaną oszczędzać w takich kwestiach albo przestaną słuchać Pana Romana elektryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info. A jest może coś co mogę zrobić bez używania wciskacza do złącz LSA bo nie mam jakieś inne gniazdo ?

 

Jak dobrze poszukasz to na pewno znajdziesz takie podwójne gniazdo gdzie nie potrzebujesz żadnych narzędzi, np:

http://allegro.pl/keystone-gniazdo-8p8c-rj45-cat-5e-utp-fvat-i5394490007.html

http://allegro.pl/keystone-gniazdo-8p8c-rj45-cat-5e-utp-fvat-i6116038100.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przenieś bo gniazdo telefoniczne jest w pokoju to po pierwsze po drugie skuwać tynku znajomy nie musi bo kabel idzie wzdłuż listwy przypodłogowej.

 

Po trzecie obciążone łącze nie będzie bo linia telefoniczna jest osobno a tym kablem idzie tylko na dekoder (TV Orange) i AP z którego po wifi jest net na lapka tablet itp zero ściągania zero oglądania filmów 4K itp.

 

Po czwarte w pokoju znajomego śpi jego syn i tam już jest jak powinno do PC podpięte.

 

Temat do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polsko ludowa...

triple-facepalm-picard-812-8854462507520

 

 

W zeszłym tygodniu poprawiałem takie cuda w jednej firmie, bo ledwo sieć działała, a switche co chwile się rozpinały. Właściciel twierdził, że przecież piekarz mu tego nie robił i powinno działać (akurat znam gościa co to robił), to na odpowiedź, że piekarz by zrobił lepiej mina bezcenna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak dla wyjaśnienia ja tej instalacji u znajomego nie robiłem po prostu poprosił mnie abym mu wymienił to gniazdo bo jak pisałem żonka mu go załatwiła a ten gościa co mu to robił jest za granicą.

 

Nie będę przecież wszystkiego przerabiał na nowe. A tak na marginesie to od gniazda 1 co jest przy livebox-ie w pokoju należało by poprowadzić jeszcze jeden obok tego istniejącego kabel do gniazda numer 2 co jest w salonie. Bo reszta czyli gniazdo od Orange do linia telefoniczna do livebox a pierwszy PC w pokoju jest ładnie połączone mankament to ten jeden kabel na 2 rj45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×