Skocz do zawartości
peres.pro

Panel i sklep dla hostingu WWW

Polecane posty

Witam,

jestem zainteresowany kupnem panelu i sklepu pod hosting WWW. Jestem ciekawy, czy są jakieś fajne alternatywy dla np. nozo, ale z działającym supportem :)

 

Cpanel+WHCMS to dobre rozwiązanie, ale czy polecilibyście coś jeszcze?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cpanel lub DA (najlepiej jeszcze pod litespeed lub nginx) + Whcms + porządny administrator (to jest najważniejsze - panel to tylko panel). Niestety na rynku brak konkurencji, coraz więcej firm ma już autorskie panele. Jest jeszcze Plesk ale nigdy nie miałem o nim pozytywnego zdania. Oczywiście integracja w własnym zakresie. Na rynku nie znajdziesz gotowca do otworzenia własnej platformy sprzedaży hostingu - wszystko wymaga pracy i pieniędzy. DA oczywiście trzeba zrobić (lub kupić) skórkę bo jeżeli chodzi o UI jest fatalny.


Takie rozwiązanie "all-in" oferuje Home.pl w usłudze https://hbscloud.com/ (https://premium.pl/offer/hosting.html - tak to sobie działa, zarabiasz na prowizji). No ale to Home.pl ... jakość raczej podrzędna. Szkoda gadać ;). Cały ten model jest przeznaczony już do istniejącej bazy klientów aby dorobić na "wciskaniu" kolejnej usługi z twojej marki (np. orange też oferuje hosting i wiele innych - w praktyce to home)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej, chociaż WHMCS nie jest idealnym systemem, i czasem trzeba pisać własne skrypty do rzeczy które wydawałoby się że są podstawowe.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę swój panel to pewnie będzie na sprzedaż, ale jeszcze dużo pracy aby była to konkurencja dla whmcs.

 

:)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Wasze odpowiedz, macie może jeszcze jakieś pomysły?

 

Dodatkowo, zastanawia mnie czy znacie jakieś sprawdzone darmowe rozwiązania alternatywne do DA/CP+WCMS do zastosowań komercyjnych? Nie chodzi mi zastosowanie dla giganta sprzedającego setki serwerów dziennie, a dla małego hostingu oferującego konta WWW.

Edytowano przez lanceq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za Wasze odpowiedz, macie może jeszcze jakieś pomysły?

 

Dodatkowo, zastanawia mnie czy znacie jakieś sprawdzone darmowe rozwiązania alternatywne do DA/CP+WCMS do zastosowań komercyjnych? Nie chodzi mi zastosowanie dla giganta sprzedającego setki serwerów dziennie, a dla małego hostingu oferującego konta WWW.

 

VestaCP + Boxbilling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci polecam to: funkcjonalne, bardzo rozbudowane i maja panele do wszystkiego. Rozne rodzaje licencji itd. Jak dla mnie znacznie lepszy wizualnie niz Cpanel i DA razem wziete.

 

Pozdraiwam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×