Skocz do zawartości
Malwina85SDL

Wordpress - jaki hosting?

Polecane posty

devon, sorry ale nie będziemy chować głowy w piasek, choćby dlatego, że czujemy się zobowiązani aby wyjaśnić kilka rzeczy. Odnosimy się wyłącznie do kwestii poruszanych przez użytkowników w temacie WP w home. Jeżeli nie jesteś tym zainteresowany - możesz opuścić wątek. Ostatnie zgłoszenia które widzisz na tablicy FB dotyczą błędu połączenia od kilku ISP. Usługi tych klientów działały nieprzerwanie, a sprawa jest wyjaśniana. Co dokładnie nazywasz kompromitacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

99% marketingu

1% jakości

300% ceny

 

O ile nie polecę usług home.pl o tyle nie mogę patrzeć na posty takich dzieci jak Twoje. No naprawdę, 1% jakości? 99% marketingu? 300% ceny? Co za bzdury.

 

Mam nadzieję, że moderatorzy wreszcie zareagują i wyrzucą Twoje nic nie wnoszące do tematu posty.

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tanim Firehost mam wiele serwisów na WP jednocześnie i nic złego się nie dzieje. Przynajmniej jak na razie cała usługa działa nam naprawdę w porządku. Nie mamy żadnych problemów, działa to stabilnie i niezawodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home akurat nie miałem, ale siedziałem na innym drogim serwerze i na żadną specjalną jakość to się nie przekładało, więc nawet nie widzę powodów do tego, żeby wybierać drogie konta. Tym bardziej, że to właśnie na tanim koncie ta cała usługa działa mi naprawdę stabilnie. Tam wesoło nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Czy to jest temat ogólnie o hostingu czy o konkretnej firmie? Spodziewałem się, że pytanie o dobór hostingu może być skupiskiem reklam kilku firm ale nie tylko jednej :P

W zasadzie nie ma obecnie hostingu, który nie ujechałby stronki w Wordpress-ie. Ważny jest jednak umiar. Przy pierdyliardzie wtyczek i dodateczków, zegareczków, liczników nawet b. potężny hosting może mieć problem z wyświetlaniem takiej strony.

Według mnie temat można zamknąć, bo niestety powstał śmietnik, który co jakiś czas będzie rozgrzebywany. Oczywiście jednak nie wtrącam się w kompetencje administracji.

Edytowano przez wladcapierscieni (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam śmietnik. Skoro odkopałeś to się przyłączę. Po co zamykać? Jeden Home będzie się kłócił z każdym niezadowolonym klientem. To świetnie wpływa na ich marketing :)

 

Jakiś czas temu przenosiłem gotową stronę klienta na hosting w home.

 

1. Oczywiście hosting przepłacony, klient wybrał (lub zasugerowano mu) jakiś tam pakiet biznes, czy jak to się nazywało. Za cenę w okolicach złotówki, odnowienie 200-300 zł, już nie pamiętam dokładnie. Do tego dostał jeszcze 3 domeny w takiej promocji.

2. Nie dało się zainstalować strony, która na dwóch innych serwerach działała bez problemu. Ba, postawiłem tam czystego wordpressa i wskazałem, że to nie działa jak powinno, że problem jest po stronie hostingu.

 

Z BOK bawiłem się prawie 2 tygodnie, bo odpisywali co dwa dni. Nie rozwiązaliśmy problemu, skończyło się na typowej wiadomości z sugestią bym więcej się nie kontaktował. Mnie to wkurza, bo nie lubię zbytnio ludzi pracujących w branży IT, mimo, że sam prowadzę firmę działającą w tym zakresie. Dlatego choć pare razy pojawiłem się na tym forum by zapytać "Ludzie korzystający z home, sprawdźcie, czy to wam działa, bo u mojego klienta nie chce ruszyć" - ale się powstrzymałem. To nie moja sprawa. To o nich będą pojawiać się negatywne opinie, gdy znowu ktoś to odkryje. Zamiast poszukać źródła problemu marnowali mój czas i chcieli mnie zbyć. Spoko.

 

Udało nam się ostatecznie dostosować projekt do tego błędu. Klient ma niewygodnie, ale przynajmniej nie bije się codziennie w głowę, że zapłacił za coś co nie działa.

 

 

 

Takie firmy powinno się karać i bardzo dobrze, że pojawiają się niezadowoleni klienci, którzy chcą ostrzec innych.

 

-----

 

 

Wracając do tematu. Gdyby ktoś nie wiedział - po prawej na stronie jest ranking firm najwyżej ocenianych. Od siebie polecę Futurehost, bo korzystałem, korzystam wciąż, gdzieś tam wśród opinii można pewnie jeszcze znaleźć moją. Nigdy nie miałem problemów, czasami przedłużają za darmo konto, jeśli serwer zaliczy kilkugodzinny siad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się zgadzam - każdy hosting powinien sobie poradzić z WP. Bardziej nasza rola w tym, żeby sobie odpowiednio dopasować pakiet i zoptymalizować samego cmsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek ze swoim pytaniem:

Potrzebuję hosting (2 wordpressowe strony internetowe: portfolio fotografa i mały blog) i dwie domeny... gdzie solidnie i tanio ?

Btw. Brałem pod uwagę ovh, ale ten koszt, dla początkującego laika, dużawy (wersja pro na dwie stronki to koszt niemal 300 zł / rok)

 

Z góry wielgachne dzięki za pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten wątek ze swoim pytaniem:

 

Potrzebuję hosting (2 wordpressowe strony internetowe: portfolio fotografa i mały blog) i dwie domeny... gdzie solidnie i tanio ?

 

Btw. Brałem pod uwagę ovh, ale ten koszt, dla początkującego laika, dużawy (wersja pro na dwie stronki to koszt niemal 300 zł / rok)

 

Z góry wielgachne dzięki za pomoc w wyborze.

 

Jak nie podasz szczegółów: rozmiar strony i planowany transfer to o czym dyskutować? I ile chcesz wydać?

 

hekko.pl, linuxpl.com, zenbox.pl - te są solidne i mają tanie pakiety startowe.

 

A domeny przenieś/zostaw w OVH, taniej czy lepiej gdzie indziej raczej nie będzie.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie podasz szczegółów: rozmiar strony i planowany transfer to o czym dyskutować? I ile chcesz wydać?

 

hekko.pl, linuxpl.com, zenbox.pl - te są solidne i mają tanie pakiety startowe.

 

A domeny przenieś/zostaw w OVH, taniej czy lepiej gdzie indziej raczej nie będzie.

 

Jak stwierdziłem wcześniej jestem niestety laikiem w tych kwestiach. Blog ma być niewielki, więc i ruchu nie spodziewam się dużego. Ilość miejsca jest jednak istotna (w obydwu przypadkach) ponieważ chciałem tam przerzucić trochę zdjęć.

 

Kwota ? Jak najniższa... ponieważ nie tworzę stronek, które mają przynosić dochód.

 

Patrzę na tego zenboxa i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie... dzięki za cynk, pominąłem ich wcześniej zupełnie.

Edytowano przez Jimbo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak stwierdziłem wcześniej jestem niestety laikiem w tych kwestiach. Blog ma być niewielki, więc i ruchu nie spodziewam się dużego. Ilość miejsca jest jednak istotna (w obydwu przypadkach) ponieważ chciałem tam przerzucić trochę zdjęć.

 

Kwota ? Jak najniższa... ponieważ nie tworzę stronek, które mają przynosić dochód.

 

Patrzę na tego zenboxa i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie... dzięki za cynk, pominąłem ich wcześniej zupełnie.

 

Jak ilość miejsca jest istotna to ją podaj, my też nie wywróżymy.

 

Jak jesteś tak kompletnie niepewny co do parametrów to weź zenbox za 15 zł miesiąc - nielimitowany transfer i pojemność dysków. Płacisz za liczbę użytkowników.

 

Na pierwszy rok możesz też użyć (tfu!) home.pl. Jest w nieustającej promocji np. Business Cloud Server (100GB dysku, nielimitowany transfer) za 0,99/miesięcznie przez pierwszy rok. W tym czasie zobaczysz jakie masz zużycie i czego potrzebujesz. Ale po roku cena rośnie do 400 zł netto - i za to można dostać więcej i z mniejszymi problemami gdzie indziej, więc albo przenosisz albo płaczesz i płacisz.

 

EDIT. Widzę, że ludzie zgłaszają też błędy z Wordpressem na home.pl. Myślałem, że akurat z tym nie ma problemu. Ale jak nie masz informatyka to może lepiej sobie odpuść z home.pl

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT. Widzę, że ludzie zgłaszają też błędy z Wordpressem na home.pl. Myślałem, że akurat z tym nie ma problemu. Ale jak nie masz informatyka to może lepiej sobie odpuść z home.pl

 

Wordpress jest u nas w pełni obsługiwany, również jako multisite. Zgłoszenia związane z błędami pochodzą sprzed kilku lat gdzie faktycznie nie było z tym u nas idealnie. Teraz jednak sytuacja jest znacznie lepsza, mamy również dedykowana platformę pod WP z dyskami SSD - https://home.pl/wordpress-hosting

 

Jeżeli pojawiają się jakieś błędy - są one weryfikowane na bieżąco i naprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wordpress jest u nas w pełni obsługiwany, również jako multisite. Zgłoszenia związane z błędami pochodzą sprzed kilku lat gdzie faktycznie nie było z tym u nas idealnie. Teraz jednak sytuacja jest znacznie lepsza, mamy również dedykowana platformę pod WP z dyskami SSD - https://home.pl/wordpress-hosting

 

Jeżeli pojawiają się jakieś błędy - są one weryfikowane na bieżąco i naprawiane.

 

Słabe mam doświadczenie z Wordpressem, ale podobnie jak @literky musiałem wdrożyć stronę napisaną przez podwykonawcę i jeden z modułów nie działał. Sam znalazłem problem i rozwiązałem. Moduł działał bez problemu na Debian/OpenLitespeed, Centos7/OpenLitespeed i na hostingu z Apache. Używacie jakiegoś własnego dziwactwa IdeaWebServer to i kompatybilność kwiczy.

 

Ale OK, niech będzie, że nie potrzebuje dziwnych modułów.

 

Nie obsługujecie dyrektywy FilesMatch, więc na dzień dobry prawie wszystko co w standardzie wypluwa Prestashop i Wordpress do .htaccess do ręcznej poprawki. Inne wpisy dotyczące modułów Apacha też u was nie ma lub nie działa.

 

A lista błędów i zarzutów jest dużo dłuższa i jest aktualizowana na bieżąco, bo mam to nieszczęście, że kilka stron (decyzją zarządu) muszę utrzymywać u Was.

 

Ale nie wpadajmy w pyskówki. Dać się da. Ale jak nie ma informatyka, albo sam nie ogarnia takich spraw to niech lepiej do Was nie wchodzi. Mniej problemów, więcej możliwości, za niższą cenę znajdzie gdzie indziej. Bo na pomoc techniczną u Was też nie ma co liczyć, chyba że ma się cierpliwość do wymiany komunikatów co 24 godziny z których większość i tak nie rozwiązuje problemu albo zawiera standardowe formułki.

Edytowano przez nnd_newbie (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Nie obsługujecie dyrektywy FilesMatch, więc na dzień dobry prawie wszystko co w standardzie wypluwa Prestashop i Wordpress do .htaccess do ręcznej poprawki. Inne wpisy dotyczące modułów Apacha też u was nie ma lub nie działa.

 

A lista błędów i zarzutów jest dużo dłuższa i jest aktualizowana na bieżąco, bo mam to nieszczęście, że kilka stron (decyzją zarządu) muszę utrzymywać u Was.

 

Ale nie wpadajmy w pyskówki. Dać się da. Ale jak nie ma informatyka, albo sam nie ogarnia takich spraw to niech lepiej do Was nie wchodzi. Mniej problemów, więcej możliwości, za niższą cenę znajdzie gdzie indziej. Bo na pomoc techniczną u Was też nie ma co liczyć, chyba że ma się cierpliwość do wymiany komunikatów co 24 godziny z których większość i tak nie rozwiązuje problemu albo zawiera standardowe formułki.

 

Zamiast FilesMatch obsługujemy dyrektywę Files, która działa w podobny sposób - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czemu-nie-dziala-dyrektywa-filesmatch-na-serwerze-w-home-pl/

 

Oczywiście rozumiem, że szybkość odpowiedzi ma znaczenie i wciąż nad tym pracujemy. W niedalekiej przyszłości szykujemy sporo ciekawych ficzerów na hostingu, który ułatwi wielu użytkownikom życie :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast FilesMatch obsługujemy dyrektywę Files, która działa w podobny sposób - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/czemu-nie-dziala-dyrektywa-filesmatch-na-serwerze-w-home-pl/

 

Oczywiście rozumiem, że szybkość odpowiedzi ma znaczenie i wciąż nad tym pracujemy. W niedalekiej przyszłości szykujemy sporo ciekawych ficzerów na hostingu, który ułatwi wielu użytkownikom życie :)

 

Doskonale sobie zdaję sprawę, że można zastąpić FilesMatch z Files, tak to robię i to właśnie miałem na myśli mówiąc, że na dzień dobry trzeba edytować pliki .htaccess wygenerowane przez Wordpress i Prestashop (i pewnie inne "silniki"). Ale to plus dodatkowe inne różnice spawie, że umieszczenie witryny w home.pl wymaga niezłej znajomości tych dyrektyw lub zatrudnienia osoby biegłej. Poza tym nie tak łatwo stwierdzić czemu świeża instalacja Prestashop rzuca błędem 500. Może powinniście rozbudować FAQ o te informacje.

 

I wszystko to robić po co? Żeby płacić 400 zł netto za ograniczenia do 192MB i 30 sekund na skrypt? Żeby nie można było edytować wpisów zaparkowanej domeny (do tego wymagane jest wybranie home.pl na registrara)? Naprawdę lista zarzutów jest długa.

 

Każdemu kto zaczyna szukać hostingu odradzam home.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, bo coś dyskusja zeszła na inne tory, nie trzeba się bać nowych i mniej znanych hostingów. Wbrew pozorom często są lepsze niż te znane i drogie. Po prostu mniej znane muszą się przebić na rynku i bardziej dbać o klienta niż ci starzy wyjadacze. Ja z az.pl przesiadłem się na tańszy fullnet.pl. Za domenę płacę połowę ceny, a za hosting 1/10 tego co w az i w końcu mam pomoc techniczną, bo 3 dniowej reakcji nie uważałem za pomoc. A co najważniejsze nie muszę się znać na sztuczkach informatycznych. Potrzebowałem Wordpressa to napisałem do nich i za godzinę dostałem hasło do zainstalowanego bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×