Skocz do zawartości
perwert

Problemy z UTI

Polecane posty

Witajcie.

Przepracowalem w tej firmie 2 miesiace. I opowiem jak to wyglada ze strony procownika.

Mianowicie - oszusci! Wiem, ze to forum sluzy do czego innego, ale chce dodac swoje 3 grosze o tym, jak pan Korona wyzyskuje mlode osoby. Umowa na zlecenie - standard. Ale cyrki zaczanaja sie gdzie indziej. Firma UTI.pl to firma ktora oszukuje pracownika w wielopoziomowy sposob. Po pierwsze robia to w ogloszeniach podajac fikcyjne stawki (nihil novi, ogloszenie do niczego nie zobowiazuje podobnie jak rozmowa kwalifikacyjna). No i drugi poziom - pierwsze spotkanie rowniez podana do wiadomosci kwota roznila sie od tej na papierze. Krotko - szukanie jeleni. Trzeci poziom oszustwa - tyle ile zrobisz tyle masz. To jest uznaniowe. Albowiem za przedzwonienie 250 osob jest 200 zl. Ani w ogloszeniach, ani na rozmowie kwalifikacyjnej nie podano mi tego do wiadomosci. Jakie ma to konsekwencje? Proste. Nieraz zdarzyla sie panu Koronie awaria dostawy internetu w jego januszfirmie. Wiec przez ten okres, wedlug tego progu uznaniowego (nie na godzine), nie zarabialem nic. ALE ZARAZ! To nie koniec. Bo niekiedy nie bylo kontaktow do obdzwonienia przez bity tydzien. Wiec bieda... A nikt mnie o tym nie uprzedzil. A wiecie, ze w UTI.pl jest zakaz mowienia o stawkach godzinowych? Ta jest imponujaca - wynosi 6 zl/h. Dowiedzialem sie tego po dwukrotnym oklamaniu - w ogloszeniu jest 10PLN, na rozmowie powiedziano mi 8,56 (stawki netto) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiec Pan Korona nawet tyle nie chce placic swoim parobkom. Przez 160h zarobilem 550 pln... A to wszystko legalne. Aaa i jeszcze jedno. Bywa, ze maile nie dochodza. Niby nie wina firmy, ale specyfikacji wykonywanego zawodu i pochodnej. Nie chce wspominac o prowadzacej, ktora byla niekompetenta emocjonalna...

Wiec finansowo oszustwo. Dwa - nikt tam nie zarabia 4k/mies.

Przecietni zarabiaja 1,5k.

 

Umowa do podpisania po tygodniu szkolenia (nawet brak mozliwosci wczesniejszego wgladu). Wtedy kiedy stracisz na bilety 40 zl + potencjalne 300, ktore mogles prez ten czas zarobic. Praca w firmie UTIpeel od zaraz.

 

A wiecie co jest najsmieszniejsze? To ze za mycie kibli w Austrii na t.zw. minijob mam 880€ (11 netto, 4h pracy). Dziekuje CI Polsko jak dbasz o mlodych.

 

Edyta (niepozdrawiam, byc moze czytasz):

 

aaa... prowadzaca mowila, ze nie lubi jak to sie narzeka... jak w w PL zle. Mam porownanie. Bo w Austrii nikt mnie tak brzydko nie traktowal jak w UTI.pl :D (zonka pana Korony jest niezrownowazona emocjonalnie, a pani prowadzaca nafochana jak mala dziewczanka) OFFTOP Polecial, ale mam nadzieje, ze mnie zrozumiecie. Sam siebie juz zdiagnozowalem - za bardzo sie staralem. A jak ktos sie za bardzo stara to latwej mu dos..ac.

 

Polityka firmy jest na pozyskiwanie klientow na potege.

A potem, w razie pytan, nieodbieranie telefonow, tudziez udawnie ze sie go rozumie i zna sie na technologiach web.

 

 

Edytowano przez perwert (zobacz historię edycji)
  • Upvote 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisala do mnie nastepna osoba, ktora zostala oszukana i zmanipulowana przez firme UTI.pl majaca siedzibe w Kieleckim Parku Technologicznym przy Olszewskiego 6.

 

Tomasz przepracowal ponad tydzien + tydzien na szkolenia. Lacznie ponad dwa tygodnie 600 zl stracone + 80 na bilety (jest z poza Kielc). Podobna historia jak u mnie. On rowniez nie zostal poinformowany, rowniez obiecano mu 15 PLN (xDDD) na godzine.

Pozdrawiam,

Michal.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to taki chwyt marketingowy (link)? Bo reklamują się jako "Supermarket usług internetowych" więc pensja jest zbliżona jest do stawki na kasie w monopolowym :ph34r: - ten standard z twoich opowiadań zapewniają. Muszą popracować jeszcze nad PR bo takie wpisy zostawić bez odpowiedzi czy reakcji firmy to kompletna porażka. Ktoś się z tobą kontaktował po dodaniu tego tematu? Wysłałeś im link na fb (lub mail) ?

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może to taki chwyt marketingowy (link)? Bo reklamują się jako "Supermarket usług internetowych" więc pensja jest zbliżona jest do stawki na kasie w monopolowym :ph34r: - ten standard z twoich opowiadań zapewniają. Muszą popracować jeszcze nad PR bo takie wpisy zostawić bez odpowiedzi czy reakcji firmy to kompletna porażka. Ktoś się z tobą kontaktował po dodaniu tego tematu? Wysłałeś im link na fb (lub mail) ?

 

Jedynie byly kolega. Czyli nikt z firmy. 'Pensja' wiesz, toz to skok myslowy! Bo nie wiadomo ile dostaniesz a nawet, czy w ogole! :) Te ochlapy pensja nazwac nie mozna. W moim przapadku jalmuzna, w przypadku Tomka wykorzystaniem.

Nie wysylalem. Pati, Karolinka czy inna Karynka powinna cos napisac a takto sie pochowaly. Panu Koronie w 'serwerowni'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perwert wzorem wykopu, czy możesz tutaj/moderacji wysłać cokolwiek na potwierdzenie tego, że w ogóle pracowałeś w Uti? Żyjemy w czasach, kiedy bardzo łatwo zniszczyć wizerunek firmy jednym postem od nowego użytkownika, natomiast ja pracowałem w Uti około 2008/9 roku i nie miałem problemu z wypłatą pensji. Natomiast fakt faktem nie byłem sprzedawcą i wynagrodzenie nie było zależne od wyniku.

 

Dodatkowe pytanie jest takie, czy w umowie nie mieliście wprost wpisanych zapisów, które mówiły, że wynagrodzenie się Wam należy tylko po osiągnięciu np. liczby kontaktów z potencjalnymi Klientami.

Nie chcę bronić Uti, ale mam wielu znajomych w CK, którzy pracują za podobne stawki "na słuchawce", a inne Twoje zarzuty zapewne odnoszą się do umowy, którą podpisałeś. Może ona być niekorzystna dla pracowników, może wykorzystywać pewną niewiedzę itd. - co jest złe. Tak czy inaczej jednak była podpisana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten standard z twoich opowiadań

Dlatego też o tym wspomniałem, niech firma najlepiej się odniesie do tego bo takie wpisy dosłownie kompletnie niszczą wizerunek (szczególnie wśród klientów biznesowych). Dziwi mnie że takie wpisy zostają kompletnie bez reakcji firmy. Jednak oczywiście masz rację w internecie łatwo wszystko napisać dlatego zaczekajmy na wypowiedź pracownika UTI.

 

Wpis jest z 3 sierpnia, dziś mamy 5 września ... długo to trwa. Zrobię małą reklamę Sadowskiemu, mamy narzędzia typu Brand24. Wystarczy podać frazy i monitorować użycie marki w internecie ...

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lucaspl

 

Mnie nie ma w PL. Bede dopiero po nowym roku. Napisalem do Tomka, obiecal ze wysle umowe jak bedzie w Kielcach.

 

 

 

i nie miałem problemu z wypłatą pensji.

Nikt, kto pracowal w tej firmie nie mial problemow z wyplata pensji. Problem jest z kantowaniem przyszlych, potencjalnych pracownikow.

 

 

 

czy w umowie nie mieliście wprost wpisanych zapisów, które mówiły, że wynagrodzenie się Wam należy tylko po osiągnięciu np. liczby kontaktów z potencjalnymi Klientami.

 

Tak jak wspomnilem wczesniej. Sa dwa warianty: godzinowa (hurr durr bedziesz zarabial taka kase) i ta 'uznaniowa' tyle ile zrobisz, tyle masz (zero informacji na poczatek).

Na umowie sa wyszczegolnione stawki (roznia sie od tych RAZ: w ogloszeniach, DWA: na rozmowie. Sa mniejsze).

Na umowie owszem jest podane; robisz tyle tyle masz. Ale: na umowie i sa te `stawki godzinowe`. Sa oba warianty, do ktorych Pan Korona stosuje sie uznaniowo i nie wiem czy nie jest to niezgodne z prawem (nie bylem jak ktos wie to niech sie wypowie).

Natomiasz swinstwo tej uznaniowosci polega na, jak juz pisalem: awaria internetu - nie zarabiasz i nawet o tym nie wiesz. Albo Pan Korona nie ma towaru do agitki przez telefon - tez nie zarabiasz. Nic o tym nie wiesz, bo nikt ci nie powiedzial. Wyglada to tak, ze Pan Korona rzuca kostka do gry i komu jakie oczko wypadnie, laskawie uzna ze wyplaci mu za godzine. Ale to i tak stawka ukrainska, bo w uti zrabia sie najmniej ze wszystkich c-c w CK.

 

 

 

Tak czy inaczej jednak była podpisana.

Tak byla. Gdyz zainwestowalem juz w to swoj czas i jakby nie bylo pewne pieniadze (40 zl, za tyle moge miec dwa obiady).

Wiec podpisalem. O uznaniowosci nie wiedzialem. Oszukany zostalem.

 

 

 

Twoje zarzuty zapewne odnoszą się do umowy

 

Moje zarzuty, sa od poczatku rekrutacji do konca pracy w tej firmie. Nie chce, aby ludzie ktorzy utrzymuja sie sami, ktorzy musza porobic oplaty, kupic cos rano na sniadanie, zostali przez Pana K. wrobieni. Policzylem sobie, gdybym pracowal za stawke godzinowa, 5,85x160 to powiniemem dostac prawie 940 zl, a nie 550. To jest spokojnie roznica czynszu. Ja mialem taka dogodnosc, ze nie utrzymuje sie na wlasna reke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Naprawdę takie praktyki względem nowych pracowników są dla mnie niepojęte. Przecież większość, która zobaczy na umowie co innego niż było ustalane czy to na spotkaniu czy przez telefon to odwróci się na pięcie i wyjdzie. Zostaną tylko ci co albo nie mają wyboru albo podejmą się czegokolwiek na start. Co rzadko kiedy przekłada się na jakość takiego pracownika, a nawet jeśli któryś odkryje sobie talent do sprzedaży to bez sentymentu i jak najszybciej ucieknie od takiego pracodawcy.

Edytowano przez wladcapierscieni (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Teraz firma uti.pl w serwisach oglasza sie jako firma wirtuale.pl!!

To ta sama firma, tylko spolka-matka. Nie dajcie sie zwabic!

 

Ponownie klamia.

 

 

 

• konkurencyjne wynagrodzenie podstawowe oraz wysokie prowizje,

...wasze wynagrodzenie jest najnizsze w Kielcach.

 

 

1 500 - 3 600 zł/mies

Uznaniowosc ponownie nie zostala podana do wiadomosci.

Raczej 0,00zl-Xzl (zwiazane z humorem pana Korony).

 

Firma chwali sie dobra organizacja pracy.

Absolutnie sie nie zgadzam. Ta firma ma najgorsza organizacje pracy, w ktorej kiedykolwiek pracowalem. Pan Korona zatrudnia za duzo osob, przez co jest kompletny chaos Oto organizacja pracy w firmie uti.pl wirtuale.pl:

-pewnego dnia przychodzisz do pracy, a tu sie okazuje ze nie ma komputera dla ciebie. Wiec przelozony wyciaga jakiegos gruchota na Win Vista, ktory sie zacina jak staruszek z zaawansowana demencja (i wez tu pracuj),

-telefonow (urzadzen) tez za malo (przelozony musial chodzic po salach i szukac wolnych telefonow. To jest organizacja pracy??)

-co wczesniej, czasami zdarzaly sie awarie internetu (to jest organizacja pracy??)

-czy tydzien braku w kontaktach, ruch..ie pracownikow... To jest kpina i manipulowanie ludzmi. Wykorzystywanie ich i wprowadzanie w blad. To jest rak polskiego kapitalizmu.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkało mnie to samo w uti. To ja napisałem do perwerta Na dniach wrzucę zdjęcie umowy do moderatora. Szkoda, że Michał nie napisał o okropnej atmosferze która panuje w tej firmie

Edytowano przez tomtomek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma nie raczy odnieść się do stawianych zarzutów więc albo nikt nie informował jej o tym wątku, albo udaje że sprawy nie zauważa.

 

Próbowaliście to nagłośnić gdzieś poza WHT? Jeżeli jest to prawdą, to jak najwięcej potencjalnych klientów tej firmy powinno o tym wiedzieć aby móc odpowiednio zareagować (czyt. wybrać inny, lepiej zarządzany hosting).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Michał kontaktował się przez fb z firmą. Ale go zablokowali

Tak jak znajomy pisał. Na potwierdzenie żee nie są to głupoty wyssane przesyłam umowę:

https://imageshack.com/i/pontAgH4j Jeżeli nie jest to na tyle wyraźne to mogę zrobić zdjęcie ponownie.

Edytowano przez tomtomek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga chłopaki dla Waszego dobra - uważajcie, aby nie napisać "za dużo". Na pewno jakieś zapisy/dokumenty odnośnie NDA mieliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byliście na umowie/zlecenie - przy umowie pasuje ją przeczytać. Jeśli wyraźnie nie jest napisana stawka to nawet 1 dzień bym tam nie pracował... Nie mówię już o jakichś szkoleniach które miałbym pokryć ze swojej kieszeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byliście na umowie/zlecenie - przy umowie pasuje ją przeczytać. Jeśli wyraźnie nie jest napisana stawka to nawet 1 dzień bym tam nie pracował... Nie mówię już o jakichś szkoleniach które miałbym pokryć ze swojej kieszeni...

No dobra ale mogli im też sprzedać jakąś słodką gadkę a jak wiadomo umowa ustna też obowiązuje więc dlaczego by nie zaryzykować. Inna sprawa że nie każdy może sobie pozwolić na tasowania ofertami pracy i prawdopodobnie firma to wykorzystuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale mogli im też sprzedać jakąś słodką gadkę a jak wiadomo umowa ustna też obowiązuje więc dlaczego by nie zaryzykować. Inna sprawa że nie każdy może sobie pozwolić na tasowania ofertami pracy i prawdopodobnie firma to wykorzystuje.

Tak było, przecież zostało to dokładnie opisane w pierwszym poście autora. Firma to tchórze. :lol: 2 miesiąće i bez reakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

obserwujemy.... spokojnie ...

 

O - witamy uti na forum. Wyjaśnicie czemu nękacie klientów różnych firm hostingowych i przedstawiacie im fałszywe historie jakoby dana firma była w stanie bankructwa i proponujecie w zamian alternatywny hosting / domeny? Wasze działanie to etyczne dno.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawa ADWEB jak mniemam? inaczej to stek bzdur, proponujemy tańsze serwery jeśli klient płaci drożej u konkurencji ale to prawo każdej firmy zaprezentować swoją ofertę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponowanie tańszych usług to jedno, a wciskanie kitu że firma upada to drugie. Nie jest to stek bzdur, tylko informacje podawane bezpośrednio od klientów.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

informowaliśmy tylko co zresztą było prawdą że firma ADWEB straciła partnerstwo z NASK w wyniku zaniedbań ze swojej strony serwery i tak nie działały nawet nie było czego przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×