Skocz do zawartości
Gość Pokuć

Wolny transfer FTP na UPC

Polecane posty

Gość Pokuć

Od 10 lat jestem klientem UPC na usługi TV, telefon i internet. Początki bywały trudne, częste pady internetu przy wysyłce plików CMS na serwer czy po prostu samo z siebie. Diody na modemie migały jak chciały, czasem trwało to kilka minut, czasem kilka godzin.

 

Od kilku lat było stabilnie i pobieranie/ wysyłanie naprawdę dużych plików nie stanowiło problemów. Sielanka skończyła się kilka miesięcy temu gdy dostałem nową ofertę internetu 240/20 (do TV dali Horizon który jest jeszcze mniej logiczny w działaniu niż stary MediaBox) wraz z nowym modemem. O ile faktycznie pobieranie jest w stanie wyciągnąć te 240 mega a nawet i więcej to już z wysyłaniem tak dobrze nie ma. Niby spedtest pokazuje że jest wszystko cacy ale wysłanie kilkudziesięciu małych statycznych plików na serwer zajmuje zdecydowanie za dużo czasu.

 

Już samo łączenie z serwerem (jakimkolwiek) zajmuje kilka do kilkunastu sekund (!!!), po połączeniu nie zawsze listuje poprawnie katalogi, zawartość katalogu gdzie jest kilka plików html potrafi listować bardzo długo. Wgrywanie czegokolwiek na FTP jest prawdziwą udręką, muszę cały czas pilnować czy nie przerwało transferu jakiegoś pliku bo akurat taki miało kaprys. Wgranie skryptu myBB czasem kończy się trzeba próbami wgrania całości bo po drodze odrzuca kilka małych plików które kalkulator szybciej by wysłał na serwer.

 

Nieważne czy łącze się z serwerem za pomocą FileZilli czy Total Commanderem proces wygląda tak samo. W FileZilli gdzie pokazuje się w oknie jakie wykonywane są procesy/ komendy całość ma miejsce w zwolnionym tempie. Zamiast połączyć się w sekundę albo i krócej to potrafi listować i wysyłać komendy zdecydowanie za długo.

Reset modemu nic nie pomaga, po ponownym złapaniu sieci transfery dalej są wolne.

Modem mam taki

 

https://static.dslweb.de/images/anbieter/unitymedia/unitymedia-connect-box-3-750.jpg

 

Mam na nim jeden przycisk z napisem PAIR WPS i poniżej biała diodę która oznacza zasilanie. Poprzedni modem był z tej serii http://obrazki.elektroda.net/63_1171662681.jpg i nie było takich dziwnych anomalii.

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Do światłowodów i innych kabli mam w linii prostej 15 metrów, do studzienki rozdzielczej może 2 metry więcej. Z innymi usługami problemów nie ma. Co zatem?

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Pokuć (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś na innym FTPie?

 

Też mam UPC 120/10 i upload tysięcy małych plików nie stanowi problemu, czasami proftpd się krztusi tylko, ale na defaultowym ustawieniu to normalne :lol:

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj quickconnect w filezilla tylko zdefiniuj połączenie bez szyfrowania i zobacz, czy jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sprawdzane na kilku różnych FTP w Biznes-Host, Hitme, IQ, KEI, dHosting. Wszędzie tak samo, łączy się z czkawką, ma problemy z listowaniem katalogów i wiesza się na wysyłce plików.

 

Zrobiłem raz jeszcze speedtest. Wynik wygląda raczej słabo...

 

http://www.speedtest.net/my-result/5571193211

 

Dodatkowo dość długo trzeba czekać zanim zrobi PING, potem chwila zanim zacznie pobierać i potem wysyłać. Czekanie do 15 sekund to trochę dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

To nie jest raczej problem z szkieletem UPC, a urządzeniem końcowym.

Pracuje na UPC od 4 lat i nigdy nie miałem problemów.

Ja osobiście mam Cisco i działa mega stabilnie ( ostatnio resetowane przy pracach na prądzie ).

 

Czyżby cudowny Horizon ? :)

 

Testowałeś SFTP ?

Sprawdzałeś MTR, nie ma jakiś dziwnych strat/opóźnień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na innym systemie/sprzęcie jak sytuacja wygląda? Masz możliwość sprawdzenia na innym routerze?

 

@patrys Z ciekawości o ile nie top secret - to jest Cisco od UPC? Jaki model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od czegoś miarodajnego co Ci pozwoli zmierzyć / sprawdzić gdzie jest problem. Naturalnie przyjmuję, że korzystasz z ethernetu a nie jakiegoś wifi (szczególnie w blokach wysokiej gęstości :>)

 

np iperf -c iperf.upc.pl

 

http://aplikacje.upc.pl/test-predkosci-lacza/

 

 

 

zbadasz sobie jaki masz link do serwerów UPC. Pozwoli Ci to określić, czy problem jest u Ciebie (lub połączeniu Twojego domu z pierwszym urządzeniem UPC) czy na sieci upc dalej (np brzeg)

 

Z Twojego opisu (Szczególnie początek) wygląda jakby Ci siadała transmisja i łącze Ci sypie błędami CRC. (dropy przy wzbudzaniu uploadu).

Dodatkowo mtr do / z problematycznych lokalizacji może akurat ktoś stosuje oryginalny routing i Twoje pakiety zwiedzają cały świat zanim dotrą do serwera docelowego.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Czyżby cudowny Horizon ? :)

Niestety.

 

Testowałeś SFTP ?

Nie chce połączyć, wskazuje błąd połączenia.

 

Sprawdzałeś MTR, nie ma jakiś dziwnych strat/opóźnień ?

A coś więcej, nie znam się aż tak na sieciach :)

 

Jak łączysz sie do routera ?

 

Naturalnie przyjmuję, że korzystasz z ethernetu a nie jakiegoś wifi (szczególnie w blokach wysokiej gęstości :>)

Kabel antenowy do modemu na biurku, dalej sieciówka do kompa.

 

np iperf -c iperf.upc.pl

 

http://aplikacje.upc...redkosci-lacza/

Tę komendę należy wpisać w... ? :)

Z tego linku co podałeś to zatrzymało się na poleceniu PING i od dobrych 10 minut próbuje prędkość pobierania i nie może rozpocząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
@patrys Z ciekawości o ile nie top secret - to jest Cisco od UPC? Jaki model?

EPC3925 - mam go od trzech lat i działa mega stabilnie, używany jest tylko jako modem do UPC - bez wifi.

 

SFTP musi wspierać serwer, MTR możesz prosto sprawdzić programikiem winmtr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

|------------------------------------------------------------------------------------------|

 

| WinMTR statistics |

 

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

 

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

 

| 192.168.0.1 - 13 | 147 | 128 | 0 | 1 | 4 | 1 |

 

| No response from host - 100 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

 

| 89-75-16-161.infra.chello.pl - 8 | 171 | 158 | 0 | 27 | 57 | 11 |

 

| pl-gdn01a-rd1-ae11-2104.aorta.net - 8 | 171 | 158 | 12 | 15 | 34 | 14 |

 

| pl-waw26b-rc1-ae13-2109.aorta.net - 12 | 151 | 133 | 0 | 16 | 45 | 24 |

 

| pl-waw02a-ri1-ae0-0.aorta.net - 5 | 187 | 178 | 0 | 15 | 38 | 14 |

 

| 213.46.178.102 - 22 | 122 | 96 | 0 | 14 | 24 | 15 |

 

| ae1-5.RT.BND.POZ.PL.retn.net - 8 | 171 | 158 | 0 | 20 | 45 | 22 |

 

| GW-Oxylion.retn.net - 7 | 180 | 169 | 17 | 22 | 38 | 22 |

 

| 185.73.91.138 - 12 | 154 | 136 | 0 | 26 | 211 | 18 |

 

| 185a5b99c170.greendata.pl - 14 | 144 | 124 | 0 | 20 | 26 | 19 |

 

| vz15466.dahost.pl - 9 | 167 | 153 | 0 | 20 | 31 | 20 |

 

|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

 

WinMTR v0.92 GPL V2 by Appnor MSP - Fully Managed Hosting & Cloud Provider

 

Testowane do mojego VPS w Biznes-Host.pl

 

 

Jaki błąd wyskakuje przy SFTP ?

Nieudana próba połączenia z "EAI_NONAME - Nie dostarczarczo ani nazwy hosta ani nazwy serwera, lub jest nieznana".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

EPC3925 - mam go od trzech lat i działa mega stabilnie, używany jest tylko jako modem do UPC - bez wifi.

A to witam w klubie - choć raz na parę miesięcy uptime się chłopak zwiesi ;)

No i ponawiam pytanie:

Na innym systemie/sprzęcie jak sytuacja wygląda? Masz możliwość sprawdzenia na innym routerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

13% kosmos, albo system/sprzęt na którym pracujesz albo coś nie tak z tym routerem.

Przy SFTP wpisujesz poprawną nazwę hosta/adres IP ?

 

A to witam w klubie - choć raz na parę miesięcy uptime się chłopak zwiesi

 

 

To i tak dobra statystyka jak na taki sprzęt pod kablówkę, choć mój jakiś bardziej fartowny, bo "zwiechy" nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak dobra statystyka jak na taki sprzęt pod kablówkę, choć mój jakiś bardziej fartowny, bo "zwiechy" nie pamiętam.

Mam go 3 albo 4 rok. Wcześniej dali mi jakiegoś Thomsona co się sfajczył po chyba 3 miesiącach ;) Technik jak przyniósł tego Cisco się mnie zapytał czy wiem jak go skonfigurować - chyba to był okres jak zaczęli je dopiero dawać klientom, ale pytanie było dość.. zaskakujące.

 

Ale gdzieś raz na dwa miesiące mu się zdarzy nagły reboot, głównie w nocy - może UPC coś na nim rzeźbi. Niemniej faktem jest, że narzekać na niego nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Na innym systemie/sprzęcie jak sytuacja wygląda? Masz możliwość sprawdzenia na innym routerze?

Podłączyłem telefon z internetem LTE do kompa i włączyłem udostępnianie internetu. Niestety muli jeszcze bardziej.

 

Co do SFTP to mój serwer nie obsługuje tego protokołu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@Łukasz Ostrowski: to najlepszy sprzęt chyba jaki miało UPC, wcześniej miałem starsze cisco i tamto się niestety wieszało ( no ale było tak stare i dobite, że miało prawo ).

To rozwiązało problem i nie wymienię za nic innego ;)

Najgorsze jest to w UPC, że oni na siłę chcą dać przy aneksie nowy sprzęt ( przynajmniej ja tak miałem ostatnio ) i zgodziłem się tylko jeżeli zostawią stary.

 

@up: no niestety LTE to dość kiepski test, nie masz drugiego laptopa/komputera ?

Testy robiłeś po wifi i osobno po kablu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

@up: no niestety LTE to dość kiepski test, nie masz drugiego laptopa/komputera ?

Testy robiłeś po wifi i osobno po kablu ?

Na laptopie jest niestety tak samo, testy po kablu - po WiFi mam tylko telefon i tablet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Technik może w jakiś sposób kwestionować występujący problem? Miałem już kilka awarii sprzętu o UPC jak z dymem poszło kilka modemów i dekoderów. Po prostu tych wymian sprzętu było dość sporo i nie chce żeby potraktowali mnie z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat. Od strony technicznej jest mus żeby działać na ich sprzęcie jeżeli chodzi o internet i telefon czy można ich sprzęt zapakować w karton i wstawić dobry sprzęt cisco, tp-link czy coś podobnego? Będzie to działać czy musi być ich sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×