Skocz do zawartości

Polecane posty

Witajcie.

Mam problem z programem w laravel. Otoz zastalem go po poprzedniku, nie ja go pisalem ani nie projektowalem. Z kolei nie jestem ekspertem Laravel.

Problem jest nastepujacy:
Przy jednoczesnej pracy na 4000 rekordow z bazy danych MySQL program sie wiesza. Nie da sie na nim pracowac. I to to przy korzystaniu z niego przez jednego uzytkownika. W firmie jednoczesnie dziala okolo 10 uzytkownikow online. Dodatkowo po zalogowaniu sie do bazy danych przy kazdym odswiezeniu zmienia sie liczba rekordow w bazie. Raz jest okolo 7000 rekordow, raz 6000 a raz 5100. I tak za kazdym odswiezeniem.

Jak mozna rozwiazac ten problem i od czego najlepiej zaczac?
Dane wyciaga to polecenie:
public function index()
{
$this->resetInTreatmentBy();

$data = Wareneingang::where('active_waren', 1)
->get();


return view('users.office.wareneingang.index', compact('data'));

 

 

Sam punkt sciagniecia danych:
<a href="{{ route('wareneingang.show', $value->auftrag_id) }}" class="btn btn-info" data-toggle="tooltip" data-original-title="Details zeigen" data-placement="top">
@if(is_null($value->updated_by) || in_array(auth()->user()->id, $value->updated_by))
<i class="fa fa-external-link-square"></i>
@else
<i class="fa fa-comment blink"></i>
@endif
</a>

 

 

Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego nic nie wywnioskujemy,

trzeba sprawdzić co robi:

$this->resetInTreatmentBy();
i ile trwa pobranie danych
$data = Wareneingang::where('active_waren', 1)->get();
Edytowano przez tb3.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem na pewno, ze to problem na serwerze. Przy zalozeniu limitu po poziomie 5000 rekordow jest ok. W tym momencie jest to problem mocy obliczeniowej werwera. Aktualnie to jest na 1und1.de na serwerze wspoldzielonym. Mysle nad zaproponowaniem rozwiazania vps lub serwera dedykowanego.

 

Jakie firmy polecacie i gdzie moge to przetestowac przed zamowieniem uslugi. Wystarczy mi kilka dni testow.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybierz dowolny VPS z naszej oferty na www.tb3.pl i puść mi na PW numer zamówienia - aktywuję na 14 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tb3.pl napisał dobrze byłoby wiedzieć co robi funkcja resetInTreatmentBy(), być może jest możliwość optymalizacji kodu, jeżeli uważasz że nie, to faktycznie pozostaje zmiana serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Przede wszystkim refaktoryzacja. Zgłoś się na PW zerknę do kodu i powiem Ci co może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×