Skocz do zawartości
  • 0
franiuu

Plesk i IPv6

Pytanie

Witajcie,

 

Od wczoraj posiadam serwer cloud z zainstalowanym na nim CentOS i Panel Plesk w wersji 12.5. Panel został zainstalowany z przygotowanych szablonów OS. Niestety mój usługodawca oferuje tylko i wyłącznie możliwość posiadania 1 adresu IP (v4). Nieograniczona jest za to liczba adresów IPv6.

 

Z centrum pomocy usługodawcy dowiedziałem się, że wybrana przeze mnie instalacja nie wspiera IPv6, ale czysty CentOS już tak. Stąd moje pytanie - czy opłaca mi się przeinstalować serwer tym razem instalując czysty CentOS i na własną rękę Pleska? Czy to w ogóle coś da? Teoretycznie Plesk wspiera IPv6.

Co więc powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu

3 odpowiedzi na to pytanie

Polecane posty

  • 0

Zawsze ręczna instalacja jest lepsza ale to tylko moja opinia ponieważ daje możliwość skonfigurowania samego panelu i środowiska tak jak ty tego chcesz. Warto jednak zaznaczyć że tylko wtedy kiedy wiesz jak to wykonać. Przygotowane natomiast środowisko ma swoje plusy ponieważ jest/powinno być gotowe do pracy na zasadzie "tak jak jest". Wzmianka odnośnie braku IPv6 polega jedynie na skonfigurowaniu obsługi portu sieciowego ale inaczej to wygląda jak jest to serwer dedykowany a inaczej jak jest to wirtualizacja która ma nadrzędną "matkę". Nawet jak przejdziesz do zakładki którą widzisz na załączonym obrazku i dodasz adres IPv6 nie będzie on widziany z zewnątrz ponieważ wymaga prze konfigurowania.

Drugi ważny element to taki że niekoniecznie musisz posiadać panel Plesk na systemie centos bo możesz np wybrać ubuntu, debian. Tu masz listę: https://docs.plesk.com/release-notes/12.5/software-requirements/

 

ipv6plesk_57b9da9313830.png

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Trochę się z tym jeszcze pomęczyłem, ale teraz po zainstalowaniu na czystym CentOSie działa świetnie. Mam jeszcze pytanie dot. domen. Wiem, że wiele domen może być hostowanych na jednym adrsie IP. Czy mogę zrobić tak, że dla nowej domeny IPv4 bedzie takie samo jak dla pierwszej natomiast będą się różniły adresami IPv6?

Udostępnij ten post


Link to postu
  • 0

Jest taka możliwość tylko nie rozumiem po co? Ale ok, ustawiasz sobie kolejne adresy IPv6 jako dedykowane i tworząc pakiet przydzielasz Twoje stałe IPv4 i kolejne dedykowane IPv6. Lub możesz to zrobić manualnie dodając nową domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×