Skocz do zawartości
Koles

Domena bez własnego DNS-a ?!

Polecane posty

Witam!

 

Zakupiłem domenę ABC w bzdurnej firmie hekko.pl

Mam swój serwer dedykowany pod adresem X.X.X.X

Okazuje się że panel administracyjny domeny nie daje nawet możliwości skonfigurowania DNS tak, aby domena wskazywała pod mój serwer!

 

Wysłałem takie zapytanie do tej firmy:

 

Nie chcę używać żadnych zewnętrznych serwerów DNS. Chcę aby WASZ serwer obsługiwał DNS, który ma wskazywać (to się chyba nazywa rekord A czy jakoś tak) pod mój serwer pod adresem http://X.X.X.X . Jak to zrobić ?

 

 

Odpowiedź, którą dostałem:

 

Uprzejmie informuję, że w Panelu Klienta można zmienić jedynie trzy serwery DNS, pozostałe rekordy można zmieniać po podpięciu domeny do innego serwera. Można wykupić u nas dowolny serwer z oferty na naszej stronie pod adresem http://www.hekko.pl/hosting_www.html, a następnie z poziomu panelu DirectAdmin ustawić rekordy, lub jest też możliwość skorzystania z darmowej alternatywy pod adresem - https://freedns.42.pl/ (oferta przykładowa, nie jesteśmy administratorem freedns.42.pl)

 

 

Co to ma k*wa być? Czuję się oszukany, bo kupiłem domenę, której nie da się skonfigurować i jeszcze mi wciskają jakieś dodatkowe płatne usługi gdzie dopiero będę mógł to zrobić. Zażądałem zwrotu pieniędzy i zwolnienia domeny.

 

Wkrótce będę chciał zarejestrować inną domenę. Czy możecie mi polecić jakiegoś rejestratora, który nie stosuje tego typu praktyk? Chcę po prostu kupić pieprzoną domenę i ją skonfigurować bez krętactwa.

 

 

Edytowano przez Koles (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

1. To nie jest krętactwo.

2. Na przykład ovh.pl daje bezpłatnie serwery DNS do domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd przeciętny użytkownik ma wiedzieć coś takiego, hę? Według mnie to powinno być JASNO napisane, a nie jest... z drugiej strony nie czytałem tego cholernego regulaminu.

Dzięki, Mruczek. Czy na ovh.pl DNS-y są po prostu w cenie domeny? Chodzi mi to, że nie chcę wykupować żadnych tam serwerów wirtualnych ani innych innych bzdur, tylko domenę, gdzie będzie można ja skonfigurować. O ile się nie mylę należy ustawić rekord A pod adres swojego serwera, tak ?

Edytowano przez Koles (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym, że lepsze zważywszy na politykę przy sprzedaży domen. Tylko czekać kiedy kupisz hosting bez DNS bo DNS jest tylko dostępny z domeną internetową ;)


1. To nie jest krętactwo.

2. Na przykład ovh.pl daje bezpłatnie serwery DNS do domeny.

każda szanująca się firma tak robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist, o jakiej polityce mówisz? Nie rozumiem, nie domyślę się.

 

każda szanująca się firma tak robi

 

Tak, to znaczy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SiXwishlist, o jakiej polityce mówisz? Nie rozumiem, nie domyślę się.

 

 

Tak, to znaczy jak ?

 

tz dostarcza DNS razem z domeną czy w postaci samego DNS czy małej usługi hostingowej która takowy posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym, że lepsze zważywszy na politykę przy sprzedaży domen. Tylko czekać kiedy kupisz hosting bez DNS bo DNS jest tylko dostępny z domeną internetową ;)

każda szanująca się firma tak robi

 

No ale dlaczego lepsze? Nie rozumiem - co jest w końcu lepsze - olać takie firmy na hekko i skorzystać z szanującej się firmy takiej jak ovh.pl (mam nadzieję że tutaj już bez niespodzianek!) czy kupić w hekko i skorzystać z cloudflare ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli masz domenę to hekko jest tylko pośrednikiem. Wrzuć sobie DNSy CloudFlare i tam masz pełną władzę nad całą strefą DNS czyli wszystkimi rekordami. W dodatku możesz "ukrywać" adresy IP za adresacją CloudFlare (coś jak by proxy / pośrednik pomiędzy serwerem a klientem z ukryciem danych serwera).

 

W hekko sobie tylko przedłużasz domenę, albo za tydzień możesz przetransferować do innej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazwa domeny, DNS i hosting to trzy zupełnie osobne usługi. Często są łączone, można kupić 2w1, 3w1 (i nawet więcej, jeśli dodamy jeszcze pocztę itd.). Standardem u większości rejestratorów jest, że wraz z domeną jest jakaś podstawowa usługa DNS w gratisie, ale u większości to nie znaczy, że wszędzie.

 

Jak już wspomniano - * możesz pozostać z domeną u dotychczasowego rejestratora i skorzystać z jakichś darmowych usług DNS jak CloudFlare, freedns.42.pl itp. * Możesz zdecydować się na trzymanie DNSa na swoim dedyku po zainstalowaniu odpowiedniego oprogramowania, ale spokojnie możemy założyć, że bez pomocy sobie z tym nie poradzisz. * Możesz też poprosić obecnego rejestratora o kod AuthInfo i z nim przetransferować domenę do innego rejestratora, gdzie usługę DNS będziesz miał zapewnioną (jeśli to domena *.pl, to transfer można wykonać w każdej chwili i jest darmowy, termin ważności domeny pozostaje niezmieniony, najbliższa płatność dopiero przy przedłużaniu domeny, dla innych niż *.pl reguły transferu bywają inne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest trochę tak jakbyś poszedł do sklepu, kupił samochód w podstawowej opcji i miał pretensje do sprzedawcy, że sprzedał Ci bubel, bo auto nie ma klimatyzacji :-)

Jedne firmy dają serwer DNS w cenie domeny, inne nie dają - nie muszą. Jest to wartość dodana.

 

btw. Posiadając dedyka możesz śmiało postawić własne dnsy, lub skorzystać z freedns42.pl, freedns.afraid.org czy co tam lubisz - usług tego typu jest całe mnóstwo.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak jakbyś poszedł do sklepu, kupił samochód w podstawowej opcji i miał pretensje do sprzedawcy, że sprzedał Ci bubel, bo auto nie ma klimatyzacji :-)

 

Warto więc przyjąć co jest podstawową opcją? Da niektórych elektryczne szyby to standard podobnie jak klimatyzacja. Ale zostając w temacie cloudflare jako DNS + od hekko domena i masz problem z głowy. Po prostu maja taka a nie inna politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cloudflare będzie nawet lepsze od klasycznych DNS u dostawcy :)

 

 

Co to ma k*wa być? Czuję się oszukany, bo kupiłem domenę, której nie da się skonfigurować i jeszcze mi wciskają jakieś dodatkowe płatne usługi gdzie dopiero będę mógł to zrobić. Zażądałem zwrotu pieniędzy i zwolnienia domeny.

 

A no to k*wa że zapłaciłeś za usługę "Rejestracja domeny xxx.pl" na fakturze a nie za utrzymanie serwerów DNS. Zwrot pieniędzy i zwolnienie domeny? - przecież usługa została wykonana poprawnie. Współczuje takich klientów. Prowizje za rejestracje domen są na śmiesznym poziomie, zarobki na każdej domenie w początkowym okresie są niemal ujemne tak aby tylko zdobyć klienta. Dlaczego mają jeszcze utrzymywać serwery DNS? To firma, nie działalność charytatywna. Tak jak wspomniałeś "Czuję się oszukany, bo kupiłem domenę" i ją dostałeś. Na drugi raz spróbuj czytać co zamawiasz.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Warto więc przyjąć co jest podstawową opcją? Da niektórych elektryczne szyby to standard podobnie jak klimatyzacja. Ale zostając w temacie cloudflare jako DNS + od hekko domena i masz problem z głowy. Po prostu maja taka a nie inna politykę.

 

Podstawową opcją zawsze będzie sama domena ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

 

Jednak nadal czegoś rozumiem. Czy widzieliście panel hekko.pl ?

Zamieszczam poniżej 2 zrzuty ekranu. Czy możecie mi wyjaśnić co to znaczy "DNS w domenie" ?? To wygląda tak jakby usługa DNS była u nich dostępna, a nie jest. Czym się różni "DNS w domenie" od "Zewnętrzne DNS" ? Odpowiedzi, które dostawałem od ich admina były zdawkowe, które nic mi nie wyjaśniały. Dziękuję :-)

 

post-41941-0-33455100-1471692320_thumb.jpg

 

post-41941-0-38507100-1471692322_thumb.jpg

Edytowano przez Koles (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

To jest opcja jak chcesz we własnej domenie zrobić własne DNSy na jakimś serwerze np. VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może trochę rozszerzę wypowiedź Kamikadze, coby Koles miał pełną jasność, bo jak sam przyznał w jednym z postów powyżej, jest przeciętnym użytkownikiem nie znającym szczegółów dotyczących domen i DNSów.

 

 

"DNS w domenie"

 

Załóżmy, że chcesz mieć własne DNSy.

Zarejestrowałeś domenę "twojadomena.com.pl" i chcesz, aby obsługiwana była przez "ns1.twojadomena.com.pl" i "ns2.twojadomena.com.pl". Na swoim dedyku czy VPSie instalujesz odpowiednie oprogramowanie, które będzie właśnie Twoim własnym serwerem DNS, a w panelu rejestratora podajesz właśnie te własne DNSy wraz z adresami IP, na których będą się one znajdować.

 

 

"Zewnętrzne DNS"

 

Zwyczajnie korzystać będziesz z innych istniejących już DNSów. Rejestrujesz domenę "twojadomena.com.pl", ale obsługiwana będzie przez "ns1.innadomena.pl" i "ns2.innadomena.pl". Tu już podajesz bez ich adresów IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę chciał wykupić nową domenę. Czy polecacie coś jeszcze oprócz OVH ? Tak jak rozmawialiśmy wcześniej chcę aby razem z domeną był serwer do DNS do konfiguracji oraz dobra obsługa klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×