Skocz do zawartości
Gość Pokuć

IQ vs KEi.pl vs dhosting.pl

Polecane posty

Gość Pokuć

Kupowanie serwera w takich masówkach jak Nazwa.pl, Home.pl czy AZ.pl wybiłem znajomemu z głowy. Było ciężko bo uparł się że MUSI mieć serwer w znanej i dużej firmie bo Wy, mniejsze firmy jesteście za małe na jego ego, zasobność portfela i możecie w każdej chwili bez uprzedzenia zakończyć działalność a on nie chce zawracać prawnikowi głowy takimi drobiazgami.

 

Można mu tłumaczyć godzinami ale on i tak wie swoje, więc cóż... Zaproponowałem wobec tego wybór oferty z jednej z trzech wymienionych w tytule tematu firm to jest IQ.pl, KEI.pl oraz dhosting.pl. Z tego co się orientuję osobiście to są to firmy posiadające dość sporą liczbę klientów ale nie mające charakteru masówek gdzie klient jest numerkiem w statystyce. Jeden w tą czy w drugą, co to za różnica jak miesięcznie trzepiemy miliony nie rubli tylko złotówek :)

 

Przeglądam od kilku dni wyżej wymienione strony, analizuję ofertę i pomimo siedzenia w branży dłuższy czas nie bardzo wiem co mu polecić. Oczywiście można by takiemu polecić najdroższą ofertę którejś z firm gdzie zmieściłoby się całe jego ego ale nie zamierzam potem wysłuchiwać że to nie działa, tamto nie działa. Nie chcę też nikomu celowo podkładać takiego klienta gdzie raczej na pewno specyfikacja usługi nie będzie właściwa tylko dlatego że oferta kosztowała spore pieniądze.

 

Zastosowania serwera do końca nie znam, ma to być jakiś duży projekt (jak znam życie to będą z tego tylko rubliczki ale nie moja działka ...) i kilka pomniejszych. Coś z pogranicza branży IT i biznesu.

 

Zatem która z ofert byłaby najlepszym wyborem? W grę wchodzi tylko serwer współdzielony - ta miernota nie zna się w ogóle na zarządzaniu serwerami a na admina nie da złamanej złotówki więc pozostaje tylko współdzielony z panelem administracyjnym który będzie intuicyjny i prosty w obsłudze. Który pakiet będzie najsilniejszy i będzie w stanie przyjąć na siebie większe obciążenie (nie wiem jakie to maja być skrypty) gdzie po kilku miesiącach nie dostanie maila żeby spadał na coś mocniejszego albo w ogóle. Obsługa poczty przez WebMail. Bo dostępne z każdego drogiego bur.. hotelu w kraju (o IMAP nie słyszał niestety).

Zatem która oferta powinna go w prawie pełni zadowolić?

 

Tylko żeby to wszystko ładnie kolorowo wyglądało, inaczej być nie może. Budżet stosowny do podanych na w/w stronach.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Na minę władowałem się już tym że cokolwiek bym mu nie polecił a będą jakieś kilkusekundowe przestoje czy inne problemy to winny będę osobiście JA bo poleciłem mu takie "tanie nic" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Tak naprawdę to powinno być rozwiązanie dedykowane oparte o serwery fizyczne czy też chmurę z indywidualnym supportem.

Klient płaci, klient wymaga i takich firm nie ładuje się na "shared" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dhosting reklamuje że w wrześniu otwierają usługę która jak piszą "Będzie to usługa, która rozwiąże 95% problemów Klientów, którzy posiadają tradycyjny shared hosting" - tak deklarują na fb. Korzystałem jakiś czas temu z ich usług i było dobrze. Zależy co zamierzasz na tym postawić ;) bo "duży" projekt to pojęcie względne. MyDevil.net ma widzę dobrą opinie na forum i również autorski panel - właśnie testuje.

 

 

Jak tak narzeka hmm ... to skalowana platforma na chmurze amazonu - tylko mówimy już o tysiącach złoty ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mko007

Jeżeli te mniejsze firmy są za małe na zasobność portfela kolegi to co za problem wziąć VPSA czy dedyka i zapłacić administratorowi?

Niech bierze azure microsoftu + porządnego administratora. Na koszt raczej nie powinien narzekać i sama usługa też będzie na wysokim poziomie

 

A tak na poważnie z tych 3 hostingów korzystałem z kei i mogę śmiało polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skoro znajomy chce dużą firmę to jednak pomiędzy KEI, mającym kapitał zakładowy 4 mln złotych a IQ i dHosting które maja trochę ponad 100 tysięcy jest spora przepaść ;)... niech kupi sobie hosting w home, najlepiej jakiegoś clouda za pierdyliard złotych, wygląda na idealnego klienta na taką usługe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dhosting reklamuje że w wrześniu otwierają usługę która jak piszą "Będzie to usługa, która rozwiąże 95% problemów Klientów, którzy posiadają tradycyjny shared hosting"

 

Klienci shared hostingów mają tyle problemów, że nie sądzę aby ktoś kiedyś wynalazł coś* co je rozwiąże ... ale czekamy ...

 

*po za AI i szklaną kulą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te 95% problemów sharedów to...?

Czy trwa jakiś konkurs na najdurniejszą akcję marketingową, o którym wiedzą tylko dwie firmy?

Aż dziwne, że nie ma jeszcze wysypu opinii na WHT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up
a może by tak po prostu trzymać się wątku? ;) Jak jesteś ciekawy to do nich napisz.

@Pokuć
Ze swojej strony też polecę dhosting. To trochę taki pewniak jak chcesz wrzucić jakiś grubszy serwis. Natomiast mój hosting w Kei (no może bardziej mojego klienta) lubi ostatnio mieć krótkie pady i mam wrażenie, że support bardziej przypomina ten w home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka stron na najtańszym hostingu w kei.pl i sobie chwalę, ruch na poziomie 5k / dzień / domenę x kilka domen to może nie jest dużo ale bez problemu to działa, większych przerw nie zauważyłem w pracy www ale była kiedyś awaria poczty, która została usunięta dopiero po interwencji telefonicznej, bo oni nie wiedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A te 95% problemów sharedów to...?

Czy trwa jakiś konkurs na najdurniejszą akcję marketingową, o którym wiedzą tylko dwie firmy?

Aż dziwne, że nie ma jeszcze wysypu opinii na WHT...

 

Napisałem sarkastycznie trochę cytując ich FB :) - nie rozumiem sam takiej marketingowej papki ale tak deklarują na fb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie pozostaje nic innego jak przetestować usługi w tych firmach przez dwa tygodnie i zdecydować się na jakiś wybór. Żadne VPS, dedyki czy inne rozwiązania takie jak chmury nie wchodzą w grę. Po prostu takie rozwiązania przechodzą jego pojęcie na temat hostingu. Ciężki i trudny przypadek ale trudno, coś będzie trzeba wybrać. Nie widzę logiki w buleniu grubej kasy za shared który ma ograniczenia skoro można zapłacić nieco mniej za maszynę + admina i ma się większe możliwości ale cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jako że sporo osób wypowiadało się w temacie to wypadałoby udzielić odpowiedzi jaka oferta została wybrana i podziękować wszystkim za cenne wskazówki. Znajomy zdecydował się na wybór oferty firmy dHosting.pl i mam nadzieję że trafił dobrze. Najbardziej mu zaimponowała aplikacja na Androida za pomocą której może zarządzać serwerem, sprawdzić pocztę etc. Teraz jest szpan pod tytułem "krul internetów". :)

 

Wszystkim za udzielone porady i wskazówki raz jeszcze dziękuję w imieniu swoim i znajomego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×