Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oliver84

[MySQL] Nie mozna polaczyc sie z baza danych: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)

Polecane posty

Witam! Narobiłem sobie właśnie syfu na dedyku przez nieuwagę. A więc chcialem na vpsie zainstalowac sobie vestecp, logowałem sie na ssh przez putty, ale ze lapek sie przywiesił to zamiast kliknąć ssh1 kliknalem ssh2 i podlaczylo sie do dedyka. Nie swiadom tego, że jestem podłączony nie tu co trzeba zacząłem instalowac vcp. Na dedyku mialem pare stronek no i teraz jest problem bo jak chce na nie wejsc to wywala [MySQL] Nie mozna polaczyc sie z baza danych: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2). Jak chce wejsc na phpmyadmin to hasla i loginy nie dzialaja. I teraz pytanie czy jeszcze idzie uratowac stare bazy danych bo przyznam sie ze nie zrobilem kopii. Ewentualnie co i jak po kolei zrobic bo w swiecie www orłem nie jestem :)

 

przy komendzie /etc/init.d/mysql restart

dostaje taki bład stop: Unknown instance:
start: Rejected send message, 1 matched rules; type="method_call", sender=":1.227306" (uid=121 pid=27759 comm="start mysql ") interface="com.ubuntu.Upstart0_6.Job" member="Start" error name="(unset)" requested_reply="0" destination="com.ubuntu.Upstart" (uid=0 pid=1 comm="/sbin/init"

Edytowano przez oliver84 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Jaką masz dystrybucje ? Jaką masz wersje mysql ?

pokaż config /etc/my.cnf lub /etc/mysql/my.cnf (w zalezności od distro) może coś w nim jest nietak albo jakiś dziwny socket.

 

Na serwerze istnieje ścieżka: /var/run/mysqld/mysqld.sock ?

Spróbój zatrzymać mysql ( np: pkill -9 mysql aby zabić wszystkie procesy mysql'a) a następnie:

touch /var/run/mysqld/mysqld.sock

chmod 777 /var/run/mysqld/mysqld.sock

chown mysql:root /var/run/mysqld/mysqld.sock

service mysql start

 

Reinstalacja mysql'a powinna również pomóc ale musisz usunąć trwale wszystkie pozostałości i stare configi, w debianie parametr --purge do apt-get remove

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×