Skocz do zawartości
outmc

Montaż dysku ssd w iMac

Polecane posty

Czesc

Posiadam iMaca z połowy 2010 roku a w nim dysk hdd.

 

Chciałbym dodać dysk ssd do iMaca ale szczerze to nie mam pojęcia jak się za to zabrać , tzn :

- nie mam jeszcze dysku ssd , czy to musi być specjalny jakiś dysk z przeznaczeniem do mac ?

- czy ktoś się tym zajmuje prywatnie ? zależy mi na ewentualnym montażu na miejscu bo Mac jest mi potrzebny do pracy a oddanie go na kilka dni nie wchodzi w grę.

 

Mieszkam w krakowie.

 

Bardzo proszę o poradę ale również o nie wyśmiewanie moich pytań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej generacji Maka dyski mają dodatkowo złącza pod sensor temperatury. Można włożyć zwykłe, ale wtedy chłodzenie dysku rozkręca się na maksa, trzeba ustawić je ręcznie na stałą wartość np. przez program Mac Fans Control, no ale przypadku SSD to ogólnie nie jest specjalny problem ;).

No i dysk dysk w iMaku jest 3,5, więc musisz kupić "sanki", żeby to zamontować do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha czyli kupić dysk ssd + "sanki" .

mozna zastąpić napęd CD w tym Maku dyskiem ssd ? napęd jest mi zbędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też powinno dać radę, z tym, że może będzie potrzebna jakaś przejściówka bo bodajże superdrive miał jakieś niestandardowe złącze, na ifixit.com pewnie coś znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma już problemu z trim w OS X ? Jak sie interesowałem tematem z rok temu to sie okazywało ze aby dział TRIM dysk ssd musiał być applowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś w Krakowie kto może mi go podłączyć ? :) najlepiej prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biurze o ile pamiętam kolejny model iMaka z i5 Sandy Bridge. Mam tam zamontowany zwykły dysk HDD, dysk SSD i SuperDrive. Przy czym SSD to Samsung pod m.2 montowany pod napęd optyczny aczkolwiek zwykły 2.5" też powinien wejść. Tylko dorzucenie tego to już spoooro dłubania i robiła mi to firma w której kupowałem tego Maka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam usb 2.0 wiec raczej nie ma sensu podpinać go pod ten port ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×