Skocz do zawartości
Westbam

Centrum OVH w Polsce!

Polecane posty

Gość Spoofy

ale czego wy się spodziewaliście? przecież to nie jest żadna nowość, że OVH to prowizorka.. serwerownie SBG i BHS też bardzo długo nie nadawały się do produkcji.... naprawdę jak już zależy komuś na polskiej lokalizacji to zamiast iść do molocha i pisać do francuskiego supportu nie lepiej dopłacić kilkadziesiąt złotych do jakiegoś Sprinta?

 

Czy Ty w ogóle masz świadomość jak wyglądają DC we Francji i jaka jest różnica między tymi polskimi? Pojęcie "prowizorka" może się jedynie tyczyć tylko tych Polskich ;)

 

Spodziewałem się tego co mi powiedziano na BOK-u, tego co widziałem jak zamawiałem serwer i tego co pisał sam właściciel, ot co.

Zaś w kwestii ochrony "AntyDDoS" - uwierz mi że znam większość rozwiązań stosowanych w Polsce i w Europie - najlepszy stosunek jakości do ceny przy detalicznych zamówieniach ma właśnie OVH ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
OVH to prowizorka.. serwerownie SBG i BHS też bardzo długo nie nadawały się do produkcji

 

Mógłbyś rozwinąć ?

Póki co nadaje się na pozew ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys dobre sobie, 3/4 forum pozwij za to, że ktoś ma czelność wyrazić opinie :D ... tak wyglada datacenter SBG: https://www.ovh.co.uk/images/news/strasbourg/strasbourg_01.jpg ... rozumiem, ze dla niektorych to moze byc szczyt techniki, dla mnie serwery w kontenerach roboczych stojacych na kilku kamykach to jednak jest prowizorka i przez pierwszy rok/dwa działało znacznie mniej stabilnie od RBX. Z kolei BHS jeszcze kiedy z niego korzystałem w 2015 roku miał 2 godzinną przerwę i kilkunastogodzinny packet loss (http://status.ovh.net/?do=details&id=9603). To co się dzieje w Ozarowie (łącznie z nazywaniem tego datacenter Warszawą) takoż nie szczególnei zachęcające. O innych akcjach OVH z ostatnich paru lat jak wprowadzanie i cofanie oplat miesiecznych za failovery, ciagłych zmianach zasad dotyczących lącza, zgłaszania awarii, wprowadzanu i usuwaniu opłat instalacyjnych za serwery itd nie muszę chyba przypominać... a zaraz będze jeszcze podwyżka cen serwerów bo RAM zdrożał i oles oficjalnie to zapowiedział na twiterrze. A teraz nagle wszyscy wielce zaskoczeni, że coś jest inaczej niż zapowiadano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@MikeJones, mnie szczerze mówiąc bardzo zabolało roszczeniowe podejście Olesa na mailliście, gdzie kilkanaście osób pisało mu o tym, że mają w d... taką ofertę w której nie są w stanie nawet w przybliżeniu oszacować kiedy serwer ruszy "na gotowo", bo nie ma VACa, adresów IP itd. na co odparł, że wszyscy wiedzieli, że te rzeczy są "soon" i że powinniśmy się cieszyć, że serwery zostały "zaofferowane" na miesiąc. Zapomniał jednak o tym, że sam obiecywał termin ok. 3 tygodni, który się już dwukrotnie przedłużył i w sumie nadal nie wiadomo kiedy te rzeczy ruszą. Wiadomo natomiast, że oficjalną przyczyną dla której "zaofferowanie" serwerów zostało przedłużone do 1.01 jest problem z routingiem chyba w Atmanie o którym gdzieś tam pisał też.

 

Ja od siebie dodam, że po tak dużej firmie spodziewałem się czegoś więcej, a burdel jaki tam panuje od jakiegoś czasu jest wręcz niesmaczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już chyba 3-4 lata temu, napiszę jeszcze raz.

 

W OVH jest dobrze jak działa. Jak nie działa, to lepiej od razu kupować nowy serwer. Tak też jest w tym przypadku.

 

BTW, Oles ma nieco racji. Napaliliście się na te testy jakby serwerownie na Marsie otwierali - oferty nie było domyślnie w pakiecie, Polskiej lokalizacji również, od początku było to świadczone jako OVH discovery i każdy dobrze wiedział na co się pisze, a jak ktoś nie wiedział to szczerze współczuję. To było prawie na 100% pewne, że będą problemy, a jak już będą to na pewno nikt ich w terminie nie rozwiąże. Dajcie temu jeszcze pół roku i będzie działało jak trzeba. Serio nie wiem czemu niektórzy w tym temacie biją pianę jakby OVH było jedyną firmą oferującą serwery w Polsce - a o tych śmiesznych pozwach to już nic nie będę pisał, powodzenia w udowodnieniu OVH, że nie dokłada należytej staranności w świadczeniu usług (regulamin).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Archi - ja nie kupiłem, serwer mam dostępny w zasadzie dla przetestowania różnych rzeczy, w formie ewentualności miało tam stać coś jeszcze, ale widząc jak to wszystko jest załatwiane zrezygnowałem z tego pomysłu. Dziwi mnie jednak odgórne założenie w OVH, że mamy testować te usługi, zwłaszcza że działają jako tako i nie można skorzystać z niektórych rzeczy i w zasadzie gdyby ludzie się nie wykłócili to dziś by już trwał "płatny okres" i tyle by było - płaciłbyś za niedziałającą usługę, bez dodatkowych adresów IP, bez Anti-DDOSa (przy którym akurat nie było "soon") itd.

Niemniej jednak mało poważnym jest podawanie nieosiągalnych dat na uruchomienie czegoś co jest kluczowym składnikiem usługi dla większości klientów. Wiem, że "można się było tego spodziewać", co nie zmienia jednak faktu, że jest niesmak i tyle - ja osobiście uważam to wszystko za jeden wielki falstart ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Są firmy, które nie narzekają :) Nawet widziałem ostatnio ofertę serwerów gier w lokalizacji Polska - OVH :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Są firmy, które nie narzekają :) Nawet widziałem ostatnio ofertę serwerów gier w lokalizacji Polska - OVH :D

 

Na pewno działa to wyśmienicie, zwłaszcza że czasem route'y są jakieś kosmiczne, VAC nie działa i ogólnie cały ten słynny AntiDDOS powoduje całkowite odcięcie serwerów od sieci.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mailing z dziś:

 

Drogi Kliencie,

Dziękujemy, że zdecydowałeś się zostać jednym z pierwszych, którzy zamówili serwer dedykowany w naszym nowym centrum danych WAW1 w Polsce.

Jak już mogli Państwo usłyszeć, uruchomienie pełnej gamy produktowej zostało przesunięte w czasie względem pierwotnego harmonogramu.

Transparentność w komunikacji z klientami jest dla OVH bardzo ważna. Poniżej możecie Państwo przeczytać wiadomość od Octave Klaba, założyciela i dyrektora technicznego OVH, który wyjaśnia przyczyny zaistniałej sytuacji i przekazuje informacje na tematu obecnego statusu projektu.

Podczas prac rozwojowych, serwery z oferty Discover pozostaną darmowe do 1 stycznia 2017 r., a wniesiona opłata będzie liczona dopiero od tego dnia. Zachęcamy do przeczytania wiadomości od Octave'a Klaby w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Dziękujemy za okazane zaufanie.

Zespół OVH

 

 

 

Opłata będzie liczona dopiero od 1 stycznia czyli zapłacimy ponownie za te serwery dopiero na koniec stycznia. Póki co to jedyny plus w tej ofercie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Jak można się zapisać do tego mailingu?

 

pusty mail na discover.waw1@ml.ovh.net ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

pusty mail na discover.waw1@ml.ovh.net ;)

 

To nie przejdzie. Pusty mail, ale na adres: discover.waw1-subscribe@ml.ovh.net

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

no tak, najmocniej przepraszam - pierwszy mail jest na discover.waw1-subscribe@ml.ovh.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Archi - ja nie kupiłem, serwer mam dostępny w zasadzie dla przetestowania różnych rzeczy, w formie ewentualności miało tam stać coś jeszcze, ale widząc jak to wszystko jest załatwiane zrezygnowałem z tego pomysłu. Dziwi mnie jednak odgórne założenie w OVH, że mamy testować te usługi, zwłaszcza że działają jako tako i nie można skorzystać z niektórych rzeczy i w zasadzie gdyby ludzie się nie wykłócili to dziś by już trwał "płatny okres" i tyle by było - płaciłbyś za niedziałającą usługę, bez dodatkowych adresów IP, bez Anti-DDOSa (przy którym akurat nie było "soon") itd.

 

Niemniej jednak mało poważnym jest podawanie nieosiągalnych dat na uruchomienie czegoś co jest kluczowym składnikiem usługi dla większości klientów. Wiem, że "można się było tego spodziewać", co nie zmienia jednak faktu, że jest niesmak i tyle - ja osobiście uważam to wszystko za jeden wielki falstart ;-)

 

Poniekąd tak, ale szczerze wątpię, że umyślnie podali nierealne daty, żeby kogokolwiek zachęcić - to w ich interesie jest się z nich wywiązać. Być może po drodze wystąpiły jakieś problemy, których nie da się załatwić od ręki - to najlepiej wiecie wy z list mailingowych, ja nie uczestniczę w płatnych testach :).

 

Myślę jednak, że OVH zachowało się w porządku przedłużając serwery do tego 1 stycznia i nie można mieć im za złe tych problemów - czasem takie sytuacje się zdarzają i nie ma na nie uniwersalnego sposobu, a już na pewno jak dopiero co startuje nowe DC. Po prostu nieco się dziwię jak widzę osoby, które oczekiwały iście produkcyjnego środowiska na early start nowego DC :D.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Poniekąd tak, ale szczerze wątpię, że umyślnie podali nierealne daty, żeby kogokolwiek zachęcić - to w ich interesie jest się z nich wywiązać. Być może po drodze wystąpiły jakieś problemy, których nie da się załatwić od ręki - to najlepiej wiecie wy z list mailingowych, ja nie uczestniczę w płatnych testach :).

 

Myślę jednak, że OVH zachowało się w porządku przedłużając serwery do tego 1 stycznia i nie można mieć im za złe tych problemów - czasem takie sytuacje się zdarzają i nie ma na nie uniwersalnego sposobu, a już na pewno jak dopiero co startuje nowe DC. Po prostu nieco się dziwię jak widzę osoby, które oczekiwały iście produkcyjnego środowiska na early start nowego DC :D.

 

Masz rację, natomiast problemem jest tutaj coś innego - najpierw była mowa o 2-3 tygodniach, a gdy zleciał ten czas to Oles zaczął się burzyć, że w ogóle ludzie zwrócili uwagę na problem, bo przecież serwer działa, łącza działają itd. Dopiero po czasie, jak trochę ochłonął, stwierdził, że do stycznia raczej się uporają i do wtedy serwery będą free.

 

Po prostu - część osób kupiła te serwery na konkretne zastosowanie, a to się dramatycznie przesuwa w czasie i każdy kolejny termin jest jak dotąd niemożliwy do zrealizowania - czy to na samo uruchomienie usług, czy na możliwość ich rozbudowy.

 

Moim zdaniem znacznie lepiej byłoby poczekać, dopracować wszystko i dopiero wtedy ruszać z ofertami typu Discovery aby ludzie mogli to pooceniać i posprawdzać. Fakt natomiast jest taki, że większość cech dla których część ludzi najpewniej kupiła akurat w OVH (tj. np. AntiDDoS, IPki itd) nadal nie działa i właściwie pozostaje czekać na 1 stycznia ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy tutaj wyznają OVH jak religię :)

 

Fakt jest faktem, ludzie jak rzucali się na te maszyny nigdzie nie byli informowani, że uczestniczą w jednej wielkiej becie bez dodatkowych adresów ip i ochrony anty ddos, a z tego co pamiętam to w ofercie było coś ala antiddos pro.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak krzyczeć na atmana że nie jest neutralny (tu faktycznie słabo zagrali, jeżeli faktycznie nie chcieli pozwolić na łącznik) i "grozić" zabraniem sprzętu, a później dołączać do ich własnego IXa (de facto w tym samym budynku): http://travaux.ovh.net/?do=details&id=21628 No chyba że będą mieli tylko transmisję do THINXa jak się wyniosą ze sprzętem, ale szczerze w to wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od samo początku oferta była pod nazwą Discover więc nie rozumiem czemu taki hejt leci na OVH. Obiecywali, że się wyrobią w 3 tyg. z dodatkowymi IP i anty-ddos ale widocznie Atman namieszał. Cała reszta oferty była z góry spisana na to, że nie będzie od początku w 100% pod produkcyjne usługi.

Z drugiej strony jakby na to patrzeć, jeśli kupujecie dedyki to chyba macie pojęcie o ich zarządzaniu. Jaki to problem wykupić sobie do czasu zakończenia prac np. 1-2 vps w cloud na ovh i skonfigurować ruch tunelowy do maszyny w DC-Waw. Koszt 15 zł/VPS i macie problemy rozwiązane.

 

Serwery były przecenione więc zaoszczędzoną kasę można wydać na tymczasowe obejście. A tam sobie odpalacie więcej IP, filtrowanie itd.

 

Wystarczy trochę pomyśleć i wszystko da się ogarnąć a ja osobiście już w 100% wykorzystuje dwa serwery w DC-Waw jako produkcyjne i od czasu startu 25.10 do teraz nie było żadnej przerwy w działaniu. A jak dzięki temu, że Atman narobił syfu to 3,5 miesiąca jest taki serwer/y za darmo, więc sami sobie oszacujcie ile można na nich zarobić na usługach, które chcecie hostować, bo dla mnie to praktycznie czysty zysk przy koszcie 30zł/m za konieczność dokupienia dwóch VPS.

 

Jak ktoś ma rzeczy związane z www/pocztą to polecam przepuścić ruch na VPS przez HAProxy na docelowe maszyny. Na VPS spokojnie uciągnie duży ruch, a całość można sobie ładnie rozłożyć na maszyny, łącznie z dodatkową ochroną jaką dalej to oprogramowanie.

Zamiast tracić czas na wypisywanie głupot lepiej przeznaczyć go na developerkę i administrację lub relaks przy piwie z żoną :D

 

 

Edytowano przez bolda500 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że

1) nie w każdym przypadku tunelowanie można zrobić bez bardzo dziwnych komplikacji - VMware ESXi jest tego najlepszym przykładem;

2) nawet jeśli - to w sieci OVH z WAW1 do RBX opóźnienie wynosi ok. 20ms. Po co więc wprowadzać dodatkowe +20ms (no i jeszcze klient końcowy zamiast ruch zakończyć w Warszawie to łączy się do RBX, więc pewnie z kolejne 20ms więcej). Moje testy na Neostradzie dawały pingi bliskie 100ms. Do zabawy może być, na produkcję już trochę gorzej.

 

PS: Co ma ATMAN i rzekome z nim przeboje do routingu adresów IP w sieci OVH ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma innego usprawiedliwienia to wszystko jest dobre. W szczególności że właśnie dołączyli do THINX'a a problem opisywany przez Olesia dotyczył TYLKO łącznika ze Skynetem (który jakoś specjalnie duży nie jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki
Moje testy na Neostradzie dawały pingi bliskie 100ms.

 

A moje 33ms albo jeszcze niższe. Z kablówki to już w ogóle cacy.

Mnie jedynie martwi brak antyddos na razie to można liczyć tylko na odcięty serwer :)

Po za tym to serwer od końca października cały czas stabilnie chodzi :)

 

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziel się zatem swoją metodologią tunelowania ruchu z VPS we Francji do serwera w DC w Polsce.

Z chęcią potestuje to u siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×