Skocz do zawartości
Westbam

Centrum OVH w Polsce!

Polecane posty

 

Nie no - myślę, że trochę przesadzasz mimo wszystko.

 

Oferta d... nie urywa, ale sprzęt jest dużo świeższy niż to co w SYSie, zaś w porównaniu do SDC czy online.net masz adresy IP i antyddos'a w zestawie.

 

Szału ni ma, ale jest nieźle.

 

Kupili tego zapewne sporo i będą pchać w każdym nowym DC jakie odpalają po świecie

 

https://www.ovh.com/fr/discover/australia.xml

 

z tym ze u nas 2x taniej

 

co do porównania

SDC mam support i elastyczny konfig itd w ovh jak w macdonald tylko co na ulotce

 

Natomiast online dali ostatnio

E3-1231 v3 @ 3.40GHz

32GBRAM

2x2TB 1Gb/s i pełny KVM kosztuje ~160zl

 

Wiec poczekamy aż dadzą trochę "ciekawszych" maszyn bo teraz to taki kompromis dla całej planety :)

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dostał taką samą/zbliżoną ofertę od @sprintdatacenter to oczywiście że bym ich wybrał .

Online.net ma ten problem że w godzinach szczytu więcej niż 900kb nie wyciągne na łączy jako upload .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dostał taką samą/zbliżoną ofertę od @sprintdatacenter to oczywiście że bym ich wybrał .

Online.net ma ten problem że w godzinach szczytu więcej niż 900kb nie wyciągne na łączy jako upload .

 

 

 

Akurat co do rury w online jest całkiem OK a jak brakuje to sprawnie rozbudowują inf

 

przykładowy miesiąc z maszyny w online

 

RX TX

19,76 TiB | 51,20 TiB | 70,95 TiB | 227,56 Mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mając do wyboru SDC i OVH jednak po dłuższym wahaniu wybrałbym jednak SDC. Nie mam zaufania do supportu OVH.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH WAW byłby do serwerów gier jak znalazł. Ciekawe tylko co z filtrami, wątpię aby na początku było to na tyle skuteczne co w FR.

Tak czy inaczej testowy serwer zamówiony, zobaczymy po 15 października jak to będzie działać.

 

Online.net ma dobrą ofertę póki jest ok, jak coś jest nie tak i potrzebujesz ich pomocy (np. jeden z twoich klientów z dodatkowych IPów na którym jest VPS - zrobi abuse) to nie ma co nawet liczyć na ich support mimo dokupienia dodatkowego płatnego wsparcia, raz ich manerwy i wprowadzenie w błąd kosztowały mnie dobę downtime i mają jeszcze czelność pytać o napiwek dla wsparcia przy zamknięciu ticketa :D

 

Co do supportu dla mnie zawsze wzorem będzie SDC, póki co nie widziałem lepszego, inne firmy mogłyby się od nich uczyć :)

Akurat moje potrzeby uniemożliwiają korzystanie z SDC bo kombinacja młodszych klientów oraz serwerów gier powoduje masę kłopotów tj. blackhole'ów co nie kończy się dobrze dla żadnej z 3 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj cały czas błędnie porównuje i wprowadza w błąd innych wypisując bzdury, że niby serwery z gamy SyS trafiły do DC WaW i do innych nowych, też tam trafią. To jest nowa gama, oparta o procesory E3 v5 czego niema w ofercie na SyS.

 

Skoro to są serwery z OVH nie SyS to po jakimś czasie dojdą inne typy, większe opcje do wyboru i wszystko to co mamy w innych DC od OVH łącznie z CLOUD. Tylko to wymaga czasu i cierpliwości. A przecena 40% dla serwera co jest spokojnie wart więcej na cały okres umowy to rewelacyjna okazja.

 

Nawet można taki serwer potem komuś podnająć, w cenie niższej jaka będzie po promocji ale wyższej w dniu zakupu, i spokojnie można ze 80-100 zł zarobić nie robiąc nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@bolda500 teoretycznie tak, ale z punktu widzenia osób którym nie zależy na jakichś kosmicznych procesorach, musisz przyznać, że oferta niewiele różni się od E3-SAT-2 / E3-SAT-3 z oferty SYS - ramu i przestrzeni dyskowej masz tyle samo, IPków też 16 (choć nie wiem czemu), jedynie lokalizacja polska no i ten procesor.

Czy czymś poza tym się to różni?

 

Ja wiem że chodzi o te kilkanaście milisekund różnicy w transmisji i że ogólnie serwery są nowe, szybsze etc, ale moim zdaniem oferta niczego nie urywa, a wręcz trochę zawodzi.

Kilka dni temu OVH wystawiło taką ofertę: http://www.ovh.de/dedicated_server/bare-metal-servers/sp-64-d.xml

Myślę, że chętniej by z niej skorzystało więcej ludzi w Polsce, ale nie była ona niestety dostępna w naszym kraju. 256 adresów IP jak pozostałe serwery z oferty, procek umiarkowany, dysku sporo i RAMu też.

 

 

Oferta przedstawiona nam jest ok, ale jednak jest raczej przeciętna. Za 100% ceny moim zdaniem średnio opłacalna.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tutaj cały czas błędnie porównuje i wprowadza w błąd innych wypisując bzdury, że niby serwery z gamy SyS trafiły do DC WaW i do innych nowych, też tam trafią. To jest nowa gama, oparta o procesory E3 v5 czego niema w ofercie na SyS.

 

 

 

Zamówili x tysięcy cpu E3 do nowych DC i jakie mieli kupić? specjalnie stare ?

zwykła startówka z niskim pingiem dla grajków, no ale przeliczyli i wyszło ze tak będzie najlepiej dla wszystkich na planecie :)

 

Wiec trzeba czekać na oferty typu wspomniany SP-64-D

 

 

Nawet można taki serwer potem komuś podnająć, w cenie niższej jaka będzie po promocji ale wyższej w dniu zakupu, i spokojnie można ze 80-100 zł zarobić nie robiąc nic.

 

W online tak maszyna kosztuje 160zl wiec 220 życzę powodzenia w biznesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie poruszył jednej ważnej kwestii, mianowicie adresy IP. OVH w tej kwestii miażdży online.net, SDC i całą resztę konkurencji. Ich cena gra dużą rolę dla firm oferujących usługi na dedykowanych adresach IP czyli np. w przypadku sprzedaży VPS-ów.

 

Fakt, support SDC jest na wysokim poziomie lecz i tu są pewne wady. Mianowicie w OVH zostałem nieraz mile zaskoczony interwencją gdy serwer nie odpowiadał a ja nie mogłem się tym zająć. Nawet gdy serwer padł o 4:00 z powodu awarii chłodzenia procesora sami zweryfikowali problem i go rozwiązałi co trwało jakieś 20min. SDC tego nie ma ale ma za to dużą elastyczność i szybki czas reakcji na zgłoszenia. Wszędzie są więc różne wady i zalety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@cdcd pokaż mi tą ofertę za 160 pln .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dostał taką samą/zbliżoną ofertę od @sprintdatacenter to oczywiście że bym ich wybrał .

Online.net ma ten problem że w godzinach szczytu więcej niż 900kb nie wyciągne na łączy jako upload .

 

Z usług online.net nie korzystam już kilka miesięcy ale mam doświadczenia z ich marką https://www.scaleway.com/pricing/ - tam takich problemów nie widziałem, przeciwnie jest szybciej niż gwarantowali ;)

 

Mieli kiedyś podobną ofertę z tym procesorem i dyskiem SSD 2x240GB za 19,99 euro z opłatą instalacyjną za 29 euro - ceny obecnie są na żenujących poziomach. Jednak wracając do tematu ...

 

OVH w Polsce jest, pieniądze na naszym rynku zostały, zatrudnienie jest, rozwój łącza polska -> reszta jest i będzie. Dla mnie super - świetnie że kolejny gracz jest oficjalnie na polskim rynku. Myślę że warto zaczekać przynajmniej do końca roku i wtedy zobaczymy resztę usług również w polskiej lokalizacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie zaskoczenie ? - od dostawców prądu, przez kilka okolicznych firm które uczestniczyło w pracach budowlanych, po lokalne zatrudnienie. Polski oddział ma siedzibę lokalną (również formalną), płaci podatki. Nawet jeżeli wpłynie na polski rynek to konkuruje sprawiedliwie. Większość małych firm oferujących hosting i tak kolokuje maszyny za granicami polski - nie podejmując takiego typu inwestycji. Większe sobie poradzą nową ofertą co wpłynie pozytywnie na rynek. Osobiście wolę aby właśnie w taki sposób pieniądze "zostawały" na rynku, konkretne inwestycje nawet jeżeli dotknie to polskie firmy - trudno będą musiały jakoś konkurować ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaliście już swoje serwery? Jak się sprawują?

 

Kiedy wreszcie będzie dostępna oferta serwerów wirtualnych w lok. PL? Macie jakieś info? Najbardziej zależy mi na opcji cloud, chce przenieść wszystkie serwery..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dedyki już dostaliśmy . Windows/Linux/Vmware wszystko ładnie śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Dedyki już dostaliśmy . Windows/Linux/Vmware wszystko ładnie śmiga.

 

Kiedy zamawiałeś i kiedy otrzymałeś ?

 

Ja zamawiałem tydzien temu, z dyskami SSD i planowany czas "realizacji" 30 październik :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedy zamawiałeś i kiedy otrzymałeś ?

 

Ja zamawiałem tydzien temu, z dyskami SSD i planowany czas "realizacji" 30 październik :o

 

Serwery zamówione po PIĄTKU są właśnie tak realizowane :P (14.10)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

A cos takiego jak antyddos istnieje? :D

Jest oficjalna informacja dot. anty-ddos w ofercie. Myślę, że trybi tak samo jak "ten ich znany system".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×