Skocz do zawartości
outmc

Samochód rodzinny

Polecane posty

Cześć wszystkim !

Jako że zostane ojcem za ok miesiąc czasu planuje zmiane pojazdu na większy :)

Kwota max jaka mnie interesuje 35 -38 tyś zł

 

Biorę pod uwagę pojazdy typu kombi i suv bez lpg.

 

Coś możecie polecić ? zależy mi na wygodzie i ilości miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie przeszkadza Ci wygląd, to przy tych wymaganiach najlepszym wyborem będzie Octavia w dieslu (2.0). Jest tego od groma, z polskich salonów, w miarę dobra i tania konstrukcja. W tym budżecie możesz wyhaczyć nawet 2013 r.

 

Wygodne są na pewno francuzy, ale ja bym tego 10 metrowym kijem nie dotknął :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przed urodzeniem dziecka wymieniłem samochód na nowego citroena berlingo. Według mnie samochód dla rodziny z wózkiem jest idealny, pomijam fakt, że wózki są składane etc ale ja dla przykładu cały wózek wkładałem do tzw bagażnika bez składania a i miejsca było sporo jeszcze na inne rzeczy np. zakupy itp. Kolejny atut to samochód jest wysoki w środku dzięki czemu jest dobry dostęp do dziecka w trakcie jazdy.

 

Teraz kiedy mój syn ma już lekko ponad 3 lata planuje zmienić samochód na kombi, nie potrzebuje wózka więc kombi będzie odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoda jest dobrym rozwiązaniem :)

VW touran jest ok ale wyglądem mnie odstrasza , berlingo też.

 

chciałbym też aby samochód miał "pazur " :) zastanawiam się też na audi a6 c6 lub Opel Zafira II

co o nich myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

VW Touran 1.9 AVQ! Manual 6 biegów.

 

Brat ma 320+k na liczniku i ostatnio poważniejsze to tylko maglownice robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób chwali także Forda C-MAX'a.

Brat ostatnio kupił Octavie z 2012 r - 33 tys mu wyszło tylko że on LPG

 

O dużego SUV'a ciężko - ja np. mam Nissana Qashqai-a niby z zewnątrz spory ale bagażnik strasznie mały jak na takie auto, fakt w dłuższą drogę fajnie się jedzie bo wygodne siedzienia i wysokie (siedzi się jak na krześle przez co nóg nie męczymy), ale gdyby jeszcze włożyć wózek to bagażnika już się nie ma.. Ja jeszcze dodatkowo wstawiłem LPG i miejsce w bagażniku jeszcze bardziej się zmniejszyło ze względu na dojazdówkę...

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałbym też aby samochód miał "pazur "

 

Octavię 2.0D zczipujesz bez problemu do 170KM i 380-400 Nm, więc kop będzie już dość spory ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

większość z Was poleca Skodę i chyba przy niej zostanę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm znalazłem. dziwne , może coś pomieszałem w opcjach wyszukiwania.

bardzo mało w Małopolsce jest oferty tej Hondy na otomoto , wizualnie nie powala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wizualnie nie, ale silnik chyba najlepszy diesel. Według mnie będzie to o wiele lepiej chodziło od wynalazków vaga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... każdy pojazd z tutaj podanych ma jakieś wady i zalety i każdy z nas ma swój gust .

natomiast mnie osobiście interesuje samochód który w środku będzie miał sporo miejsca , bagażnik to chociaż tyle by złożony wózek się zmieścił ( wózek składany ) .

 

Czy diesel czy benzyna to bez znaczenia , troszkę mocy by sie przydało :) teraz jeżdzę a4 b5 w kombi 98r i gdyby nie to że auto jest już troszkę wysłużone to bym dalej nim jeździł bo miejsca to w nim sporo :) w audi mam 110 koni wiec nowy nabytek pasuje by miał troszkę więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to do Tourana brat wstawiał wózek bez składania + torby. Często z Warszawy na weekend przyjeżdża.

 

Żona + 2 dzieci = pół bagażnika rzeczy.

Teraz wozi rower, 4 hulajnogi, bagaże czyli ze 3 plecaki, 2 torby itp. Bagażnik zajęty w 50% :)

 

Najważniejsze że z tyłu jest bardzo dużo miejsca i super składane fotele że jak wyjmiesz tylnie to masz na tym samym poziomie podłogę praktycznie do przednich foteli jak musisz coś przewieźć np. szafe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Nie kupuje się nic z grupy VW bez gwarancji fabrycznej, a do tego Dieslu;)

No chyba, że ktoś lubi skarbonkę rozbijać i naprawiać to ustrojstwo.

Druga sprawa, że Skoda która jest kupowana głównie po to by albo zapieprzać w firmach, albo bo ktoś ma daleko do pracy to raczej kiepski wybór na pewne auto.

 

ps. wiem co mówię przerobiłem Audi 2.0 tdi z dsg którym potrzebowałem zrobić trochę kilometrów ;) + mam trochę znajomych co włożyli w serwis Audi ;)

ps2. fakt to są fajne auta, bo takie 2.0 tdi mało pali, a ładnie się zrywa, czy 3.0tdi, no ale jak się zacznie sypać to na plus nie wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no z tym sie zgodzę co do Skody, u mnie w firmie samochodami służbowymi są właśnie Skody :) fajne auto ale nie ma tego czegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrys, to jaką markę polecasz? Renault/citroen/peugota przewalonego elektroniką czy japońca, do którego części kosztują jak złoto (o ile w ogóle da się kupić konkretną część)? ;) VW jest optymalnym wyborem między ceną, a jakością - oczywiście pod warunkiem znalezienia fajnej sztuki z polskiego salonu, a nie bitej/od niemca/od przedstawiciela handlowego.

 

Jest jeszcze dacia, która używa technologii renault sprzed 20 lat, ale też nie każdy chce tym jeździć (jak skodą).

 

PS.

 

ktoś ma daleko do pracy to raczej kiepski wybór na pewne auto.

to chyba raczej dobrze dla diesla, jak miał długie trasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... każdy pojazd z tutaj podanych ma jakieś wady i zalety i każdy z nas ma swój gust .

natomiast mnie osobiście interesuje samochód który w środku będzie miał sporo miejsca , bagażnik to chociaż tyle by złożony wózek się zmieścił ( wózek składany ) .

Na początku miałem Focusa MK2, 1.8 TDCI 115KM. Jak się dziecko urodziło, to na początku pojemność wystarczyła. Ale im dziecko większe, tym większy problem ;) Na foce przejechalem ponad 130k km, żadnych większych awarii. W lutym kupiłem Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, w kombi. Samochód bardzo pojemny. Kilka tygodni temu byliśmy z teściami na weekend nad morzem, wszystko się pomieściło i jeszcze było miejsce (łącznie z wózkiem), na pokładzie 4 dorosłe osoby i dziecko. Spalanie ok 5.4 - 5.5, prędkości do 120.

Oba samochody z polskich salonów. W mondeo narazie największą wymianą była maglownica. Ale one mają żywotność koło 300k i sie z tym liczylem.

 

Wiesia nie kupuj, szwagier ma Golfa 6 i co chwile choinke na tablicy.

 

Jak będziesz jeździł w koło komina, do zwróć uwagę na wynalazki typu DPF. W mondziaku mam, ale też co jakiś czas mi sie trasa robi, więc nie mam z nim problemów.

Nie kupuj niemca diesla z przebiegiem 180k km ;) Bo oni liczą trochę inaczej niż my i ten przebieg jest na jedno kolo.

 

VW jest optymalnym wyborem między ceną, a jakością

Ta, VW sie nie psuje, a części są tanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×