Skocz do zawartości
1337root

VPS vs DEDYK (co wybrać?)

Polecane posty

Witam, kwestia jest taka, rozmawiałem dzisiaj z panią z nazwa.pl telefonicznie. Oferowała mi tam jakiś VPS. Potrzebuje serwera na strony WWW;

- portal + forum(ruch 10,000-20,000 wejść dziennie)

- 3 mniejsze strony ruch od 1,000 do 3,000 wejść

 

Jaką maszynę pod to wybrać, proszę o informacje jakie parametry mi są potrzebne (procesor,ram...) oraz może jakieś sprawdzone firmy, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest od groma firm na tym forum które posiadają bardzo dobre vpsy z dyskami SSD - w zupełności pod to wystarczą (oczywiście jeśli będą dobrze skonfigurowane).

 

Drugą i również dobrą opcją jest VPS cloud z oferty OVH. Tanio i stabilnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1337root,

 

Na pewno warto pomyśleć o VPS.

 

Co do VPS SSD to po prostu dyski SSd czyli znacznie szybsze niż tradycjyne. Aruba oferuje VPS w 5 różnych lokalizacjach: Niemcy, UK, Francja, Włochy i Czechy.

 

Cena podstawowa wersji Small z dyskiem 20 GB SSD już od 4 PLN. Możesz też przetestować za darmo przez 60 dni. Zapraszamy!

 

https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z aruba raczej nie skorzystam po reklamie na z3s. Mógłbym was prosić ile potrzeba ramu, procesora na takie potrzeby? Bo nie wiem w koncu czy 1,2,3GHz? Czy 2,4,6GB? Dziekuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc jaka jest roznica miedzy vps a vps ssd. Jak patrzałem są to mniejsze pojemnosci i się zastanawiam.

 

http://allegro.pl/artykul/dyski-ssd-dlaczego-warto-je-kupic-i-ile-pojemnosci-powinny-miec-30011?utm_source=google&utm_medium=cpc&ev_campaign=Artyku%C5%82y+na+Allegro.pl&ev_adgr=Komputery+-+Dyski+SSD&ev_ln=dysk%20%2Bssd%20%2Bwikipedia&ev_mt=&ev_content=75998130079&ev_n=g

 

:)

 

EDIT

Pakiet nr 1 wystarczy Ci w zupełności

https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

 

 

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z aruba raczej nie skorzystam po reklamie na z3s. Mógłbym was prosić ile potrzeba ramu, procesora na takie potrzeby? Bo nie wiem w koncu czy 1,2,3GHz? Czy 2,4,6GB? Dziekuje za pomoc :)

 

Hej 1337root,

 

Dziękujemy za szczerą odpowiedź. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyś dał nam znać, o której reklamie na Z3S lub opinii mówisz.

Takie informacje, zawsze pomagają ulepszyć usługi :)

 

Tymczasem życzymy trafnego i satysfakcjonującego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

.... Mógłbym was prosić ile potrzeba ramu, procesora na takie potrzeby? Bo nie wiem w koncu czy 1,2,3GHz? Czy 2,4,6GB? Dziekuje za pomoc :)

 

Zapoznaj się z dokumentacją tego co będziesz stawiał to i znajdziesz odpowiedź. Nikt z Nas nie wie co to za soft tam sobie na tym "położysz".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kwestia jest taka, rozmawiałem dzisiaj z panią z nazwa.pl telefonicznie. Oferowała mi tam jakiś VPS. Potrzebuje serwera na strony WWW;

- portal + forum(ruch 10,000-20,000 wejść dziennie)

- 3 mniejsze strony ruch od 1,000 do 3,000 wejść

 

Jaką maszynę pod to wybrać, proszę o informacje jakie parametry mi są potrzebne (procesor,ram...) oraz może jakieś sprawdzone firmy, pozdrawiam.

 

Zbyt ogólnie to opisałeś.

 

Napisz ile miejsca na dysku zajmują Twoje dane, pokaż phpinfo ile masz tam przydzielonego CPU, czy RAM plus napisz czego potrzebujesz(może masz jakiś skrypt, który potrzebuje konkretnej wersji MySQL czy PHP)

 

Zadając pytanie, co wybrać pokazujesz, ze żadna nie jest dla Ciebie w sensie administracji.

 

Plusy posiadania własnego serwera dedykowanego to całe zasoby sprzętowe dla Ciebie.

Minusem będzie konieczność administracji i monitoringu serwera od stanu soft/hard raida przez wysoką cenę wynikającą z tego, że każdy serwer dedykowany będzie droższy od VPSa(nie mówię tu o kebabach z kimsufi pod zabawę) przez konieczność samodzielnego wdrożenia backupu i wykupienia dodatkowego storage pod backup.

 

Plus posiadania VPSa to stosunkowo niski koszt porównując do dedyka, nie musisz się znać na sprzęcie jaki powinieneś dobrać pod swoje potrzeby, czy też możliwość zakupienia VPS z administracją(na pewno znajdziesz ofety w innych tematach na tym forum).

Minusem VPSa jest brak pewności, że zawsze będziesz miał dostępne zasoby sprzętowe pod siebie na tym samym poziomie. Prędzej, czy później zdarzy się sytuacja, że będzie problem czy to z I/O czy z RAM. Im tańsza usługa tym prawdopodobieństwo będzie większe.

 

To tyle w dużym uproszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz naprawdę solidnego hostingu polecam Ci dhosting. Zacznij od najniższej wersji vps, a jeśli będzie niewystarczający możesz bezinwazyjnie zmienić pakiet na wyższy. Sam korzystam z ich usług, mam u nich kilka sklepów postawionych na magento (a to wymagający skrypt).

 

Jak będziesz chciał wiec info i zniżkę do nich to uderza na pw ;)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×