Skocz do zawartości
Closer

Hosting / rozwiązanie pod wydajną bazę MySQL

Polecane posty

Cześć,

przychodzę do Was z prośbą / pytaniem.

Korzystając z tutejszych sugestii postanowiłem jakiś czas temu hostować większość swoich stron na netDC.

Hosting się sprawdza, ale mam wrażenie, że jest to mała, jednoosobowa działalność, która przy większych problemach po prostu zniknie z sieci i zostanę sam z problemami.

Do nowego projektu szukam więc czegoś innego i prosiłbym Was o polecenie dostawcy ale też i rozwiązania. Przekonany jestem, ze zwykły dedyk do tego nie wystarczy - ale nie wiem czy iść w VPS czy może cloud ?

 

Mam za zadanie stworzyć serwis dla dość dużej firmy. Serwis działający w ogólnodostępnej sieci - ale na zasadzie dostępności tylko po zalogowaniu. Dzienna liczba wywołań stron będzie oscylowała w okolicy pewnie max 200 - nie jest to więc kluczowe kryterium na tym etapie. Istotne natomiast jest to, że w godzinach porannych aplikacja będzie pobierała od różnych dostawców duże ilości danych , będzie je musiała przetworzyć do tabel i przygotować raporty.

 

Zatem na czym mi zależy:

1. Bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa (ze wzgl. na bardzo wrażliwe dane firmowe)

2. Duża wydajność bazy danych i moc obliczeniowa - ale tylko chwilowa (w godzinach porannych pobieramy i agregrujemy 20-30 tysięcy rekordów, potem je tylko wyświetlam - choć z tabel mająych po kilka mln rekordów)

3. Częsty backup

 

 

Na czym mi nie zależy:

- na dużych pakietach przesyłu danych na tę chwilę

- na przesadnie dużym zapasie miejsca na dysku (choć baza będzie potrzebowała dużo)

 

Aplikację tworzę w PHP (Laravel) + MySQL.

 

Gdybyście mogli coś pomóc / podpowiedzieć byłbym wdzięczny :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jeżeli są to wrażliwe dane i potrzebna jest wysoka wydajność I/O do przetwarzania danych to taka oferta wydaje się być perfekcyjna:

 

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/hosting/

Intel Xeon D-1520 4/8t
2,2 / 2,6 GHz 32 GB RAM
DDR4 ECC 2133 MHz
2x480GB SSD SOFT
vRack 1 Gbps
293,28 PLN Netto / m-c (czyli 360,73PLN brutto)
+ trzeba to ustawić i pilnować oczywiście ;)
ps. nowe serwery z serii hosting mają CPU: D-1521 dla L i D-1541 dla H - trochę ich bierzemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś nic o budżecie, to podstawa, z naszej strony polecałbym Ci nasz Hosting Dedykowany:

 

http://pl.mzone.uk/vps/pl/openvz/managed

 

Wspólne cechy pakietów:

  • Monitoring serwera, 4 platformy w tym jedna dla klienta

Daje Ci możliwość podglądu pracy serwera na żywo

  • Codzienny backup z możliwości wykonywania do 3 niezależnych kopii

Najbardziej wymagane przy różnego typu działalnościach, kopia zapasowa musi być, wiele firm na tym jednak oszczędza

  • Administracja serwera

Profesjonalna administracja Twojego serwera, pomaga Ci w instalacjach pakietów updatów oraz różnych problemów itp

  • Panel Administracyjny DirectAdmin

Jeden z najbardziej znanych licencyjnych panelów do obsługi serwera, obsługa bardzo łatwa nawet dla laika

  • Pomoc Techniczna 24/7

W przypadku awarii musi być zawsze ktoś kto pomoże, bez względu na porę dnia czy też dzień

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×