Skocz do zawartości
Viva

Jaki switch? 16/24 porty.

Polecane posty

Witam.

 

Poszukuję taniego switcha aby doprowadzić sieć do 12-16 stacji na których odbędzie się turniej CS:GO.

 

Najlepiej do 100zł.

 

Znalazłem już coś takiego:

 

http://allegro.pl/switch-hp-procurve-2626-j4900c-24-porty-i6284614062.html

 

http://allegro.pl/linksys-cisco-switch-ef3116-ef31sc-fiber-10-100-i6360195955.html

 

I nie wiem który będzie lepszy.

 

Pierwszy posiada transfer między portami 9.6 Gbps i porty 100Mbps.

 

Drugi takie coś:

10Mbps or 100Mbps
(Half Duplex)
20Mbps or 200Mbps
(Full Duplex)
Ale nie ma podanej przepustowości samego switcha i nie potrafię się zdecydować który będzie lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duplex oznacza ze dane przesyłane są w obu kierunkach bez spadku transferu. ja bym brał linksys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Duplex oznacza ze dane przesyłane są w obu kierunkach bez spadku transferu. ja bym brał linksys.

 

To rozumiem, ale problem z nim jest taki że producent nie podaje maksymalnej przepustowości między portami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

To rozumiem, ale problem z nim jest taki że producent nie podaje maksymalnej przepustowości między portami

Speed Per Port 10Mbps or 100Mbps (Half Duplex) 20Mbps or 200Mbps (Full Duplex)

 

HP ma

 

Ports 24 x 10Base-T/100Base-TX (RJ-45) Uplink/Additional Port(s) 2 x 1000Base-T (RJ-45)

 

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może czegoś nie rozumiem ale chodzi mi o tą wartość: Switching capacity 9.6 Gbps

 

HP ma ją podaną w manualu, linksys cisco nie ma czegoś takiego.


I jeszcze jedno co do Linksys cisco. Od czego zależy prędkość portów? Są podane 2 opcje ale to jakoś się przełącza czy 200Mbps (Full Duplex) wchodzi kiedy są po prostu zasoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może takie nie do końca związane pytanie ale wyjaśnij po co się skupiasz na prędkościach maksymalnych skoro do gry spokojnie wystarczałby switch "setka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może takie nie do końca związane pytanie ale wyjaśnij po co się skupiasz na prędkościach maksymalnych skoro do gry spokojnie wystarczałby switch "setka"?

 

Wiem że wystarczy mi i jeden i drugi ale jeżeli jest wybór to dlaczego nie wybrać lepszego?

 

Wracając, linksys cisco z tego co wiem nie jest jakimś "no namem" ale nigdzie nie podają przepustowości wewnętrznej :/ Trochę słabo zatrzymam się chyba na tym HPku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×