Skocz do zawartości
KazimierzBadura

Serwer Dedytkowany pod portal

Polecane posty

W sumie mam dwa pytania.

1. Tak jak w tytule, szukam serwera dedykowanego pod portal rozrywkowy, czyli filmiki, gry online, memy, obrazki itd. (wszystkie pliki będą znajdowały się na serwerze) .

Wstępnie wybrałem serwer z oferty Hekko Serwer i3-8 ...

https://www.hekko.pl/serwery_dedykowane.html

Tylko teraz pytanie, który dysk wybrać HDD czy SDD ? Szukałem informacji na ten temat, ale artykuły dotyczą głównie graczy, a jaka jest różnica między tymi dyskami jeżeli chodzi o wykorzystanie jako dysk serwerowy ? Wiadomo, w przypadku mojego portalu im więcej miejsca na dysku tym lepiej.

2. Serwer Dedykowany chce kupić z zarządzaniem i jak widzicie w Hekko będzie mnie to kosztowało ok.250 zł miesięcznie. Może ktoś z was poleci mi serwer jakiejś innej firmy w podobnej cenie, ale różniący się np. lepszymi parametrami ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wybrałbym HDD ponieważ jak napisałeś potrzebujesz dużo miejsca (SSD są szybsze lecz oferują mniejszą pojemność).

 

Co do serwera to czy koniecznie musi byś z zarządzaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od podstawowych rzeczy:

- Czy "portal" który chcesz uruchomić, został już stworzony?

- Znasz technologie jakie będą Ci potrzebne?

- Czy treści prezentowane na stronie będą legalne?

- Czy ważna jest dla Ciebie lokalizacja?

- Masz jakiś budżet: miesięczny, roczny?

- Czego oczekujesz o administracji?

 

Zasadniczo najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś cluster. Mówię tutaj o rozwiązaniu przyszłościowym. Pytanie czy masz na to budżet oraz czy fizycznie (technologia to wspiera) jest to możliwe. Wtedy można by np bazy oraz samą stronę postawić na VPSie lub małym serwerze dedykowanym z SSD, filmy oraz gry na osobnym serwerze z HDD. W razie przyrostu contentu w postaci video/gier/obrazów, kupujesz mocniejszy serwer lub kolejny który będzie przyjmował nowe zasoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak spojżałem na ofertę hekko to udeżyło mnie że 90k iops z dwóch dysków w tych cenach jest niemożliwe do uzyskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak spojżałem na ofertę hekko to udeżyło mnie że 90k iops z dwóch dysków w tych cenach jest niemożliwe do uzyskania.

 

Może to dedyki z mintshostu? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o technicznie osiągalne parametry produkcyjne na desktopowych ssd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filmiki/memy/obrazki możesz wrzucić na jakiś storage np. https://tiktalik.com/pl/tiktalikfiles tylko wtedy musisz dostosować aplikacje.

Dodam tylko, że przy jakimś konkretniejszym ruchu niż kilkaset GB miesięcznie jesteśmy w stanie negocjować mocno cenę transferu... :)

Jak spojżałem na ofertę hekko to udeżyło mnie że 90k iops z dwóch dysków w tych cenach jest niemożliwe do uzyskania.

Jak masz dużo RAMu i robisz test bez synchronizacji to nawet więcej osiągniesz i to na HDD... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko ma za dużo ograniczeń, traktują klientów jak idiotów. Typowa firma "masówka". Ceny umiarkowane, gorzej dla dedyków, ogólnie przerost formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×