Skocz do zawartości
Gość Spoofy

Megamenu | navmenu + sqlite

Polecane posty

Gość Spoofy

Hej!

​Próbuję powalczyć troszkę z prostą stroną do nawigacji i szukam jakiegoś rozwiązania.

​Całość ma być responsywna, prosta, szybka i spełniająca "standardy html5 + css3" i innego bullshitu. Wybrałem sqlite'a jako database ale może warto by upchać to w json - potrzebuję trzymać strukturę menu + ewentualną treść z box'ów na podstronach. Dodam tylko że pozycji menu może być sporo - chodzi o przekierowanie na zewnętrzne adresy.

 

Potrzebuję zatem albo jakiegoś prostego i lekkiego CMS'a na bootstrapie albo gotowych skryptów.

​1) Jakieś ładne, bajerskie megamenu z subkategoriami, responsywne z jakąś ładną animacją

​2) Podpiąć to menu pod jakąś fajną klasę w sqlite'cie aby z niego wyciągać co ma być w tym menu i gdzie linkować (kontroler pod menu i treści w sqlite'cie)

​3) Laravel i jakieś ciężkie frameworki odpadają

​4) Jakby ktoś miał ładny "contact form" + ładny skrypcik w phpmail'erze to też nie pogardzę ;)

​Proszę o sugestie i przemyślenia lub rozpatrzenie pomocy na zasadzie prostego zlecenia - może jak ktoś chce dorobić na fajki, za skromną opłatą wieczorkiem przy piwku usiadłby ze mną do tego + dostałby referencje od zarejestrowanego stowarzyszenia non-profit za pomoc ;)

Anyway, what do you think about it?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Windu CMS ?

​Słyszałem że to dziurawe jest jak ser szwajcarski + kiedyś sam tego doświadczyłem, ale to było dawno a teraz jak patrzę to jakiś release nowy i całkiem ładnie to wygląda - a już myślałem że tego nie rozwijają. W każdym razie, wieczorem po testuję i zobaczymy ;)

P.S. Przeglądam codecanyon i githuba i niewiem co wybrać, a nie lubię klecić czegoś na czymś co mi nie będzie logiczne pasować i nie będzie "fajne" - zwyczajnie rzadko grzebię w "aplikacjach webowych", bo mimo że PHP jest prosty i przyjemny to często dostaję białej gorączki i epilepsji jak mam coś grzebać w kijowych skryptach, a widziałem już wiele badziewia, nawet płatnego więc zwyczajnie nie chcę się pakować w jakiś shit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do windu to fakt, jest gównianym CMS'em, w końcu polski... :D

 

Przy takim prostym skrypcie najlepiej napisz sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

co do windu to fakt, jest gównianym CMS'em, w końcu polski... :D

 

Przy takim prostym skrypcie najlepiej napisz sam :)

​No właśnie - tylko zabieram się do tego jak pies do jeża, a terminy ważniejszych spraw gonią i nie pozwalają czasowo na ogarnięcie tego tematu, więc raczej wolałbym usiąść z kimś do tego albo sklecić z ładnych, fajnych gotowców. Po prostu chcę to mieć "RIGHT HERE, RIGHT NOW!" i zapomnieć.

Wiesz, jakbyś był chętny to na angularze jak masz swoje CMS'y gotowe to byś to sklecił :P

 

Zastanawiałem się nawet czy nie dać tego w dziale "giełda" jako zlecenie - ale raczej będzie to symboliczna stówka czy dwie niż coś więcej bo to dla organizacji non-profit, ale temat otwarty jak coś ;)

​Znalazłem kolejne polskie - ale fajne się wydaje: http://batflat.org/pl/ - ktoś z tego korzystał? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lumen - lżejszy Laravel, który powinien się świetnie sprawdzić jako redirector, ale też zastanów się dwa razy czy nie lepiej tego upchnąć na samym Laravelu - nie jest aż tak ciężki jak uważasz, a osobiście nie spotkałem się z lepszym frameworkiem do tego typu rzeczy do tej pory, przynajmniej w PHP.

 

Jeśli jednak ma to być coś naprawdę prostego, a nie aż tak elastycznego jak Laravel, to Lumen się świetnie powinien sprawdzić.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Polecam Lumen - lżejszy Laravel, który powinien się świetnie sprawdzić jako redirector, ale też zastanów się dwa razy czy nie lepiej tego upchnąć na samym Laravelu - nie jest aż tak ciężki jak uważasz, a osobiście nie spotkałem się z lepszym frameworkiem do tego typu rzeczy do tej pory, przynajmniej w PHP.

 

Jeśli jednak ma to być coś naprawdę prostego, a nie aż tak elastycznego jak Laravel, to Lumen się świetnie powinien sprawdzić.

​Dzięki! ;)

Po testuję dzisiaj i zobaczę. Co do Laravel'a - ja wiem po OctoberCMS jaki jest fajny, prosty i logiczny, ale mimo wszystko nie siedzę w "webowych", czy to frontach (epilepsja i biała gorączka jak widzę .css) czy to w tyle - czytanie dokumentacji laravel'a i wkminienie się w go zajmie mi więcej niż sklecenie całości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki! ;)

Po testuję dzisiaj i zobaczę. Co do Laravel'a - ja wiem po OctoberCMS jaki jest fajny, prosty i logiczny, ale mimo wszystko nie siedzę w "webowych", czy to frontach (epilepsja i biała gorączka jak widzę .css) czy to w tyle - czytanie dokumentacji laravel'a i wkminienie się w go zajmie mi więcej niż sklecenie całości :D

 

Z jednej strony tak, z drugiej strony ta wiedza będzie ponownie reusowana przy twoim każdym następnym projekcie, bo ja odkąd nauczyłem się laravela to stawiam go w zasadzie wszędzie, jedynie pod proste rest API leci Lumen, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że wiem iż nigdy nie wykorzysta potencjału Laravela.

 

W zasadzie to myśląc przyszłościowo Lumen będzie najlepszym wyborem, bo możesz cały swój serwis w kilkanaście minut przerzucić na Laravela i dalej rozwijać jak zajdzie taka potrzeba, a życie mnie nauczyło że jak teraz siadam do czegoś nowego to zakładam, że za kilka miesięcy mój kod rozrośnie się tak bardzo, że będę chciał mieć dobry fundament w postaci frameworka, a nie wszystko przepisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Potestowałem tego batflat'a i ogólnie jest git (if u know what I mean ;) ), tylko potrzebuję jakiegoś "fancy" menu - znacie jakieś fajne megamenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Update: Ktoś chciałby się tym zająć od strony frontu / CSS / HTML ? Chodzi o dodanie kilku box'ów, button'ów, kolorystykę dobrać i pomiziać CSS'a - jak tak, to proszę kontakt PW ;)

​Zwyczajnie nie chcę tracić czasu i zakończyć to jak najszybciej a ja jestem leniem i nie chce mi się grzebać w CSS :P

Edytowano przez Spoofy (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Polecam Lumen - lżejszy Laravel, który powinien się świetnie sprawdzić jako redirector, ale też zastanów się dwa razy czy nie lepiej tego upchnąć na samym Laravelu - nie jest aż tak ciężki jak uważasz, a osobiście nie spotkałem się z lepszym frameworkiem do tego typu rzeczy do tej pory, przynajmniej w PHP.

 

Jeśli jednak ma to być coś naprawdę prostego, a nie aż tak elastycznego jak Laravel, to Lumen się świetnie powinien sprawdzić.

Potwierdzam, jeden z szybszych frameworków - strasznie ułatwia prace przy większych jak i mniejszych projektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem tego batflat'a i ogólnie jest git (if u know what I mean ;) ), tylko potrzebuję jakiegoś "fancy" menu - znacie jakieś fajne megamenu?

Ten batlfat to jakiś dramat pod względem kodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ten batlfat to jakiś dramat pod względem kodu :)

 

hqdefault.jpg

 

Pan wyżej to potwierdza!

A tak pomijając off top: W między czasie zainteresuj się w/w Lumenem, bootstrap jest dołączony od razu jako szablon więc możesz pobawić się wyglądem. Wspomnę też, że laravel obsługuje sqlite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

No dobra, ten batflat jest dziwny :P

Dajcie mi jakiś skrypt na megamenu, może być nawet płatny co z json'a wyciąga strukturę menu - szukałem wszędzie i nic ciekawego nie widzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy
json_decode();

to protip

 

 

awesome protip na wykorzystanie funkcji -,-

 

 

a może masz jakieś gotowe ładne megamenu, hm? Bo nie mam pod co to zrobić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×