Skocz do zawartości
Finn3011

Serwer dedykowany pod gry

Polecane posty

Witam, kupuje serwer dedykowany na mintshost (za 99 zł) i czy lepiej kupić dysk 60 GB ssd czy 1 tb SATA? Dotyczy to serwerów gier oraz jednego serwera teamspeak3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla działania serwerów gier czy TS'a nie będzie to miało żadnego znaczenia jaki dysk wybierzesz, na SSD jedynie serwery gier będą aktualizować się szybciej jeśli jest to gra pokroju CS:GO. Jeśli nie planujesz przechowywać dużych plików to zamów serwer z dyskiem SSD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad dwoma bądź trzema serwerami mc, jeden cs go, jeden ts3 i jeden serwer do trackmanii (taka gra wyscigowa waży serwer około 1 GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale jeden serwer xd no a boję się że jeśli wykorzystam z 50 GB z 60 to serwer zwolni :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do serwerów MC tylko i wyłącznie dyski SSD. Jednak na Twoim miejscu w przypadku takich planów poważnie rozważyłbym rozłożenie usług na 2 takie dedyki. 4 GB RAM'u z pewnością nie wystarczy aby utrzymać 3 serwery MC i CS. Serwer do CS'a jest bardzo wyczulony na procesor, więc wystarczy, że na 1 serwerze MC ktoś będzie generował świat i już pojawi sie zadyszka bo Procesor ma tylko 2 rdzenie. Do TS'a też niekoniecznie serwer w mintshost będzie odpowiedni bo ich ochrona Anty-DDoS nie chroni takich usług jak serwer TS'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:/ no to mniej serwerów zrobię narazie. Może kiedyś kupię lepszy dedyk bądź dwa :P narazie nie mam funduszy :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Królu złoty nie zwolni serwer, przy braku miejsca zazwyczaj usługi zdychają.

 

Ale przy 0% wolnego miejsca a nie 50/60 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ARM w Scaleway za ~15 zł chyba będzie nawet lepszy i tańszy do postawienia na nim klocka, nawet mają tam chyba gotowy obraz z serwerem MC i panelem WWW do niego. Tylko trzeba mieć dostęp do karty debetowej co może być dla niego problemem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:/ no to mniej serwerów zrobię narazie. Może kiedyś kupię lepszy dedyk bądź dwa :P narazie nie mam funduszy :V

 

Mogę polecić dedyka w mintsie, lecz szczerze odradzam branie pakietu z SSD jeśli chodzi o gry, szczególnie jeśli to będzie serwer który będzie oblegany 24/7, mój dysk jakimś cudem nie wyrabiał, średnio raz w tygodniu była awaria, 2 razy myślałem że już straciłem całkiem dane z serwera. Zdenerwowałem się i zmieniłem na talerzowy, uptime - 2 miesiące, bez przerwy działa.

 

EDIT: Nie mówię że dysku SSD są złym wyborem pod gry, być może mi się trafił jakiś trefny, bądź montują tam jakieś tanie ssdki które nie ogarniały takiego obciążenia, mówię tylko jak było w moim przypadku.

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mogę polecić dedyka w mintsie, lecz szczerze odradzam branie pakietu z SSD jeśli chodzi o gry, szczególnie jeśli to będzie serwer który będzie oblegany 24/7, mój dysk jakimś cudem nie wyrabiał, średnio raz w tygodniu była awaria, 2 razy myślałem że już straciłem całkiem dane z serwera. Zdenerwowałem się i zmieniłem na talerzowy, uptime - 2 miesiące, bez przerwy działa.

 

EDIT: Nie mówię że dysku SSD są złym wyborem pod gry, być może mi się trafił jakiś trefny, bądź montują tam jakieś tanie ssdki które nie ogarniały takiego obciążenia, mówię tylko jak było w moim przypadku.

 

Ciekawe rzeczy mówisz, mój prawie 2 letni dedyk z MH, codziennie intensywnie obciążony z 128 GB SSD SanDisk'a nie miał żadnych problemów, uptime ponad 150 dni wiec wydaje mi się, że po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz, do klocków nie ma co radzić serwera z HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straciłeś dane ,bierzesz przykład z najlepszych.

 

Miałem backup, spokojnie. Nie straciłbym danych a jedynie czas na ich ponowne wrzucenie. Dysk nie był sypnięty, dane nie zostały stracone, lecz co około 5 dni występował taki problem że usługi na serwerze padały po kolei po czym pojawiał się "Błąd wejścia/wyjścia" przy wykonywaniu podstawowych czynności na serwerze, dalej już w ogóle nie reagował i nie mogłem się połączyć do SSH, musiałem pisać do supportu co kilka dni.

 

Zaproponowali wymianę dysku na inny, poprosiłem jednak o zmianę na HDD.

 

Ciekawe rzeczy mówisz, mój prawie 2 letni dedyk z MH, codziennie intensywnie obciążony z 128 GB SSD SanDisk'a nie miał żadnych problemów, uptime ponad 150 dni wiec wydaje mi się, że po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz, do klocków nie ma co radzić serwera z HDD.

 

Możliwe że tak było, jednak po tym przypadku mam jakiś uraz do dysków ssd. Z tego co pamiętam miałem tam Dysk GoodRam C40(?).

Edytowano przez Xxcarbon22xX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Możliwe że tak było, jednak po tym przypadku mam jakiś uraz do dysków ssd. Z tego co pamiętam miałem tam Dysk GoodRam C40(?).

 

 

 

Ciekawe rzeczy mówisz, mój prawie 2 letni dedyk z MH, codziennie intensywnie obciążony z 128 GB SSD SanDisk'a nie miał żadnych problemów, uptime ponad 150 dni wiec wydaje mi się, że po prostu trafiłeś na felerny egzemplarz, do klocków nie ma co radzić serwera z HDD.

 

"Dyski serwerowe przystosowane do pracy ciągłej" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup to na co pozwala Ci budżet - licz się z tym, że wybrany przez Ciebie serwer ma za mało ramu, za słaby procesor i słabą ochronę przeciwko DDoSom. W konsekwencji - skoki pingów, bądź podwyższone pingi, lagi, brak dostępności usługi (a więc też Twoich serwerów gier) podczas ataków DDoS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli co ja mam kupić bo się zgubiłem xD

Żeby zarobić na serwerach musisz na początku włożyć pieniądze i czekać, aż się zwrócą.

Pchanie wszystkiego po dedykach (4gb ramu) jest zabójstwem dla serwera oraz przyjacielem lagów.

 

Jeżeli masz

 

 

 

Myślę nad dwoma bądź trzema serwerami mc, jeden cs go, jeden ts3 i jeden serwer do trackmanii (taka gra wyscigowa waży serwer około 1 GB)

 

64mb / slot (już minimalnie licząc) pomnóż to na ilość slotów = ram potrzebny na samych graczy.

Dodaj jeszcze sobie zapas do tego, gdyż pluginy też muszą czerpać ram z czegoś.

 

Wyjście - kup serwer np. fiberhost.pl (wersja tnt), enderchest.pl lub crafthost.pl (te po 30 zł)

Wtedy na 100% zamkniesz się w 30zł, a utrzymasz przy dobrych wiatrach od 100 do 150 osób.

 

-------------------------------------- | ------------------------------------

 

CS:GO potrzebuje około 2gb ramu i chyba 1 cpu, ale stawiając go na serwerze z 1 cpu to zabójstwo, gdyż musisz zostawić też zapas cpu oraz ramu dla systemu.

 

Webtropia.com - tanie dedyki za 50euro ( przelicznik 5 - 250zł) masz tam :

* zapłacisz mniej, bo euro jest po ~ 4,5 zł i do tego ten hosting ma opcję płatności PSC.

Intel i7-4790k 4Ghz (4 rdzenie / 8 wątków)
32 Gb Ramu
Dyski do wyboru :
2 x 1.000 GB SATA oder
2 x 120 GB SSD
Port 1 Gbps - Gwarantowane : 300 MBit	
1Euro za IPV4

Lub opcja root server

https://www.webtropia.com/de/root-server/uebersicht/root-server-vergleich.html za 25euro (około 100)

 

-------------------------------------- | ------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystko @SchErek za objaśnienia! 250 zł to za dużo ale ten za 100 zajrzę na pewno! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×