Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
N0Name

Router w trybie Reapater nie przydziela IP

Polecane posty

Witam niektórzy z was w tym i jak doświadczam w domu miejsca z bardzo słabym zasięgiem WIFI, aby to zniwelować postanowiłem dostawić router, w tym który dostaje internet nie zmieniałem nic prócz włączenia opcji WDS i zaakceptowania połączenia z drugim routerem. W routerze nr2 ustawiłem te samo ssid, hasło, kanał oraz zabezpieczenia, na sztywno przydzieliłem mu również adres ip z sieci routera pierwszego, wyłączyłem serwer DHCP, przechodząc do ustawień WLAN wybrałem tryb reapater, wyszukałem swój router nr1 wpisałem hasło do wifi no i router zresetowałem. Z tego co zauważyłem most jest, ale router w trybie reapater nie przydziela adresów ip, telefon czy laptop próbuje się łączyć do tej sieci, przechodzi do pobierania adresu i nie może go pobrać. Czy ktoś wie w czym może być problem.? Jak ma się opcja Bridge czy jeśli ją ustawie powinienem mieć internet po wifi oraz lan wiem że zależy to też od tego czy będą te routery w tym trybie ze sobą współpracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sprawdź, czy czasem do dhcp nie dolatuje request o IPka z mac adresem reapeter'a. W takiej sytuacji tylko jedno urządzenia za nim będzie działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki to router? Sprawdź logi

Ten co dostaje net to easyboxa 803A a router reapater to pentagram cerebus p6361.

 

Jeśli chodzi o logi to właśnie po połączeniu routerów nie da się zalogować do pentka panelu nawet po nadaniu sztywnego ip w sieci.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×