Skocz do zawartości
mrkamil

Gdzie zarejestrować domeny ?

Polecane posty

Gość Spoofy

home i nazwa nie sa tani, ale z mojego doswiadczenia niezawodni

 

HAhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha :D

 

Ich "doświadczenie" i "profesjonalizm" pozostawiają wiele do życzenia :D no chyba że ten "marketingowy" bo jak dzwonię w imieniu klienta, zapytać dlaczego tak drogo to trzeba mocno dyskutować żeby znaleźć prawdziwy powód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że dyskutujecie i podpowiadacie mi, ale chciałbym się was jeszcze doradzić. Firma hekko i ohv, czy te firmy są dobre jeśli chodzi o obsługę klienta, bo zależy mi też na tym, żeby w razie co byli pod telefonem gdybym miał z czymś problem. Z tego co zauważyłem nie mają oni okresów testowych jeśli chodzi o domeny. Nawet gdybym zakupił domenę w którejś z tych firm na okrestestowy obawiam się późniejszej sytuacji. Powiedzmy później znajdę tańszą firmę, w której będę chciał wykupić na rok czy dłuższy okres czasu domenę. To chyba jest tak że później już muszę odnowić, a odnowa kosztuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie polecisz najlepiej żeby wykupić i czy powiedzmy za rok jak będę chciał gdzie indziej korzystać z domeny to mogę za jakieś normalne pieniądze przenieść, czyli powiedzmy za 50zł czy krzykną mi 500zł?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że musisz odnowić jest jako gratis do promocji za 1zł. Ja mam domeny w OVH, kilka razy dzwoniłem do nich i udało się załatwić wszystko bez jakiś większych niedogodności.

Nie wiem jak hekko, ale w ovh trzeba mieć świadomość że to firma gdzie wszystko jest zautomatyzowane i ceny są tak niskie ze względu na ograniczenie jakiegokolwiek supportu czy obsługi klienta do minimum. Co nie znaczy że jest z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o domeny to tylko OVH - żadne rejestracje za 1 zł itp, nie korzystaj. Najczęściej kończą się fakturą na ponad 100 zł w następnym roku. OVH nie stosuje takich zobowiązań i ich polityka cenowa nie opiera się na "cenach dumpingowych". Jeżeli chodzi o hosting to zależy co potrzebujesz. Jeżeli chcesz postawić bloga czy forum potrzebujesz hostingu który zazwyczaj musi obsługiwać PHP, MySQL (każdy na rynku - zobacz firmy polecane na forum, zazwyczaj mają okres próbny).

 

Jeżeli masz statyczną stronę napisaną w czystym HTML wystarczy ci darmowy hosting netlify.com. Następnie przez odpowiednie wpisy w DNS na której obsługujesz domenę możesz wskazać adres serwera: https://www.netlify.com/docs/custom-domains/, tak samo przez wpisy DNS możesz wskazać pocztę - zoho lub prokonto zapewni ci darmowy mail w twojej domenie.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osoby które odradzają OVH głównie mówią o pomocy technicznej serwerów dedykowanych, niestety to stosunkowo tania usługa która wymaga wiedzy i pomocy często wyłącznie w własnym zakresie.

 

Jeżeli chodzi o domeny to raczej nie znajdziesz osoby która narzeka na nich. W przypadku rejestracji domen nie ma prawa się nic zepsuć i realizacja takiej usługi wygląda indetntycznie w każdym miejscu. Ich darmowe serwery DNS również mają genialny uptime i nie ma z nimi problemów.

 

Nic nie ukrywa ... czytaj z zrozumieniem opinie.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Miałem domeny w OVH, MintsHost, BiznesHost i teraz mam w hitme.pl (co może nie dziwić :D)

 

Generalnie nie wiem czego oczekujesz przy domenach. Kontaktu telefonicznego w celu? Taką usługą interesujesz się raz w roku przy przedłużaniu.

 

Jeżeli chcesz możesz skorzystać z naszej oferty hitme.pl i u nas zarejestrować. Wszelkie sprawy załatwisz przez panel, zgłoszenie czy telefon. Nawet dostaniesz przypomnienie SMS że niedługo kończy ci się ważność domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za smsa prawdopodobnie będę musiał dopłacić. Jak znam życie to skoro jest tak tanio to znaczy że coś jest ukryte i pewnie za jakieś infolinie techniczną, albo inne tego typu opcje trzeba dopłacić i w zasadzie wyjdzie na to samo co zamówię w home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dopłacać, jaka infolinia, jakie opcje ... eh szkoda słów. Skoro tak wszystko doskonale wiesz to idź do home i przepłacaj. Po co się nas pytasz skoro zakładasz że wiesz lepiej?

 

Tu masz przykładowe wyliczenia: http://www.aftermarket.pl/domeny.htm

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Za smsa prawdopodobnie będę musiał dopłacić. Jak znam życie to skoro jest tak tanio to znaczy że coś jest ukryte i pewnie za jakieś infolinie techniczną, albo inne tego typu opcje trzeba dopłacić i w zasadzie wyjdzie na to samo co zamówię w home.

 

Nie wiem czego się boisz, ale nie ma żadnych ukrytych haczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego że kasę wydać łatwo, a później trzeba się męczyć. Bo okazuje się że wielu rzeczy nie można zrobić w tej cenie, tylko trzeba dopłacić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to zależy jakie rzeczy chcesz robić. Jak myślisz że hosting w cenie domeny będzie to tak trzeba dopłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego że kasę wydać łatwo, a później trzeba się męczyć. Bo okazuje się że wielu rzeczy nie można zrobić w tej cenie, tylko trzeba dopłacić.

 

 

jedynym ograniczeniem męczarnią może być kiepski lub niestandardowy panel hostingu

lub ewentualna późniejsza migracja na inny i uczenie się wszystkiego od nowa

szukaj hostingu z directadmin, np. linuxpl.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie masz hosting, nie dubluj wpisów - w innym temacie też napisałeś na ten temat - serwery DNS, wpisy DNS - zobacz google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to jeszcze raz przemagluje was. Gdzie wyjdzie mnie najtaniej kupienie domeny i hostingu. Czy 1&1 jest dobrą firmą, jaka jest wasza opinia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie. 1&1 - w przypadku domen .pl widzę że mają normalną stawkę za rejestrację czyli 9,99 zł ale odnowienie już 79,90 zł/rok, OVH tylko 49,99 zł/rok. W dodatku 1&1 to raczej firma globalna o niezbyt ciekawych opiniach, pamietam że na forum ktoś miał problemy z transferem domeny (wydanie kodu). Najlepiej OVH. Na promocje w stylu domena za darmo lub za 1 zł wcześniej dałem ci odpowiedź - nie warto.

 

Hosting w 1&1 - zdecydowanie nie. Poczytaj opnie to typowy marketingowy produkt dla kowalskiego. Duże limity - nie patrz że jest napisane "dysk bez limitu" bo takie dyski nie istnieją (przekroczysz za dużo, blokada konta). Jest wiele ukrytych parametrów które na to wpływa zaczynając od samej konfiguracji (webserwer itp) po limity bezpieczeństwa. Łatwo robić tam błąd 503 prostym blogiem (co to błąd 503 - poczytaj w internecie). Poczytaj opinie o 1&1.

 

Domeny: OVH | Hosting: kei, dhosting, mydevil, iq, linuxpl (kolejność przypadkowa) - zależy co potrzebujesz, zobacz co jest polecane w innych tematach. Lepiej mieć określony "stabilny" limit niż korzystać z usługodawcy w ofercie którego są użyte słowa "przestrzeń bez limitu". Nie wiesz w praktyce za ile płacisz oraz ile możesz wymagać. Oczywiście liczba domen czy kont ftp - tutaj takie pojęcie można stosować.

 

Tak wygląda w praktyce gdy coś jest nielimitowe: http://www.wykop.pl/link/3086487/zenbox-pl-hosting-nie-dla-prawilnego-mireczka/

Promocje domeny za darmo lub za 1 zł // Dostawca domen nie może mieć cen niższych niż: https://www.dns.pl/porozumienie/oplatyp.html (w przypadku domen .pl) jeżeli ma mniejsze ceny niż podane na tej stronie oznacza to że dopłaca do każdej rejestracji z własnej kieszeni (najczęściej po to aby zobowiązać cię umową i odbić w drugim roku koszty) lub mniej spotykany przypadek. próbuje cię namówić z hosting/inne usługi ale nie zobowiązuje umową do przedłużenia domeny (ryzykując że może być stratny jeżeli nie skorzystasz z innych jego usług).
Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH oferuje coś takiego jak DNS Anycast, ale nie bardzo czaję o co chodzi po za tym że adres jest wysyłany do wielu innych państw, dzięki czemu użytkownicy szybciej otrzymują dostęp do mojej strony? Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to przydatne tylko gdy masz dużo użytkowników strony w bardzo odległych zakątkach świata np. Australia i Kanada - w praktyce czasy do DNS i tak są małe więc nie warto dopłacać - takie same korzyści oferuje darmowy DNS Cloudflare.com

 

Wytłumaczę, upraszczając bardzo. "adres wysyłany" jak to napisałeś. Strona to tak naprawdę adres IP, pewien adres serwera. DNS "rozwiązuje" problem adresu IP na adres domena.pl - dlatego możesz prosto wejść na stronę wpisując adres literami. Serwer DNS musi być "odpytany" i jest on w jakimś kraju. Dlatego stosuje się serwery DNS w wielu krajach, to i tak niezauważalne różnice (kilka ms nie sekund). DNS to tylko serwer który wskazuje drogę do serwera przez adres domeny. Strona i tak umieszczona jest na serwerze w danym państwie (jednym).

 

Czy warto? Trudno powiedzieć - kilka ms można mieć szybszą stronę. To tylko czas do DNS, sama strona i tak będzie się długo otwierać jeżeli wejdziesz z Afryki. Bo to rozwiązuje tylko kilka milisekund zapytania do DNS, strona nadal jest na serwerze np. w Europie. Lepsze efekty + CDN (czyli również pliki są dostarczane z serwerów z różnych krajów) dostaniesz w darmowym Cloudflare - na ten moment sądząc po twojej wiedzy nie zawracaj sobie z tym głowy ;)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×