Skocz do zawartości
mrkamil

Gdzie zarejestrować domeny ?

Polecane posty

Witam wszystkich. Znacie się dobrze na rzeczy a więc mam do was pytanie, mam zamiar kupic Hosting SEO na hostingu linuxpl i do tego chciałbym jakieś tanie domeny więc co byście mi polecili :) ? Zależałoby mi na bezproblemowym działaniu i przy okazji takie poboczne pytanie np. jeśli serwer oferuje średnią jakość hostingów( czasami zacina strone, brak odbioru z bazy danych) czy mając hosting gdzie indziej a domeny dalej u nich dalej będę mógl mieć problemy podobne ?

Pozdrawiam ! :)

 

 

Edytowano przez mrkamil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Domeny w OVH, zawsze i wszędzie bo najtaniej :P

Domena wskazuje tylko serwer więc problemy zależą tylko od hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domeny w OVH, zawsze i wszędzie bo najtaniej :P

Domena wskazuje tylko serwer więc problemy zależą tylko od hostingu.

Dzięki za odpowiedź Filip a czy mógłbyś mi lekko doradzić jeśli w przyszłości mam zamiar mieć około parenaście stron to ten Hosting SEO na linuxpl się na to na da, czy może polecasz mi coś innego ? W sensie wykupywania osobno hostingu dla 1 strony :) ?

@[Filip Nowacki]

Edytowano przez mrkamil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również polecam OVH jeśli chodzi o domeny, bo chyba w dalszym ciągu mają najniższą cenę przedłużenia, a to jest najważniejsze.

 

Co do pierwszego pytania, to gdy zmienisz hosting gdzie opłacasz domenę nie będzie miało znaczenia jeśli chodzi o działanie serwera.

 

Hosting seo ma trochę inne zastosowanie niż hostowanie (utrzymywanie) na nim więcej niż jednego serwisu. Takie rzeczy da się zrobić praktycznie na każdym hostingu, ale ze względów bezpieczeństwa, każdy serwis powinien być trzymany na osobnym koncie.

Rozwiązaniem będzie hosting resellera. Tam masz przestrzeń dyskową, transfer i inne zasoby przydzielone i możesz w ramach takiego hostingu tworzyć konta dla witryn.

Mogę się mylić, ale powinieneś iść właśnie w takim kierunku. Co innego jeśli strony te mają być zapleczem seo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od siebie również polecam OVH jeśli chodzi o domeny, bo chyba w dalszym ciągu mają najniższą cenę przedłużenia, a to jest najważniejsze.

 

Co do pierwszego pytania, to gdy zmienisz hosting gdzie opłacasz domenę nie będzie miało znaczenia jeśli chodzi o działanie serwera.

 

Hosting seo ma trochę inne zastosowanie niż hostowanie (utrzymywanie) na nim więcej niż jednego serwisu. Takie rzeczy da się zrobić praktycznie na każdym hostingu, ale ze względów bezpieczeństwa, każdy serwis powinien być trzymany na osobnym koncie.

Rozwiązaniem będzie hosting resellera. Tam masz przestrzeń dyskową, transfer i inne zasoby przydzielone i możesz w ramach takiego hostingu tworzyć konta dla witryn.

Mogę się mylić, ale powinieneś iść właśnie w takim kierunku. Co innego jeśli strony te mają być zapleczem seo.

Właśnie chodzi mi tylko wyłącznie o tworzenie stron, nie zaplecz. Ok dzięki rozejrze się za tymi hostingami resellera.

 

@Edit

wyczytałem to na forum,

"Główne wady:

- nie masz pełnych praw administracji

- za zwyczaj nie za dużo transferu i pojemności

- twój biznes jest zależny nie tylko od Ciebie"

 

3 punkt mnie zniechęcił, chce mieć pełną kontrole. Chyba że ja to inaczej zinterpretowałem - autor miał na mysli biznes czyli tworzenie stron dla innych czy w sensie serwery dla moich stron? Więc chyba zostaje mi ten Hosting SEO - ale czy to nie będzie wpływało negatywnie na pozycjonowanei jak bede mial np. 15 stron na tym samym hoscie, wyczytalem ze dostane az 53 adresy IP więc chyba będzie git, co sądzicie?

Edytowano przez mrkamil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

Jak dla mnie hosting linuxpl to jakaś porażka. Oferty sprzed ery dinozaurów, zupełnie nie adekwatne do dzisiejszych czasów i konkurencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli chcesz mieć full kontrolę to VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to coś w stylu hostingu współdzielonego do dostajesz, chociaż opcje konfiguracyjne mogą się różnić od pakietu, oferty i firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W hitme.pl i w ovh.pl są darmowe DNSy. W hitme.pl należy zamówić (koszt 0.00zł) obsługę DNS do 5 domen (można mieć kilka takich pakietów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat.
Jednak moje pytanie brzmi. Chce tylko stworzyć stronę gdzie będą podstrony, czy wykupując domenę np. OHV wystarczy mi tylko to i jakis hosting czy muszę jeszcze jakieś sewrwery wykupować. Zielony ludzik ze mnie w tym temacie, dlatego też pytam, chciałbym mniej więcej zorientować się jakie czekają mnie koszta, związane z postawieniem strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hosting to konkretny serwer na którym znajdują się pliki strony

Domena wskazuje tylko na jakim serwerze znajdują się pliki spod danego adresu.

 

Kupując domenę w ovh, nie masz hostingu czyli serwera, gdy będziesz miał hosting (serwer) to ustawiasz domenę tak by na niego wskazywała (jak to zrobić dowiesz się w firmie w której będziesz miał hosting).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale firmy z nich korzystają, muszą mieć coś czego nie mają inni. Bo nie rozumiem dlaczego ludzie do nich idą a nie idą np. do OHV

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Bo Home.pl jest duże i znane. Sporo różnych prezesów nie ma zielonego pojęcia o temacie domen i wolą zabulić 123 PLN rokrocznie w dużej i znanej firmie niż 49.98 PLN w jeszcze większej ale już nie tak znanej im firmie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra a więc kwestia wybrania domy jest dla mnie jasna. Zastanawiam mnie teraz gdzie kupić hosting i jak to się ma do tworzenia strony i bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupić serwer VPS postawić serwer WWW php MySQL i będzie git, przy okazji nauczysz się trochę zarządzania linuxem a pozatym będziesz miał większe możliwości i kontrolę.

 

Natomiast co do hostingu to można zainteresować się ofertą OVH lub jeżeli lokalizacja Polska jest ważna to oczywiście Hosteam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. A bez tego serwera nie da rady postawić strony, czy sam hosting nie wystarczy?

 

Weź sobie okres testowy w jakieś firmie, pobaw się.

Sama domena nie wystarczy, serwer to miejsce gdzie postawisz stronę.

Jak chciałbyś okres testowy to zapraszam do nas.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

home i nazwa nie sa tani, ale z mojego doswiadczenia niezawodni

Na czym polega niezawodność w utrzymywaniu domen? Może chodzi o wysokie ceny w odnowieniu usługi? To fakt , w tym są niezawodni ;)

 

Miłego dnia i gratuluje wyboru pierwszego posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×