Skocz do zawartości
Defi

Konta hostingowe dla swoich Klientów a GIODO

Polecane posty

Cześć, szukałem na forum ale dokładnie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

 

Chciałbym reselować konta hostingowe dla moich Klientów którzy zlecają mi tworzenie stron WWW.

 

Moje pytanie to czy muszę zgłaszac to do GIODO jeśli tak to jak bo nie ogarniam tego procesu totalnie no i czy mój hosting gdzie mam VPS z DA musi spełniać jakieś wymagania ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszasz zbiór danych osobowych i ewentualnie podpisujesz umowy ich powierzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zamiar trzymać dane swoich klientów to jak najbardziej powinieneś zgłosić zbiór danych, chociażby dla swojego spokoju bo to nic nie kosztuje. Jeśli twoi klienci mają zamiar przetrzymywać dane na serwerze czy na papierach to jak najbardziej powinni zgłosić również zbiór oraz podpisać z tobą umowę po powierzenie danych bo to wkońcu ty administrujesz serwerem a im tylko na konkretych warunkach udostepniasz zasobów. Reszte znajdziesz na stronie GIODO nic skomplikowanego, albo zgłaszasz zbiór elektroniczne albo na papierze, przy wypełnienia również masz opis punktów które masz do wypełnienia. Sam ostatnio przez to przechodziłem i nie jest to niezrozumiałe.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze prośbę o doprecyzowanie:

 

Jak masz zamiar trzymać dane swoich klientów to jak najbardziej powinieneś zgłosić zbiór danych, chociażby dla swojego spokoju bo to nic nie kosztuje.

Ok czyli jak płacą za hosting strony www którą dla nich zrobiłem to zgłaszam do GIODO. Tylko że ja nie przetrzymuję danych osobowych moich Klientów na serwerze. Pytanie czy chodzi tu o przetrzymywanie danych osobowych czy przetrzymywanie danych Klienta (www,poczta itd) sorry za banalne pytania ale jest to dla mnie obce.

 

Jeśli twoi klienci mają zamiar przetrzymywać dane na serwerze czy na papierach to jak najbardziej powinni zgłosić również zbiór oraz podpisać z tobą umowę po powierzenie danych bo to wkońcu ty administrujesz serwerem a im tylko na konkretych warunkach udostepniasz zasobów.

 

Pytanie czy ja mam ingerować i dopytywać czy Klient będzie trzymał dane osobowe czy to On powinien zgłosić taką informację do mnie? Ja w 100% hostuje strony WWW które nie przechowują danych osobowyc - głównie strony firmowe.

Edytowano przez Defi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Ja w 100% hostuje strony WWW które nie przechowują danych osobowyc - głównie strony firmowe.

Tu już sam sobie odpowiedziałeś - przynajmniej moim zdaniem. Przechowywanie stron firmowych - gdzie przy małym padzie firma może zostać narażona na straty finansowe - lepiej aby było zabezpieczone odpowiednią umową z GIODO gdzie masz jasno określone zasady dostępności do serwera (SLA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tu już sam sobie odpowiedziałeś - przynajmniej moim zdaniem. Przechowywanie stron firmowych - gdzie przy małym padzie firma może zostać narażona na straty finansowe - lepiej aby było zabezpieczone odpowiednią umową z GIODO gdzie masz jasno określone zasady dostępności do serwera (SLA).

 

Tak czytam te umowy GIODO i nie ma nic o SLA. Umowa SLA jest to oddzielna umowa i zawiera w sobie zupełnie inne warunki niż umowa z GIODO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×