Skocz do zawartości
murgal

Klimatyzacja do małej serwerowni

Polecane posty

Cześć!

 

W mojej firmie serwerownia to pomieszczenie na parterze, między innymi pokojami, dość wąskie i mocno przez to nagrzewające się, od zewnątrz ma 1 podwójne pancerne weneckie okno z kratami i bardzo mały dostęp do "świata" (ściana zewnętrzna to jakieś 2.5m), więc nawet w zimie jest tam mocno ciepło. Aktualnie jest prowizorka, przenośny w szafie, ale jako że zajmuje tone miejsca, chce to rozbudowywać i powoli modernizować chce zainwestować w splita naściennego. Macie jakieś doświadczenia? Nie będę precyzyjnej ładował do tak małej serwerowni, ale chce zapewnić koło 20 stopni w pomieszczeniu aby nic się nie gotowało. Znajomy monter zaproponował 5kW ON/OFF z pakietem zimowym, jako redundancje będzie dotychczasowy przenośniak. Podobno taki zestaw jest OK jako całoroczny, w szafie docelowo znajdą się 4 - 6 serwerów, 2 switche i duży UPS. Pomiar temperatury nad wylocie szafy.

 

 

Dzisiaj, w IDLE, przy zamknietej szafie i uruchomionym przenośniaku mam 26" wewnątrz serwerów, po wyłączeniu leci do 42" w idle i DOMy mi przysyłają alerty.

 

Co o tym myślicie? Bez włączonego klimatyzatora w szafie robi się naprawdę gorąco.

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5kW da radę na taką ilość maszyn, o ile nie są to kilku kW potwory.

Unikaj tylko chińskiego sprzętu typu Chigo. W jednym z obiektów, którym się opiekujemy zainstalowane są 4 jednostki po 10kW i są bardzo awaryjne. Na części też czekali kiedyś 3mc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, u mnie tylko wchodzi w grę LG. Jako zapas zostaje marketowy przenośny, podpisuje umowę z monterem na 48h czas reakcji.

 

 

Szafe aktualnie mam linkbasica szklana, rozumiem ze drzwi przód zdejmuje lub zakładam perforowane ? Jak byście to zrobili ?

Edytowano przez murgal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się zajmuje firma ,że musi mieć swoją "serwerownie" na 5 serwerów ?

Nie można tego wywalić na zewnątrz / zwirtualizować?

 

"podpisuje umowę z monterem na 48h czas reakcji." pytałeś o czas naprawy ? To nie jest to samo.

Abstrahując od kosztów prądu, gwarantowanego zasilania.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60 pracowników, dwie jednoszafowe serwerownie, w obu klimatyzacje ustawione na 20 *C. W szafach przełączniki, zasilacze PoE do AP, kilka serwerów (wirtualizacja), routing. Wszystko redundantne.
Nie widzę w tym żadnego problemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czym się firma zajmuje jest najmniej ważne. Ilość jest już podana z wirtualizacją, taka ilość to totalne minimum które zapewnia średnią jakość usług. I tak jest kilka usług na jednej maszynie, co powinno zostać zmienione.

 

48h okres przez który klimatyzacja może być maksymalnie niesprawna, źle określiłem.

 

 

Powiedzcie mi co mam zrobić z przeszkloną szafą by dostosować ją do klimatyzowanego pomieszczenia?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5kW to trochę za dużo jak dla mnie. Jak chcesz mieć zapas to weź inverter, bo weźmie o 1/3 mniej prądu, a koszty zakupu nie wiele większe. No i jak kolega mówil nie bierz tanich chińczyków. Grzałka na jednostkę zewnętrzeną obowiązkowa zimą.

 

Drzwi z szafy wywal. Ewentualnie perforowane chociaż jak dobrze zmrozisz pokój to i szklane nie będą przeszkodą. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z zestawem 365 to norma, ale monter odradził mi inwerter ze względu na większą awaryjność przy pracy ciągłej.

 

3.6kW jeszcze mi proponują.

 

A co z tylnymi drzwiami szafy ? Też wypieprzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tylne też masz przeszklone?

IMO lepiej wziąć ciut większą jednostkę - nie będzie w 100% obciążona, to dłużej podziała i nie obudzisz się z ręką w nocniku, gdy dołożysz kilka serwerów do szafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie taniej dwa redundantne ciemne włókna do dużej serwerowni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tylne też masz przeszklone?

IMO lepiej wziąć ciut większą jednostkę - nie będzie w 100% obciążona, to dłużej podziała i nie obudzisz się z ręką w nocniku, gdy dołożysz kilka serwerów do szafy.

Przecierz on/off działa albo full albo wcale. Dlatego przy zapasie mocy lepiej wyjdzie inwerter. O większej awaryjności nie słyszałem. Sam mam kilka inwerterow w rożnych punktach i zero stresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. W lokalizacji, o której pisałem były właśnie 4 Chigo typu On/Off.

Tylko problem był taki, że Off były dość krótko, przeważnie były On i ciągle padały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×