Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PrecelusMaximus

Vagrant + Windows

Polecane posty

Witajcie,

 

Nie wiem czy w tym dziale czy nie bo jakby się uprzeć to do kilku będzie pasować.

 

Muszę rozwinąć pewnie oprogramowanie. Dostawca daje pełne środowisko developerskie w vagrant'cie, by każdy mógł sobie to rozwijać. Problem polega na tym że domyślnie jest odpalane na ubuntu/mintcie a wirtualka to debian. We względu na pewne ograniczenia muszę to uruchomić na Windowsie 10.

 

Wszystko wykonuje z cygwina bo cmd kompletnie sypie błędami. Po ogarnięciu wielu problemów: wersji virtualboxa i samego vagranta, sieci, ścieżek itp. ruszyło, jednak pod koniec wykonywana jest synchronizacja folderów przez rsynca z poziomu systemu głównego. Oczywiście doinstalowałem rsynca do cygwina ale pięknie krzaczy błędami:

vagrant Error: rsync: safe_read failed to read 4 bytes [sender]: Connection reset by peer (104) rsync error: error in rsync protocol data stream (code 12)

Przekopałem pół internetu, większość ma ten sam problem lub podobny (ewentualnie inny kod błędu). Oczywiście niektórzy edytują pliki vagranta i twierdzą że działa, mi się nie udało.

 

Pytanie pierwsze: czy ktoś był takim hardcorem jak ja i chciał uruchamiać takie coś na windowsie 10?

 

Pytanie drugie: windows daje możliwość "emulowania" ubuntu, zastanawia mnie czy zassanie tego i uruchomienie z poziomu basha pomoże. Ktoś miał też doświadczenie z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.

Vagrant na Windows 10 nie działał stabilnie. Sypał mnóstwem błędów (inne niż u Ciebie), nie działały prawidłowo operacje dyskowe, problemy z uprawnieniami. Kaszana. Próbowałem zastosować WIELE porad / pomysłów / rozwiązań.

Skończyło sie tym że na razie odpuściłem sobie Vagranta i pracuję na zwykłym XAMPIE.

Chodzi super stabilnie w porównaniu do Vagranta, ale niestety to nie to co linux:(

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie z tym spokój, wyposaż się w darmowy VMware Player (ew. VirtualBox, ale jest dużo mnie kompatybilny w moim odczuciu) i tam sobie pracuj. Jak dobrze to ogarniesz to łatwo podbindujesz sobie foldery przez vmhgfs-fuse i może nawet będziesz mógł pracować na tym samym obszarze (jak nie, to rsync). Zaoszczędzi Ci to mnóstwo czasu i problemów w przyszłości.

 

Nie wiem dlaczego, ale zawsze mam wrażenie że na Windowsa to chyba tylko Visual Studio działa tak jak trzeba, wszystko inne jest albo dużo mniej kompatybilne, albo wręcz niemożliwe do odpalenia. XAMPP jest jeszcze w miarę, ale do bardziej zaawansowanych projektów i tak bym go rzucił na rzecz normalnego developerskiego środowiska z nginx i php-fpm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.

Vagrant na Windows 10 nie działał stabilnie. Sypał mnóstwem błędów (inne niż u Ciebie), nie działały prawidłowo operacje dyskowe, problemy z uprawnieniami. Kaszana. Próbowałem zastosować WIELE porad / pomysłów / rozwiązań.

Skończyło sie tym że na razie odpuściłem sobie Vagranta i pracuję na zwykłym XAMPIE.

Chodzi super stabilnie w porównaniu do Vagranta, ale niestety to nie to co linux:(

 

Ed

 

Ja ostatnio pracowałem na xampie chyba jak byłem w gimnazjum - a było to parę lat temu. Staram się pracować na linuxie, lub stawiam środowisko na VM i staram się jakoś synchronizować pliki itp.

 

 

 

Nie wiem dlaczego, ale zawsze mam wrażenie że na Windowsa to chyba tylko Visual Studio działa tak jak trzeba

 

Dokładnie, czasem problem bywa z javą.... Ale niestety jestem zmuszony do pracy na Windowsie 10.

 

 

 

Daj sobie z tym spokój, wyposaż się w darmowy VMware Player (ew. VirtualBox, ale jest dużo mnie kompatybilny w moim odczuciu) i tam sobie pracuj. Jak dobrze to ogarniesz to łatwo podbindujesz sobie foldery przez vmhgfs-fuse i może nawet będziesz mógł pracować na tym samym obszarze (jak nie, to rsync). Zaoszczędzi Ci to mnóstwo czasu i problemów w przyszłości.

 

Obawiam się że będą z tym problemy, ale w ostateczności skorzystam z tej rady :-)

 

 

 

Korzystam od bardzo dawna z Vagranta (z virtualbox) na windows 10 i nie mam żadnych problemów.

 

 

Mógłbyś podać wersje jakie masz i jak używasz command line?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło:

 

GuestAdditions 4.3.38 running --- OK.
==> default: Checking for guest additions in VM...
==> default: Configuring and enabling network interfaces...
==> default: Rsyncing folder: /cygdrive/c/Users/komputer/Documents/NetBeansProjects/XXXX/ => /vagrant

There was an error when attempting to rsync a synced folder. 
Please inspect the error message below for more info. 
Host path: /cygdrive/c/Users/komputer/Documents/NetBeansProjects/XXXX/ 
Guest path: /vagrant 
Command: rsync --verbose --archive --delete -z --copy-links --chmod=ugo=rwX --no-perms --no-owner --no-group --rsync-path 
sudo rsync -e ssh -p 2222 -o StrictHostKeyChecking=no -o IdentitiesOnly=true -o UserKnownHostsFile=/dev/null -i 
'C:/Users/komputer/Documents/NetBeansProjects/XXXX/.vagrant/machines/default/virtualbox/private_key' 
--exclude .vagrant/ /cygdrive/c/Users/komputer/Documents/NetBeansProjects/XXXX/ vagrant@127.0.0.1:/vagrant 
Error: rsync: safe_read failed to read 4 bytes [sender]: Connection reset by peer (104) rsync error: error in rsync protocol data stream (code 12) at io.c(276) [sender=3.1.2]

 

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś podać wersje jakie masz i jak używasz command line?

 

VirtualBox 5.0.20 r106931

Vagrant 1.7.4

 

Próbowałeś na innym boxie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×