Skocz do zawartości
N0Name

Problem z instalacją ubuntu

Polecane posty

Próbuje zainstalować system ubuntu 12.04 tak wiem stara wersja ale tylko taka miałem, płyta się botuje, normalnie pokazuje logo ubuntu i ładowanie instalatora i nagle wyskakuje błąd.. ekran wtedy miga na biało i czarny z tym że na białym jest wskaźnik myszki i nic więcej.

Starting load fallback devices [fail]

 

Ubuntu instaluje starym sprzęcie którego nie używałem, grafika jest zintegrowana, ale napewno sprawną gdyż normalnie instalowalem tam w7 i przeglądałem neta.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić??

post-13035-0-26845700-1467969697_thumb.jpg

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić??

 

Zacząć od czegoś aktualniejszego bo nie bez powodu ktoś nad tym kernelem pracuje, żeby wspierać większą ilość sprzętu, nie mówiąc już o całym softwarze.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika nie startuje, spróbuj nowsza wersje. Teraz chyba najlepiej out of the box działają karty AMD (słaba akceleracja 3D) i Intel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu 14.04 gdzieś też mam ale po nocy nie chciałem już szukać. Dziś też sciągne nowszą wersję. Sprzęt na którym instaluje to Celeron 2.4Ghz a grafika to 64mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Na takim sprzęcie to lepiej czysty debian + jak koniecznie chcesz jakieś DE to coś minimalistycznego - openbox albo XFCE.

Ewentualnie jak chcesz gotowca to jakiś Antinix (debian bez systemd).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprawy z instalacją odłożyłem jednak troszkę w czasie, zastanawiam się jeszcze nad Debian server bądź coś lżejszego z interfejsem. Sciagalem ubuntu 14.04.1 i Debiana zobaczymy jak tutaj się zachowa.

 

Ubuntu 14.04 nie wywala żadnego błedu i przechodzi instalacje. Jeśli chodzi o stabilność i lekkość systemu to nie jest to moim piorytetem gdyż będę tam ttlko i wyłącznie trzymał pliki, projekty i multimedia nic poza tym.

Edytowano przez N0Name (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×