Skocz do zawartości
filip_b

Transfer z NAS na Windows duża drobnica, częste zmiany potrzebna porada

Polecane posty

Witam, potrzebuję się was poradzić. Posiadamy kilka NASów QNAP i jeden z nich mocno ostatnio eksploatowany staruszek dostaje czasami czkawki, dlatego postanowiliśmy przenieść wszystko na serwer z Windowsem który nie jest mocno obciążony i ma jeszcze sporo powierzchni dyskowej.

Ilość danych do przetransferowania to ponad 2 TB, głównie drobnica typu pliki Office, masa dokumentacji w formie graficznej, PDF, oraz część nieco cięższych plików różnej maści.

Transferowanie tego wszystkiego troszkę trwa a sprawę utrudnia fakt że pliki są ciągle używane dlatego przesyłanie trzeba rozłożyć na 2 noce. Główny problem polega na tym że nawet po tym przetransferowaniu firma pracować będzie jeszcze mniej więcej dobę lub dwie na starym NASie zanim przełączę wszystkich na nowy serwer i właśnie w ciągu tych dwóch dób pracownicy naniosą masę zmian dlatego potrzebuję jakiejś porady jak po tym iniciującym transferze wszystkich danych zapodać coś na styl synchronizacji rsync aby przesłać tylko zmienione pliki.

Tego typu operacje są bajecznie proste jeśli przesyłam między NASami ale w tym przypadku nie wiem jak się za to zabrać tak żeby to było sprawdzone i pewne.

Myślałem o podmapowaniu zasobów NASa zainstalowaniu Cobiana i puszczeniu zadania a potem w ostatni dzień przełączenia na serwer puścić raz jeszcze zadanie z opcją kopii przyrostowej, choć nie ukrywam że mogę pomijać jakąś zupełnie inną bardziej prostą metodę. Mam nadzieję że doradzicie jakieś ciekawe rozwiązanie, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×