Skocz do zawartości
krzysiek02

Golarka elektryczna

Polecane posty

Korzysta ktoś z golarki elektrycznej? Czym się kierować czy wyborze takiej golarki i ile kosztuje w miarę porządna. Jaka jest różnica w goleniu w porównaniu do tradycyjnej maszynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś miesiąca mam http://www.ceneo.pl/39926600 i nie narzekam. Nie ma zabawy w kupowanie ostrzy itp. Ładujesz, opróżniasz i płuczesz pod wodą - tyle z obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra maszynka kosztuje minimum 300 złotych. Polecam golarki Phillips, ogromny wybór w różnych cenach. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Ja moge odradzić philipsa jako golarki... miałem dwie ...obydwie kiepsko "zbierały" ,żeby nie powiedzieć jeszcze mocniej. Żeby mieć gładką skórę musiałem czasem chyba z półgodziny "jeździc" po brodzie aby ogolić się dokładnie. Co prawda było to kilka lat temu i nie były to topowe modele ale jeden właśnie "z 3 oddzielnymi ruchomymi głowicami".

 

Tylko i wyłącznie Braun albo inna marka która się w tym specjalizuje. Sam mam Brauna serii 3 co prawda edycje specjalną "porsche" ale zwykła niczym się nie rózni po za tym ,że brak w standardzie "wanny" do automatycznego mycia golarki.

Jeśli chodzi o różnice między serią 3,5 i 7 to po za ceną SAMA jakość golenia jest tak samo dokładna i dobra. Braun w serii 7 ma 3 tryby pracy które tak naprawde są pewnie "picem na wode" bo sam mechanizm ostrzy jest niemal identyczny jak w 3 i 5.

Moje pierwsze doświadczenie z braunem było takie ,że aż przeciąłem się tą maszynka :) to tylko mnie przekonało ,że zbiera jak "żyleta"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest Twój budżet, ale ta golarka jest świetna:

 

http://us.braun.com/en-us/male-grooming/shavers-for-men/series-7

 

Używam golarek od wieków, ta jest najlepsza jak dotąd.

Do 300zł

 

Ja moge odradzić philipsa jako golarki... miałem dwie ...obydwie kiepsko "zbierały" ,żeby nie powiedzieć jeszcze mocniej. Żeby mieć gładką skórę musiałem czasem chyba z półgodziny "jeździc" po brodzie aby ogolić się dokładnie. Co prawda było to kilka lat temu i nie były to topowe modele ale jeden właśnie "z 3 oddzielnymi ruchomymi głowicami".

 

Tylko i wyłącznie Braun albo inna marka która się w tym specjalizuje. Sam mam Brauna serii 3 co prawda edycje specjalną "porsche" ale zwykła niczym się nie rózni po za tym ,że brak w standardzie "wanny" do automatycznego mycia golarki.

Jeśli chodzi o różnice między serią 3,5 i 7 to po za ceną SAMA jakość golenia jest tak samo dokładna i dobra. Braun w serii 7 ma 3 tryby pracy które tak naprawde są pewnie "picem na wode" bo sam mechanizm ostrzy jest niemal identyczny jak w 3 i 5.

Moje pierwsze doświadczenie z braunem było takie ,że aż przeciąłem się tą maszynka :) to tylko mnie przekonało ,że zbiera jak "żyleta"

Brałem pod uwagę maszynki firmy Braun i Philips. W Philips-e są zastosowane noże tnące natomiast w Braunie jakieś folie. Ile czasu wytrzymują tę folie i jaki jest koszt wymiany. Czym się w ogóle kierować przy wyborze takiej maszynki? Patrząc na ich konstrukcje Brauny mają głowicę przypominającą tradycyjną maszynkę natomiast Philips ma 3 okrągłe głowicę. Nie wiem czy nią można ogolić się dokładnie we wszystkich miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

Dla mnie właśnie "tradycyjne" ostrze w Braunie jest dużo dokładniejsze niż te 3 okrągłe głowice które z mojego doświadczenia zbierają zarost bardzo kiepsko.

 

Wymiana końcówki w braunie raz na pół roku a nawet raz na rok wystarczy, koszt ok. 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam korzystam z golarki Braun series 3,od ponad 4 lat. Folia mniej więcej starcza na rok,koszt nowej to około 100 zł. A muszę powiedzieć że mam twardy zarost,i jednorazówki tak jak się nazywają były na jeden raz. Więc polecam.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tobie chociaż starczają te jednorazówki :D Ja muszę dwóch użyć albo taka mach3 na 2 golenia :D

 

Rozważam teraz elektryczną, ale nigdy nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie chociaż starczają te jednorazówki :D Ja muszę dwóch użyć albo taka mach3 na 2 golenia :D

 

Rozważam teraz elektryczną, ale nigdy nie używałem.

 

Najtańszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłaby brzytwa :rolleyes:

Edytowano przez krzysiek02 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo kombajn :D

 

 

Ja używam dobrych jednorazówek, mam delikatny zarost, próbowałem golarek i dla mnie lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja moge odradzić philipsa jako golarki... miałem dwie ...obydwie kiepsko "zbierały" ,żeby nie powiedzieć jeszcze mocniej.

 

potwierdzam, filipsy szybko siadają, nie brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem golarkę Philips'a około pół roku, później stępiły się ostrza i koszt ostrzy to około 2/3 ceny golarki więc podziękowałem ;)

 

Jeśli rzadko się golisz co tydzień +/- to się opłaca i to bardzo, natomiast jesli masz twardy zarost i musisz się golić codziennie ewentualnie co dwa dni to lepiej zostań przy tradycyjnych golarkach... Ciepła woda do przemycia twarzy i zmiękczenia zarostu, pianka lub żel i golarka Gilette (wg mnie najlepsze - wilkinsony dużo słabsze=tępe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×