Skocz do zawartości
alizee

Jak przetransferować/przedłużyć domenę u innego rejestratora.

Polecane posty

Witam serdecznie,

 

Mamy przypadek kiedy ktoś nie chce zapłacić firmie hostingowej za przedłużenie domeny(aby uzyskać authinfo), aktualnie jest ona w trakcie wygasania - ostatni miesiąc.

 

Jak właściciel może ją przedłużyć u innego rejestratora.

 

Może jaśniej.

Mamy firmę która jest po prostu.. chamska - web...pl

Ktoś nie chce im zapłacić za przedłużenie aby uzyskać authinfo, uznaje że im się nie należy.

Domena to pl'ka w ostatniej fazie wygasania, czyli ostatniego miesiąca.

 

Czy można ją przedłużyć u innego rejestratora?!

Kiedyś wydaje zdaje mi się że coś takiego słyszałem.

Wspomóżcie dobrą wskazówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma w której jest zakupiona domena odmawia wydania kodu authinfo, bez wcześniejszego przedłużenia u nich tej domeny. Sama domena była u nich przedłużana przez 6 lat.. więc to nie coś w stylu "dostałem za darmo a teraz uciekam".

Rozumiem że robią to bezprawnie, czyż nie?

 

#up

Właśnie się odniosłem do twojej wypowiedzi..

Edytowano przez alizee (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem, bo nie jestem tego pewien. Na pewno interweniuj w NASK o kod authinfo, a czy można transferować domeny w okresie BLOCKED to nie wiem. Zweryfikuję jutro, wolę skasować wypowiedź niż jednak wprowadzić w błąd.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz przenieść obsługę nazwy domeny od Partnera X do Partnera Y. Na Twoje żądanie Partner zobowiązany jest niezwłocznie wydać kod "authinfo", który umożliwi przeniesienie obsługi. Partner nie może uzależniać wydania kodu od dodatkowych warunków.


Na dole masz: Udostępnienie kodu authinfo



Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem, bo nie jestem tego pewien. Na pewno interweniuj w NASK o kod authinfo, a czy można transferować domeny w okresie BLOCKED to nie wiem. Zweryfikuję jutro, wolę skasować wypowiedź niż jednak wprowadzić w błąd.

 

Można. Zwie się to transferem z odnowieniem i jest w stanie zrobić to (mniej lub bardziej automatycznie) m.in. dowolny operator z listy http://www.dns.pl/porozumienie/partner/transfer_obslugi/ (bo taki jest jeden z wymogów bycia na tej liście).

 

A odnośnie meritum - to tak jak napisano - napisz wniosek-skargę do NASK (gotowego wzoru niestety nie ma) zawierający twoje dane jako abonenta, nazwę domeny, nazwę partnera (rejestratora) i skan jakiegoś rozsądnego dokumentu potwierdzającego, że ty to ty - dostaniesz wtedy authinfo, czy to od postraszonego przez NASK partnera, czy też od samego NASK.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×