Skocz do zawartości
cezary188

Blokada Switcha z powodu routera ?

Polecane posty

Witajcie, w sumie nie wiem gdzie napisac ten temat bo nie ma dzialu typowo o sieciach czy cos.

 

 

 

Otoz rozchodzi sie o instalacje domowa. Mam Router ktorzy dziala jako access point i bierze syngal wi-fi z docelowego routera, jest NAS gdzie trzymam wszystko i jest komputer do ktorego to jest podlaczone.

 

I teraz wszystko to jest podlaczone przez prostego Switcha D-linka.

 

Problem jaki sie pojawia (nie tylko mnie bo innym na zwyklych lapkach tez ) jest to ze czasami router docelowy jakby wyrzuca jakies urzadzenie z sieci wewnetrznej.

 

Jest internet powiedzmy na lapku i zaraz go nie ma tak bez przyczyny. I co ciekawe sprawdzajac na innych urzadzeniach internet dziala bez problemu. Tzn. jak mnie na stacjonarnym PC wyrzuci ze nie ma neta to na tel i tablecie internet dziala normlanie. I tak trzeba czekac 5 min albo musze zresetowac router docelowy albo access point dopiero po chwili wraca net na kompa.

 

To jest jeden problem.

 

A drugi jest to ze jak mnie nagle urwie sie internet to nie moge sie polaczyc z NASem przez swicha poprostu wyrzuca ze nie ma polaczenia. Dopiero jak internet wroci to wszystko dziala.

 

Probowalem resetowac karte sieciowa,NAS,Switcha i nic to nie daje dopiero jak sie polaczy z internetem ten access point to wszystko zaczyna dzialac.

 

Jakies porady dlaczego tak moze byc ? Coz to za magiczna "blokada" ? :P

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sprawdź jaki masz zakres adresów IP w dhcp i policz urządzenia, które masz wpięte równocześnie do sieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

I sprawdź też sam switch. Switch ma swoje IP? Jeżeli nie spróbuj też z innym jak masz możliwość.

 

U mnie takie rzeczy działy się przez uszkodzenie switcha i poleciał na elektro śmieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak policzyc urzadzen fizycznie, w kazdym razie z tego co sugerujecie wynikalo by ze problem bylby stary bo bylby konflikt adresow a jak mowie to mi sie dzieje tak ze 3-4 razy w tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast DHCP na sztywno przypisz adresy? Wtedy nie będzie konfliktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×