Skocz do zawartości
djdafy

VPS pod skrypt polchatu

Polecane posty

Witam.

 

W związku z tym, że na mojej obecnej maszynie w Mintshost nie mogę uruchomić skryptu polchatu (temat z błędem: http://www.webhostingtalk.pl/topic/54351-skrypt-serwera-polchat/) zacząłem rozglądać się za nowym VPS na którym ten skrypt uruchomię bez problemu.

 

Polchat nie jest rozbudowanym skryptem a więc parametry VPSa nie muszą być z kosmosu.

 

Dobrze by było, gdybym miał możliwość powiedzmy jedno-dwudniowego testu czy ten skrypt bez problemu uruchomię na nowym serwerze. Pamiętam, że kiedyś ów skrypt można było uruchamiać na serwerach linuxpl.com ale wg opinii krążących po sieci i opinii mojego znajomego zdecydowałem się założyć tutaj temat i wstrzymać się z zakupem usługi w linuxpl.com

 

Cena w zasadzie nie gra roli, chyba, że któraś z firm zaproponuje dobrą ofertę to pomyślę nad przeniesieniem wszystkich swoich serwisów własnie do tej firmy aby mieć wszystko w jednym miejscu ;)

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zasadniczo problem jaki tam masz raczej nie wynika z mintshosts samego w sobie, tylko z problemów ze skryptem, lub ewentualnie trzeba coś jeszcze zrobić żeby to działało - tak to przynajmniej wygląda.

 

Jeśli zaś chodzi o VPSy, to ja od siebie polecam VPSy w webh.pl

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłębiałem się jeszcze jak dokładnie wygląda skrypt który chcesz uruchomić, gdyż nie mogę go znaleźć. Podrzuć jakiś link lub wymagania oprogramowania abyśmy mogli coś pomóc :)

 

Co do samego VPS nie wiem czy jest konieczność jego zmiany. Tu raczej chodzi o system i jego konfigurację.

 

Jeśli jest to serwer KVM to w zasadzie powinno pójść tam wszystko o ile masz w miarę nowy system operacyjny. Ubuntu 12.04 nie jest pierwszej świeżości i bardziej sugerowałbym Ubuntu 14.04 lub najlepiej 16.04 bo być może potrzebujesz nowszych bibliotek niż są w obecnej wersji którą masz zainstalowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pliki serwera które znalazłem w sieci dostępne są tutaj: http://antysop.info/download/?did=6

 

A co do konfiguracji - próbowałem uruchomić to na każdym systemie jaki był dostępny do zainstalowania. Nie pomogło.

 

Paczka .rpm wydaje się instalować poprawnie na Centos 6.8 64bit.

Usługa też niby startuje.

Gdzie napotykasz trudności?

Edytowano przez lvlup.pro (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby uruchomienia skryptu poleceniem ./polchatd z folderu sbin zawartość pliku polchatd zostaje podmieniona na tą ze screenshotu z poprzedniego tematu. Usługa kompletnie nie startuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby uruchomienia skryptu poleceniem ./polchatd z folderu sbin zawartość pliku polchatd zostaje podmieniona na tą ze screenshotu z poprzedniego tematu. Usługa kompletnie nie startuje.

 

Nie mogę odtworzyć tego zjawiska.

[root@localhost PolChat_server]# md5sum /usr/sbin/polchatd 
8ca1df9777d68f21721e37d415285e58  /usr/sbin/polchatd
[root@localhost PolChat_server]# /usr/sbin/polchatd 
[root@localhost PolChat_server]# md5sum /usr/sbin/polchatd 
8ca1df9777d68f21721e37d415285e58  /usr/sbin/polchatd

Jak widać plik się nie zmienia.

Co do zawartości, w zależności od edytora możesz różnie mieć wyświetlony plik binarny, przykładowo tak wygląda u mnie ten plik w nano

 

CebwFE4pTXMNZQrB.png

 

Usługa wydaje się być włączona

[root@localhost PolChat_server]# service polchatd start
Starting polchatd:                                         [  OK  ]
[root@localhost PolChat_server]# service polchatd status
polchatd (pid  3076) is running...

Reszta to kwestia ustawień w /etc/polchatd/conf

 

Tak czy inaczej nadal nie mogę stwierdzić że jest to wina VPSa, wszystko wydaje się działać jak powinno a jeśli aplikacja nie działa to nie jest to problem VPSa czy jego dostawcy a twojej konfiguracji.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie udało mi się uruchomić ten skrypt na swojej maszynie bez zmiany firmy hostingowej. Dziękuję bardzo za pomoc! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×