Skocz do zawartości
.:KuKiS:.

Status streamu na stronie WWW.

Polecane posty

Witam, przeszukałem chyba większość google, i ciągle nie mogę sobie poradzić z jednym problemem.

Mianowicie potrzebuję umieścić na stronie WWW status live streamu RTMP/RTSP, dokładnie chodzi o to, że jeśli strumień jest nadawany to np. pojawia się napis (online) , że strumień jest aktywny, bądź jakiś obrazek, a jeżeli strumień jest nieaktywny to pojawia się napis (offline), bądź analogicznie inny obrazek.

 

Jakieś pomysły na coś takiego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki
Na szybko:
rtmpdump -v -r rtmp://domena.pl/stream/costam -o /tmp/rtmp-checker.log
+
<?php
if(isset($_REQUEST['stream']) && $_REQUEST['stream']!="")
{

  exec("/usr/bin/rtmpdump -V -v -r '".$_REQUEST['stream']."' -o /tmp/rtmp-checker.log 2>&1", $pp);
  echo implode("<br>", $pp);
}
?>
<form name="rtmp" action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="post">
<input type="text" name="stream" value="rtmp://domena.pl/stream/costam" /><br />
<input type="submit" name="check" value="check" />
</form>

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na szybko:
rtmpdump -v -r rtmp://domena.pl/stream/costam -o /tmp/rtmp-checker.log
+
<?php
if(isset($_REQUEST['stream']) && $_REQUEST['stream']!="")
{

  exec("/usr/bin/rtmpdump -V -v -r '".$_REQUEST['stream']."' -o /tmp/rtmp-checker.log 2>&1", $pp);
  echo implode("<br>", $pp);
}
?>
<form name="rtmp" action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="post">
<input type="text" name="stream" value="rtmp://domena.pl/stream/costam" /><br />
<input type="submit" name="check" value="check" />
</form>

 

 

 

Dzięki, widziałem to, ale ten skrypt z tego co się orientuję, to sprawdza poprzez rtmpdump i wyrzuca parametry statusu RTMP dopiero po wysłaniu zapytania, a mi zależy na skrypcie, który sprawdzi to bez Rtmpdump'a. Coś a'la tester otwartych portów online, z tym że status będzie sprawdzany automatycznie np. co 5 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

 

Dzięki, widziałem to, ale ten skrypt z tego co się orientuję, to sprawdza poprzez rtmpdump i wyrzuca parametry statusu RTMP dopiero po wysłaniu zapytania, a mi zależy na skrypcie, który sprawdzi to bez Rtmpdump'a. Coś a'la tester otwartych portów online, z tym że status będzie sprawdzany automatycznie np. co 5 sek.

I z tych parametrów wyciągasz wyrażeniami regularnymi status streama. GT_Lukasz trafnie zauważa, że sam port nic nie da bo masz jeszcze /path do streama.

 

Na Twoim miejscu napisałbym sobie api, które na podstawie rtmpdumpa zwraca 1 lub 0 w zależności od statusu streama.

Jeśli nie poradzisz sobie z tym, zapraszam do skorzystania z mojej oferty. Link w sygnaturce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może to?

<?php
# SKRYPT ONLINE / OFFLINE
$ip = 'adresipstreamu';
$port = 'portstreamu';


$socket=@fsockopen($ip,$port,$errno,$errstr,1);
if($socket==true)
{
echo 'Online';
}else{
echo 'Offline';
}
?>

w $socket gdzie jest liczba 1 możesz zwiększyć liczbę. Jest to z tego co pamiętam timeout.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×