Skocz do zawartości
Vip999

Problem z znalezieniem serwera

Polecane posty

Witam poszukuje Hostingu i pomocy do znalezienia odpowiedniego serwera do moich wymagań (Jeżeli jest tu jakiś hosting który jest w stanie spełnić moje oczekiwania proszę o kontakt)

Poszukuje VPS z Windowsem i VPS z Linuxem (chyba że jakiś Hosting posiada w ofercie wszystkie gry w dobrej cenie)

Postanowiłem że po 3 latach przerwy w prowadzeniu Sieci serwerów gier postanowiłem że zacznę odnowa, prosił bym o ile ktoś ma takie informacje ile Sewerów i o jakich parametrach musiał bym kupić by działały takie oto gry (Wszystkie)

 

ARK - 100 slotów

Starbound - 50 slotów

Terraria - 50 slotów

Unturned - 20 slotów

7Day - 50 slotów

Rust - 50 slotów

Hurtworld - 50 slotów

Soldat - 20 slotów

Counter Strike Global Offensive - 20 slotów

Quake II - 20 slotów

Battlefield 3 - 20 slotów

TeamSpeak 3 - 50 do 100 slotów

 

Jak ktoś był by mi w stanie napisać ile potrzebują pamieć i procka gry na 1 slot Przykład:

 

Counter Strike Global Offensive - 1 slot/64 mb

 

to prosił bym bardzo o taka informacje

zamierzam otworzyć Sieć serwerów jakiej jeszcze nie ma już jest sporo osób chętnych do grania lecz czekają aż to wszystko ja wystartuje

 

Dodatkowe pytanie:

Jaka jest różnica pomiędzy Serwerami VPS a Serwerem Cloud (Prosił bym o pełne wytłumaczenie bądź link który wyjaśni mi to)

 

Przepraszam jak wybrałem zły temat

Pozdrawiam VoD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No to masz ze 3-4 dedyki pewnie tanie.

 

Ile miałbyś na to pieniędzy. Od tego zacznijmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Vip999: Zapraszam do kontaktu na PW lub kontakt@mctb.pl - możemy zaoferować taniego/tanie dedyki i/lub VPSy na pełnej wirtualizacji :)

Dodatkowo mogę Ci zaproponować 30% zniżki na nasze usługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest do 500 zł/mc jak narazie, lecz chciał bym wiedzieć tez przed kupnem Parametry gier ile potrzebuja ramu itp. Jak dobrze sie postawi gry do dedyków to zaoszczedze miejsce i nie bede musiał kupować 4 to np 3 oczywiscie żeby nie było szukam w miare jak najtańszego w dobrej jakości podkreśle że znam nie które hostyingi i przejechałem sie na nie których

 

Przepraszam jeżeli jest gdzieś krzak ale pisze na tel jadąc tranwajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Hurt + CSGO to masz około dedyka w granicach 200-250zł. Tyle że musisz hurta postawić na linuxie. TSa też wsadzisz na to. Reszte nie powiem ci co potrzeba bo nie wiem.

 

Od razu ci powiem że np. najtańszy dedyk z MH tnie hurt przy 40 osobach na czystym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy VPSem a Cloudem - w skrócie mówiąc:

VPS to część jednego serwera dedykowanego, Cloud to kilkanaście / set dedyków podpiętych razem i w nich masz przydzielone miejsce (ale wg mnie Cloud nie nadaje się gier...)

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

QuakeIII też potrzebuje niewielkie zasoby myślę że to w granicach 300-350mb ramu na 20slotow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy VPSem a Cloudem - w skrócie mówiąc:

VPS to część jednego serwera dedykowanego, Cloud to kilkanaście / set dedyków podpiętych razem i w nich masz przydzielone miejsce (ale wg mnie Cloud nie nadaje się gier...)

 

Trochę źle chłopakowi tłumaczysz.

 

W większości firm hostingowych wygląda to tak, że VPS to zwykła maszyna wirtualna postawiona gdzieś nas serwerze ("podobnie" do tego jakbyś postawił sobie jakiś VMware na komputerze - zasada działania jest podobna).

 

Cloud to natomiast SKALOWALNY VPS. To znaczy, że możesz sobie bez pisania do supportu (czasami nawet bez restartowania serwera) dodać lub odjąć zasoby serwera dzięki czemu w teorii* możesz łatwo oszczędzać. Cloudy dosyć często rozliczane są "per hour".

 

*dlaczego w teorii? - ano dlatego, że najczęściej tego typu rozwiązania wychodzą w stosunku cena/zasoby o tyle drożej, że bardziej opłaca się kupić 4x lepszego VPSa niż najmniejszą instancję chmurową w tej samej cenie :P

 

 

Oczywiście chmura może być rozrzuconym na kilka maszyn VPSem, ale do tego musiałbyś mieć kupionych naprawdę dużo zasobów.

 

Oprócz tego co napisałem wyżej z reguły chmury mają wyższą dostępność niż zwykłe VPSy - co prawda może nie jest tak jak można wywnioskować z tego co Westbam napisał, że to rozrzucony na kilka maszyn VPS, ale za to wydaje mi się, że dosyć często powinny być HA.

 

Z jednym jednak się zgodzę - za pewne nie otwierasz biznesu na gigantyczną skalę, a chcesz zaoszczędzić - w tym przypadku na chmurę przepłacisz, więc celuj w VPS (najlepiej tak jak proponowałem na pełnej wirtualizacji z powodu gwarantowanej wydajności jak na dedyku), lub właśnie w dedyka :)

 

 

 

***Jest rano, więc musicie wybaczyć za ewentualne błędy językowe i/lub ewentualne nieścisłości w poście***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na jego miejscu był ładował w dedyka z OVH. Tanie/ dobre łącze do gier (max 60 ms mam) / dodatkowo masz za freeko firewalla.

 

https://www.ovh.pl/serwery_dedykowane/

 

GAME

MC32 - wg mnie powinien bez problemu to wszystko ogarnąć

 

ew. z procesorem Xeon

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie jak myślicie ile by te serwery dzwigły w sensie ile serwerów (Ceny orientacyjne)

 

VPS Linux

-L1.Procesor: 4x2,5 GHz Pamięć Ram 8GB Dysk SSD 80GB (110zł)

(na tym serwerze posiadałem 3 OTS w tibi tak po 30 osób na sewerze i jeszcze miniecraft dla 10 osób działał)

VPS Windows

-W1. Procesor: 2x2 GHz Pamięć Ram 4GB Dysk SSD 25GB (130zł)

-W2. Procesor: 4x2 GHz Pamięć Ram 8GB Dysk SSD 50GB (210zł)

-W3. Procesor: 8x2 GHz Pamięć Ram 16GB Dysk SSD 100GB (370zł)

Dedyk

-D1.Procesor Intel Xeon e3-1240v3 4x3,4-3,8 GHz Pamięć Ram 16GB Dysk HDD 2x1T (320zł)

-D1.Procesor Intel Xeon e3-1240v2 4x3,4 GHz Pamięć Ram 32GB Dysk HDD 2x1T (380zł)

 

powiem że już posiadałem serwery z ww Sewerów i wiem że są w dobrej cenie i jest dobra jakość ich lecz muszę wiedzieć ile te serwery dzwigną po za tym ja nie szukam serwera który będzie nie wiadomo jak dobry za 500zł/mc bo ja planuje kupić jeden serwer otworzyć od 2-3 serwerów gier i zobaczyć czy coś się ruszy jak będzie popty to rozwinę sieć o większą ilość serwerów

 

Pozdrawiam voD

Edytowano przez Vip999 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gamehostingtalk nie odpisało na mojego posta juz od 7 dni a tu dostałem odpowiedz w ten sam dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie forum gości którzy zajmują się sieciami gier - szukaj w google wymagań sprzętowych i sobie przelicz.

Z palca Ci nikt tego nie wyssie bo nie dość że sama gra zjada zasoby to jeszcze dodatkowo pluginy / dodatkowa muzyka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szeptanka ah szeptanka :D

 

@sprintdatacenter.pl ile płacicie za taki markieting? :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×