Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Westbam

[opinie] LVLup.pro

Polecane posty

Gość Kamikadze

Znajomy będzie testował od nich serwer. Jak coś to za tydzień mogę podpytać jak chcesz wiedzieć jak się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, z chęcią odpowiem na pytania tu lub na firmowym forum https://forum.lvlup.pro/ pod nickiem SystemZ.

 

Co do samej oferty WWW to polecam poczekać jeszcze kilka dni przed recenzjami, będzie wprowadzona nowa bardziej przejrzysta oferta :)

 

Pozdrawiam
Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma adresu ipv4 do servera vps tylko trzeba zapłacić? Tylko ipv6 darmowe pierwsze?

 

Tak jak na stronie z ofertą, w opcjach dodatkowych jest płatny dodatkowy adres IPv4.

Standardowo VPS ma jeden adres IPv4 w cenie.

 

IPv6 nie jest używane przez większość osób, od początku istnienia firmy zapytała mnie o to jedna lub dwie osoby. Nie chcę też komplikować konfiguracji lub dokładać obowiązków zarządzania osobnymi regułami do iptables dla przeciętnego użytkownika więc IPv6 jest jako darmowa usługa dodatkowa - wystarczy utworzyć ticket w panelu klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie jest już dostępna nowa wersja oferty.

Z chęcią wysłucham ocen i konstruktywnych opinii :)

 

Dla bardziej ciekawych, na firmowym forum utworzyłem też wątek gdzie jest trochę więcej technicznych szczegółów odnośnie tej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektórzy mataczą cenami netto, warto dopisać coś w stylu "wszystkie podane ceny są brutto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Osobiście nie lubię cenników suwakowych. Lubię mieć w tabelce porównanie wszystkich pakietów.

 

Co do oferty to nawet nawet cenowo to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektórzy mataczą cenami netto, warto dopisać coś w stylu "wszystkie podane ceny są brutto"

 

Kori ja nie rozumiem co ty masz z tymi "cenami netto"

Część firm podaje netto część brutto. Ważne by w ofercie było wpisane jaka to cena i przeliczyć samemu można chyba nie?

 

Co innego gdy firma podaje cenę nie podając w ofercie czy to z podatkiem czy bez a gdy robisz zamówienie dopiero dostajesz taką informacje...

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kori ja nie rozumiem co ty masz z tymi "cenami netto"

 

Nie ma co się dziwić , w jego wieku rzadko kto rozumie co to są ceny netto i brutto. W sklepiku szkolnym nie ma takich cen więc uważa, że jak ktoś jest płatnikiem VAT to oszukuje podając ceny netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co innego gdy firma podaje cenę nie podając w ofercie czy to z podatkiem czy bez a gdy robisz zamówienie dopiero dostajesz taką informacje...

 

no a lvlup nie podaje, a równe bez groszy ceny sugerują że mogą być netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może firma jest podmiotowo zwolniona z podatku VAT od towarów i usług (art. 113 ust. 1 i 9 Ustawa o VAT)?

To jak ma na stronie podawać ceny netto i brutto, jak wartość VAT wynosi zw. (zwolniony), i jest to wartość brutto, ale tak naprawdę bez VAT.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może firma jest podmiotowo zwolniona z podatku VAT od towarów i usług (art. 113 ust. 1 i 9 Ustawa o VAT)?

To jak ma na stronie podawać ceny netto i brutto, jak wartość VAT wynosi zw. (zwolniony), i jest to wartość brutto, ale tak naprawdę bez VAT.

 

W tym przypadku podaje się tylko cenę brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć za zamieszanie.

Każdy z was ma trochę racji.

 

Zgodnie z ustawą jeśli nie jest to wyszczególnione to jest to cena brutto i tak też było w tym przypadku.

Moja firma początkowo była zwolniona z VAT na zasadach jakich wspomina @Desavil lecz z powodu przekroczenia progu obrotu musiałem wejść na VAT co generalnie nie spowodowało zmian cen z dnia na dzień (podatek niejako wziąłem na siebie).

 

Dla pewności zaktualizowałem stronę i wytłuszczonym drukiem nad tabelką umieściłem informację że są to ceny brutto - dla pełnej przejrzystości.

Jeśli jeszcze widzicie starą wersję strony to wystarczy użyć Ctrl + F5 aby załadować najnowszą wersję.

 

Stronę ofertową za jakiś czas czeka duża aktualizacja tak aby wyglądała bardziej nowocześnie oraz informowała o ważnych rzeczach przy pomocy prostych grafik. Tabelka też zostanie gdyż jest wszystko czarno na białym dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustawą jeśli nie jest to wyszczególnione to jest to cena brutto i tak też było w tym przypadku.

no cóż tego nie wiedziałem

 

 

Dla pewności zaktualizowałem stronę i wytłuszczonym drukiem nad tabelką umieściłem informację że są to ceny brutto - dla pełnej przejrzystości.

dzięki, teraz już nie ma wątpliwości, jak wchodzę gdzieś w ceny to szukam słów brutto i netto

widzę że jakiś czas temu się rejestrowałem na stronie, aby sprawdzić czy to ceny netto czy brutto ;p

chyba na potrzeby mojej hostlisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Filip Nowacki

no cóż tego nie wiedziałem

 

 

dzięki, teraz już nie ma wątpliwości, jak wchodzę gdzieś w ceny to szukam słów brutto i netto

widzę że jakiś czas temu się rejestrowałem na stronie, aby sprawdzić czy to ceny netto czy brutto ;p

chyba na potrzeby mojej hostlisty

Jak do sklepu idziesz to pierwsze co to też się o ceny netto/brutto pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak do sklepu idziesz to pierwsze co to też się o ceny netto/brutto pytasz?

nie, wyłącznie przy hostingach to sprawdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

no cóż tego nie wiedziałem

 

 

dzięki, teraz już nie ma wątpliwości, jak wchodzę gdzieś w ceny to szukam słów brutto i netto

widzę że jakiś czas temu się rejestrowałem na stronie, aby sprawdzić czy to ceny netto czy brutto ;p

chyba na potrzeby mojej hostlisty

 

 

To doładuj konto w arubacloud :)

Ceny usług bez podania ceny brutto/netto. Doładowujesz konto za 20zł a płacisz 24zł (około) bo doliczają podatek do wpłaty a nie do ceny usługi :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niektórzy mataczą cenami netto, warto dopisać coś w stylu "wszystkie podane ceny są brutto"

 

Nie mataczą, tylko bazują na klientach biznesowych.

Jak jesteś na VAT to u nas np płacisz tylko cenę netto, więc jak można podać cenę brutto na stronie.

 

Niektóre firmy mają taki przełącznik na stronie, jest bardzo popularny w UK, przełączasz sobie cenę netto lub brutto.

 

My obsługujemy także klientów indywidualnych, gdzie cena brutto jest widoczna dopiero w koszyku przy składaniu zamówienia, nikt nie miał żadnych problemów z cenami, więc nie za bardzo rozumiem Twoje podejście do cen netto. Jak pojedziesz do Macro czy Sellgros to też będziesz miał na półce ceny netto, dlaczego? Ponieważ głównie bazują na przedsiębiorcach i on musi widzieć ile dostanie zwrotu a ile będzie na czystko na danym produkcie.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sobie myśle.

 

Jeżeli serwer z konfiguracją

Konfiguracja sprzętowa maszyn EU
CPU: Intel Xeon E3 1245v2 3.4-3.8GHz
RAM: 32GB
Dysk: 3x120GB SSD
Sieć: 1Gbps

kosztuje w OVH 160 zl netto a cena vps powiedzmy z 16GB ram to 79.90, to na takiej maszynie można postawić 2 takie serwery VPS,

 

Cena 2 takich vps to 159,8.

 

W takim razie firma doklada do biznesu, czy ja czegoś nie rozumiem. Jeżeli tak, to przepraszam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może nie tyle co overselling co może być np. lepszy support?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferowanie VPS z 16 GB RAM na fizycznym serwerze z 32 GB pamięci RAM to zabójstwo - nawet biorąc pod uwagę overselling. Bezpieczną opcją byłoby oferowanie pakietów maksymalnie z 4-8 GB pamięci RAM.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko sobie myśle.

 

Jeżeli serwer z konfiguracją

Konfiguracja sprzętowa maszyn EU
CPU: Intel Xeon E3 1245v2 3.4-3.8GHz
RAM: 32GB
Dysk: 3x120GB SSD
Sieć: 1Gbps

kosztuje w OVH 160 zl netto a cena vps powiedzmy z 16GB ram to 79.90, to na takiej maszynie można postawić 2 takie serwery VPS,

 

Cena 2 takich vps to 159,8.

 

W takim razie firma doklada do biznesu, czy ja czegoś nie rozumiem. Jeżeli tak, to przepraszam.

 

Pozdrawiam

 

Overselling, inaczej nie da się złożyć oferty gdzie zarówno specyfikacja jak i cena bardzo odpowiadają klientowi.

Na stronie z ofertą zaznaczyłem że są to zasoby współdzielone.

To wynika z moich doświadczeń i nie mam za bardzo wyjścia. Podczas gdy nie używałem tej metody nie miałem zbyt dużo klientów, gdy tylko wprowadziłem obecną ofertę zupełnie się to zmieniło. Klienci są zadowoleni więc jak sądzę to spełnia ich oczekiwania i głosują portfelem że tego potrzebują i tak ma być.

 

Oferowanie VPS z 16 GB RAM na fizycznym serwerze z 32 GB pamięci RAM to zabójstwo - nawet biorąc pod uwagę overselling. Bezpieczną opcją byłoby oferowanie pakietów maksymalnie z 4-8 GB pamięci RAM.

 

Technicznie muszę się zgodzić ale pozostaje aspekt sprzedaży i opłacalności który jest istotny.

W chwili gdy wprowadzałem te pakiety OpenVZ nie miałem jeszcze oferty KVM a klienci potrzebowali dużo zasobów. Posiadanie takiego pakietu w ofercie jest lepsze niż powiedzenie klientowi "idź pan do konkurencji, nie mam tego czego potrzebujesz". Klient przychodząc do firmy ma pewien problem który staram się rozwiązać i sądzę że mi się to udaje. W tym wypadku problemem jest mały budżet na projekt który może urosnąć z godziny na godzinę.

 

Obecnie w ofercie jest KVM 16GB który jest odpowiedni technicznie ale dla przeciętnego klienta wydaje się trochę zbyt drogi. Niestety prawdę mówiąc ceny oferty KVM są właśnie standardowe i tyle to powinno kosztować moim zdaniem.

Sporo klientów jest przekonanych że to ceny KVM są wysokie a OpenVZ "normalne". Sądzę że przynajmniej na polskim rynku brakuje wiedzy skąd biorą się ceny OpenVZ i że nie są one standardowe lecz zaniżone, plus OpenVZ raczej w najbliższym czasie będzie powoli znikać z rynku na rzecz KVM. Może w tym momencie trochę osób zorientuje się że tak naprawdę ceny wracają do normy.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×