Skocz do zawartości
trzczy

[vps] live stream newbie

Polecane posty

Mam taki plan, aby serwować filmy z vps 'a. Skala przedsięwzięcia jest bardzo mała. Chodzi o puszczanie filmów dla kilku fanatyków kina. Aby po prostu ta grupa oglądała dany film jednocześnie i by mieli chat do dyskusji jednocześnie na ekranie.

 

Widziałem takie rzeczy jako oglądacz transmisji piłkarskich na żywo. Tyle że tu chodzi o filmy.

 

Filmy by były retransmitowane z cda.pl lub puszczane z dysku serwera.

 

Moje umiejętności to instalowanie i podstawowa konfiguracja programów na debianie, troszkę bash. Jakie by było potrzebne oprogramowanie? Cel czysto amatorski.

Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

do samego serwowania streamingu to nginx + rtmp. Do tego odtwarzacz, polecam jwplayer i czat oparty o ajax

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzczy: Pisz na PW - napisałem sobie skrypty które same Ci postawią serwer streamingu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale wydaje mi się że do samego stream'a wideo można użyć odtwarzacza VLC z poziomu wiersza poleceń, obsługuje sporo formatów.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moduł nginx-rtmp, teraz fork Sergey'a, bo Arut odpuścił temat. Do czatu socket.io i masz w ciągu 2-3 godzin gotowy setup. Do re-streamu potrzebujesz np. plik wideo na serwer i odpalasz ffmpeg, który to streamuje do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×