Skocz do zawartości
Westbam

Pytania nt. Windows 10

Polecane posty

Cześć,

 

Mam kilka pytań dot. win 10 (nigdzie nie jest napisane co zrobić).

 

1) mam około 5 kluczy win7 (oryginalne z UCI) - czy mogę je jakoś przenieść na win10? (bez potrzeby instalacji każdego z nich?)

2) Jak dalej postępować w razie gdyby usunęli możliwość update z win7 do win10? Przykładowo po formacie co robić by mieć win 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Hej,

Ad. 1) nie znam się, ale chyba jest tak że licencja teoretycznie dalej jest na Win7 który może być aktualizowany do Win10 - chociaż niewiem jak to z M$ teraz jest. Robiłem zwyczajny upgrade z Win7 do Win10, update'y działają i licencja jest legit.

 

Ad.2) nie lepiej sobie zainstalować wszystko co potrzebne i zrobić obraz dysku np. jakimś Acronisem czy CloneZillą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No jeżeli nie dokonasz upgrade licencji do 10tki w wyznaczonym czasie (do póki jest darmowa migracja) to później przepadnie jak z update vista -> 7ki.

 

Co do licencji to powinno dać się zrobić update kilku licencji. Poszukaj na stronie MS na podstronach o licencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy w ogóle te apgredjy 7->10 można robić? bo w sumie przydałoby mi się w lapku co by nie przepadło... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

 

Twoje dane z komputera też pięknie na serwery MS śmigają.

 

A jakie dane dokładnie?

 

Bo jeszcze 2 miesiące i zastanawiam się, czy jest sens robić upgrade, czy lepiej zostać przy nieco już starawej "siódemce".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Finally, we will access, disclose and preserve personal data, including your content (such as the content of your emails, other private communications or files in private folders), when we have a good faith belief that doing so is necessary to: 1.comply with applicable law or respond to valid legal process, including from law enforcement or other government agencies; 2.protect our customers, for example to prevent spam or attempts to defraud users of the services, or to help prevent the loss of life or serious injury of anyone; 3.operate and maintain the security of our services, including to prevent or stop an attack on our computer systems or networks; or 4.protect the rights or property of Microsoft, including enforcing the terms governing the use of the services – however, if we receive information indicating that someone is using our services to traffic in stolen intellectual or physical property of Microsoft, we will not inspect a customer’s private content ourselves, but we may refer the matter to law enforcement.

 

 

Za dużo by wymienić z miejsca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:lol: A twoje to są bezpieczne?

Korzysta z win 95... Na to żadne aktualne exploity nie działają! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by MS bawił się w sprawdzanie innych programów na PC które np. masz nie oryginalne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Szkoda że microsoft nie rozważył kont pod officy gdzie można kilka licencji przypisać.

 

Dla jednej firmy musiałem tworzyć 3-4 konta e-mail oddzielne żeby każdy komputer miał licencje na te nowe łofisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam dwa zarejestrowane MS Office w ramach jednego konta - Office 2013 oraz Office 365. Jedno konto, jeden mail, wszystko dostępne z jednego miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Tak my mamy 3 office 365. Wpisujesz na jednym koncie kolejny kod i się przedłuża obecne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie, Panowie - co post to większa głupota ;)

 

Obalony mit #1:
Wcale nie trzeba robić aktualizacji do Windows 10 z Windows 7 przez Windows Update. Ja pobrałem narzędzie od M$ ( http://www.dobreprogramy.pl/Windows-10-Media-Creation-Tool,Program,Windows,65126.html ) - nagrywasz taki Windows 10 na płytkę lub wrzucasz na pendrive takim programikiem i instalujesz CZYSTY system Windows 10 wpisując podczas instalacji klucz z Windows 7.

NIE MUSISZ wcześniej nic aktualizować czy klikać z poziomu Windows 7!

 

Obalony mit #2:

 

Szkoda że microsoft nie rozważył kont pod officy gdzie można kilka licencji przypisać.

 

Dla jednej firmy musiałem tworzyć 3-4 konta e-mail oddzielne żeby każdy komputer miał licencje na te nowe łofisy.

 

Tak było jakiś czas temu. U nas w firmie przypisujemy wszystko do jednego konta i elegancko śmiga (przypisanych Office'ów 2010/2013/2016 jest już -naście) :)

 

 

Obalony mit #3:
Już nudzą mnie wypociny tych wszystkich fanów sci-fi. "Instalujesz Windows 10? Korzystasz z WinRARa dłużej niż 40 dni? - SPODZIEWAJ SIĘ SWAT NA CHACIE!".

 

Oni są pazerni jak Facebook na nasze dane, ale pamiętajmy po co to robią - po to żeby zarobić jak najwięcej kasy z reklam. Po prostu są te reklamy bardziej personalizowane. A jak komuś i to nie odpowiada to może pobrać "DoNotSpy10" i mieć tą inwigilację (przynajmniej w dużej części) z głowy.

Rozumiem, że M$ może zebrane dane wykorzystać do innych celów niż reklamowych, ale pamiętajcie, że byłby to strzał w stopę :) I tak i tak prędzej czy później czeka Was przesiadka domów czy firm na nowsze systemy. Chyba nie będziecie za 5 lat korzystać nadal z Windows 7 czy 8.1, gdy te już będą postrzegane tak jak dzisiaj XP :)

 

Pomijając to, że na aktywację Windows 10 macie czas do końca lipca (wystarczy go raz aktywować i można wrócić spokojnie do Windows 7 - dopiero gdy się namyślicie na Windows 10 to legalnie znów wrócicie do dziesiątki za jakiś czas) - pamiętajcie, że dla Windows 7 już skończyło się podstawowe wsparcie od M$, a za rok czy dwa kończy się także "rozszerzone"/dodatkowe (jakkolwiek to się nie nazywa). To samo tyczy się Windows 8.1 - on też nie będzie już zbyt długo wspierany.

Edytowano przez PCziomal (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ostatnio właśnie robiłem taką aktualizację bo na win7 był jakiś syf i nie mogłem dokonać aktualizacji. Mieliło i wywalało errory.

Po aktualizacji wszystko super śmiga. Laptop kobiety, więc zasyfiony był ten windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PCZiomal to mam pytanie do Ciebie.

Jeśli mam klucze na WIN7 z UCI jeszcze nie wykorzystane (ani raz nie uzywane) to jeśli pobiorę (mam już na PC iso i na pendrive instalkę) np. za 2 lata uzywając tych kluczy i win10 będę miał -10-tke? Czy choć raz trzeba zrobić na tym kluczu update?

 

Czekam na info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PCZiomal to mam pytanie do Ciebie.

Jeśli mam klucze na WIN7 z UCI jeszcze nie wykorzystane (ani raz nie uzywane) to jeśli pobiorę (mam już na PC iso i na pendrive instalkę) np. za 2 lata uzywając tych kluczy i win10 będę miał -10-tke? Czy choć raz trzeba zrobić na tym kluczu update?

 

Czekam na info

 

Według mnie musisz przynajmniej raz aktywować dziesiątkę przed końcem lipca żeby później móc ją ponownie zainstalować (nawet jeśli masz później cofnąć się na siódemkę) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli musiałbym postawić jakiś system na obojętnie jakim sprzęcie?

Nie ma możliwości update online bez konieczności instalacji całego systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zależy od licencji (jeżeli chodzi o instalację na obojętnym sprzęcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×