Skocz do zawartości
mpyro

Jaki router do internetu swiatłowodowego.

Polecane posty

Witam,
jako ze kompletnie nie znam sie na routerach ,wiec pozwoliłem sobie poprosic Was o pomoc.
Mieszkam w Holandii i mam internet z lokalnego dostawcy konkretnie KPN.Załozyłem internet swiatłowodowy o gwarantowanej predkosci 20 mb a do tego dopłaciłem do wiekszej predkosci 500/500 mb/s.Po kablu uzyskuje takie osiagi

HzuyR0W.jpg

 

Wiec jestem z tego zadowolony.Jednak wifi z tego routera nie zadowala mnie.Jako ze poprzez internet ogladam telewizje,uzywam laptopa,telefonu itp to podczas pomiarów osiagam roznie nieraz 70-100 mb a nieraz 5-10 mb/s.Mógłbym podłaczyc telewizje równiez po kablu ,jednak nie za bardzo mi sie to widzi ,bo musze ciagnac kable przez całe mieszkanie.A chce tego uniknąc .

Pomimo ze sie na tym nie znam to uwazam ze czesc winy za to ponosi router .Jest to
KPN Experia Box v8

0YNpuSV.jpg

 

est to jakis starszy model ,który nie obsługuje nawet 5ghz,wiec nie mam mozliwosci zmiany.

Teraz moje pytanie.Jaki router polecacie do tego typu internetu?Cena tak do 700 zł.
Czy nie bedzie problemu po zakupie nowego routera ,zeby wszystko działało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że raczej dostawca nie pozwoli na wymianę urządzenia, a jeśli tak to podyktowane tylko przez niego.

Dołóż sobie jakiś dobry AP z ac tylko wtedy trzeba mieć też odpowiednie karty w laptopie.

 

Jeśli nie tajemnica ile takie łącze kosztuje?

Edytowano przez vjdj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja place okolo 60 euro.Owszem mozna placic 35 euro ale przy gwarantowanej predkosci 20mb/s.Ja dobralem dodatkowo zwiekszenie do predkosci 500/500 mb/s za 17 euro i do tego dodatkowy odbiornik na 2 tv.

Mam w tym takze telewizje i telefon syacjonarny

A tak dopytujac,jezeli operator nie bedzie mial nic przeciwko zamianie routera to jaki polecacie?

Tak jak pisalem do 700- 800 zl.Chodzi mi juz o naprawde porzadny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup porządny ruter z portem wan a ten jeśli operator wymaga by był robi jako modem. Poza tym obecne prędkości są jak zgaduję na urządzenie, a nie na wszystkie, więc jeśli masz nawet 70-100mb/s na jednym urządzeniu to nie powinno być z niczym problemu. Ani z VOD ani z ściąganiem danych. Prędkości internetu rzędu 70-100 mb/s są naprawdę duże, a 500 wręcz imponujące.

Owszem film VOD pobierze się wolniej, ale nie an tyle byś musiał czekać na buforowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę problemem jest położenie kabla do TV? Przecież telewizja będzie robić orkę po WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile masz odpowiednie karty WiFi w urządzeniach, powinno być lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×