Skocz do zawartości
geekboy68k

Przesiadka z T-Mobile do innego operatora - jaka oferta najkorzystniejsza?

Polecane posty

Cześć,

 

Czy ktoś z zebranych ogarnia temat telefonii komórkowej? Wygasła mi bardzo niewygodna umowa z różowym operatorem i postanowiłem rozstać się z nimi.

 

Jeżeli chodzi o rzeczy, których poszukuję, to:

- Rozmowy na komórkowe: minimum godzina miesięcznie do wszystkich operatorów,

- Krajowe rozmowy na stacjonarne: minimum godzina miesięcznie,

- SMSy: minimum 50 miesięcznie do wszystkich operatorów,

- Internet: minimum 5 GB miesięcznie.

 

Dodatkowe atuty:

- Profity dla przenoszących numer,

- Rabaty dla osób utrzymujących więcej niż jeden numer (będę miał 3),

- Możliwie najtańsze rozmowy na komórkowe w Unii i na Ukrainę.

 

Dopuszczam oferty na kartę oraz abonament pod warunkiem, że "lojalka" nie będzie na dłużej niż 12 miesięcy.

 

Nie chcę telefonu.

 

Będę wdzięczny za sugestie. Pomyślałem, że ktoś może stał niedawno przed podobnym dylematem i jest trochę lepiej rozeznany w temacie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Że też w tych czasach ktoś ma jeszcze takie dylematy :)

 

Tylko nju. Wszystkie te wymagania (bez limitu połączenia, mms/sms i od groma internetu) za 39 zł (29 zł + max 10 zł za stacjonarne) z umową na czas nieokreślony. Co prawda nie wiem jak z roamingiem (nie korzystam), ale dla lojalnych zwiększa się limit internetu (ja po dwóch latach mam już chyba 10GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lycamobile 29 zł/mc i masz rozmowy, sms-y do wszystkich bez limitu i 6 GB internetu. bez umów, lojalek i śmiesznych promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

z ciekawości co jest złego w jakiejś umowie na 24msc ?

przecież i tak trzeba korzystać z telefonu przez ten czas ;)

 

ps. też uciekłem z t-mobile po 10 latach jakoś rok temu z kilkoma usługami, ale nie widziałem tam nic nie wygodnego oprócz pogarszającego się zasięgu w miejscach w których często przebywam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości co jest złego w jakiejś umowie na 24msc ?

przecież i tak trzeba korzystać z telefonu przez ten czas ;)

 

 

 

A co w tym dobrego? Wiążesz się z siecią na 2 lata i nic z tego nie masz. Przez ten okres w telefonii komórkowej bardzo dużo się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play formula unlimited za 25 zl na karte- darmowe rozmowy i smsy, 6 gb internetu. Roaming nie wiem jak wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu korzystam z play i jestem zadowolona. Zwłaszcza, że dużo dzwonię za granicę, a w formule 'europa unlimited' mam darmowe do całej unii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Wiążesz się z siecią na 2 lata i nic z tego nie masz. Przez ten okres w telefonii komórkowej bardzo dużo się zmienia.

 

Ale co się zmienia ?

Wszędzie i tak już jest "unlimited" i ogromne pakiety internetu.

Jedynie może cena trochę spaść, ale to już są tak małe skoki, że chyba gra nie warta świeczki ?

Doładowywanie telefonów/modemów to strata cennego czasu więc powyższy rachunek się wyrównuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nigdy w życiu abo, najgorsze co może być uwiązać się na 2 lata, kiedy są ciągłe zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w orange free za doładowanie 100zł dostajesz 36gb netu i 110zł na konto...
za 30zł miesięcznie masz pakiet sms + rozmowy bez limitu.
Wychodzi 30zl miesięcznie za 10gb neta, rozmowy i smsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co się zmienia ?

Wszędzie i tak już jest "unlimited" i ogromne pakiety internetu.

Jedynie może cena trochę spaść, ale to już są tak małe skoki, że chyba gra nie warta świeczki ?

Doładowywanie telefonów/modemów to strata cennego czasu więc powyższy rachunek się wyrównuje ;)

 

Operator oferuje w umowie np. pakiet 3GB danych, teraz to Ci wystarczy, za rok, półtora już nie. Także nie ma sensu się wiązać. Sam teraz przenoszą 2 numery do Nju. Dodam, że przenosząc numer do Nju i mając konto w mBanku można zgarnąć bonus kwotowy 50zł/od numeru w ramach mOkazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Istnieje możliwość przeniesienia numeru z T-Mobile (internet mobilny) do Orange bez ponoszenia znacznych finansowo kar? Mam wykupioną opcję na dwa lata ale zasięg bywa często tragiczny (Warszawa Centralna na antresoli brak internetu LTE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kary nie zapłacisz, ale operator zwróci się z prośbą o zwrócenie udzielonych Ci ulg, proporcjonalnie do pozostałych miesięcy.

Np. kwot ulg to: 1200zł, umowa na 12 miesięcy, wypowiadając umowę miesiąc przed końcem kontraktu do zwrotu będziesz miał ~100zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości co jest złego w jakiejś umowie na 24msc ?

Oferty robią się coraz lepsze, a Ty jesteś przywiązany do starej.

 

Doładowywanie telefonów/modemów to strata cennego czasu więc powyższy rachunek się wyrównuje ;)

Nie wiem, jak jest w innych sieciach, ale w Virgin możesz ustawić subskrypcję Paypal i sami ściągają z karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uciekłem z T-Mobile ostatnio. Orange ma fajne ulgi przy utrzymywaniu kilku numerów, toteż biorąc kilka numerów w rodzinie na abonament wychodzi całkiem korzystnie. Daleko nie szukałem, więc pewnie można znaleźć coś jeszcze lepszego jakby się chciało.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeżeli chodzi o nielimitowane wszystko w PL (łącznie z domowymi) to Orange i na kartę, i w ofercie abonamentu łączonego/rodzinnego ma najlepszą ofertę na rynku.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×