Skocz do zawartości
pbas

VPS lub serwer dedykowany z administracją - prośba o polecenie

Polecane posty

Witam,

 

TEMAT PILNY - chciałbym do piątku przenieść wszystko z home.pl, bo mnie już do szału doprowadzają...

 

Poszukuję serwera VPS lub serwera dedykowanego z administracją po stronie usługodawcy (za administrację uważam dbanie o aktualizacje oprogramowania, zabezpieczenia itp). Równie dobrze może to być coś w rodzaju hostingu VPS jaki oferuje hitme.pl.

 

Na serwerze będzie działało około 30-40 stron opartych na wordpresie(małe zaplecza) oraz 5-6 sklepów internetowych opartych o oprogramowane kqs.pl (wymagane IonCube). Statystyki na aktualnym hostingu pokazują łączny miesięczny transfer < 200 GB lecz szacuję, że będę potrzebował większy (ok. 500 GB/mc powinno wystarczyć - brak limitu mile widziany).

 

Potrzebne będzie na starcie 4 unikalne IP z Polski z możliwością przypisania po jednym do trzech sklepów a 4-te IP do pozostałych stron. W ciągu roku-dwóch będzie potrzebnych kilka dodatkowych IP.

 

Potrzebne będą również na starcie 3 certyfikaty (jakiś Rapid itp) dla trzech sklepów, z możliwością zwiększenia ich ilości.

 

Kryteria najważniejsze: stabilność, szybkie łącza, gwarancja zasobów, lokalizacja w Polsce, dobry kontakt telefoniczny z usługodawcą.

 

Nie muszę mieć dostępu do roota - wystarczy dostęp użytkownika do konsoli aby zrobić kopie itp i/lub funkcjonalny panel zarządzania przez www.

 

Budżet do 2-3 tys zł netto rocznie.

 

Opcjonalnie mogę przenieść również około 30 domen - jeżeli cena będzie dobra :)

 

Wydawało mi się, że znalazłem to, co potrzebuję (https://hitme.pl/hosting-dedykowany/), ale już na starcie zrażają do siebie - dzwoniłem kilka razy od rana i nie odbierają...

 

Oczywiście przeglądałem forum, ale z linków które znalazłem to jedynie hitme.pl mi pasowało. U wielu usługodawców zawsze coś ze standardowej oferty mi nie odpowiada :|

 

Proszę naprowadźcie mnie na odpowiednie rozwiązanie - z góry dzięki!

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, tu polecam serwery z serii Pro Managed:

 

http://pl.mzone.uk/vps/pl/openvz/managed

 

Oferujemy także darmową migrację na nasze serwery.

 

Dlaczego warto wybrać nas?:

  • Serwery kolokowane na terenie Polski, UK, USA
  • Aktywny monitoring (4 niezależne platformy) z darmowym dostępem dla każdego klienta
  • Serwer zarządzane z dedykowanym adminitratorem
  • Systematyczny backup danych, ustawiany wg potrzeb klienta
  • Wysoki uptime rzędu 99.9%
  • Panel administracyjny Directadmin wraz z licencją w pakiecie
  • Pomoc techniczna poprzez helpdesk, chat oraz telefon alarmowy z kodem PIN
  • Miła i pomocna obsługa, średni czas odpowiedzi na zgłoszenie w godzinach pracy biura około 15 minut
  • Darmowa migracja danych na nasze serwery

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z nami:

 

http://www.mzone.uk

Polska wersja strony: http://www.pl.mzone.uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jako dostawcy jesteście w stanie zapewnić serwer pod

 

30-40 stron opartych na wordpresie(małe zaplecza) oraz 5-6 sklepów internetowych opartych o oprogramowane kqs.pl

z czterema adresami IP i administracją za 2-3 kPLN netto? Sam serwer i łącze wyglądają tutaj na 1000 PLN.

 

Macie operacje tak zautomatyzowane, że konfiguracja i opieka nad nim zajmą godzinkę miesięcznie? Czy coś źle liczę?

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@blfr: jest po prostu administracja i "administracja" :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z czterema adresami IP i administracją za 2-3 kPLN netto?

 

Oczywiście mam świadomość, że za dodatkowe IP trzeba zapłacić (podobnie jak za certyfikaty, niekiedy za program do zarządzania przez www, odnawianie domen itp).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Certyfikaty akurat są darmowe, a adresy IP to kilka złotych. Bardziej dziwi mnie niska cena zarządzania tym serwerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, tu polecam serwery z serii Pro Managed:

 

http://pl.mzone.uk/vps/pl/openvz/managed

 

[...]

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu z nami...

 

Podczas zakupu/rejestracji nie ma możliwości wskazania lokalizacji fizycznej (zależy mi na PL).

 

Szkoda, że kontakt macie tylko przez www...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Zapraszam do kontaktu.

 

Zaproponuję najlepszą ofertę w PL.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

kont 696 021 304

info@sprintdatacenter.pl

 

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o aktualizacjach, masz na myśli aktualne wersje PHP, apache itd. czy dbanie o aktualizacje wordpressa, wtyczek itd?

Zapraszam do kontaktu z nami mailowo: jakub@swits.pl

Telefonicznie - numer przesłałem na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jako dostawcy jesteście w stanie zapewnić serwer pod

 

 

z czterema adresami IP i administracją za 2-3 kPLN netto? Sam serwer i łącze wyglądają tutaj na 1000 PLN.

 

Macie operacje tak zautomatyzowane, że konfiguracja i opieka nad nim zajmą godzinkę miesięcznie? Czy coś źle liczę?

 

Tak, mamy wszystko zautomatyzowane, oczywiście wszystko zależy w jakim stopniu klient potrzebuje administracji, przypominam, że administracja dotyczy tylko serwera nie zaś serwisów czy też skryptów klienta. Przyznam, że budżet jest trochę niski, dlatego też jest to tylko wstępna oferta.

 

 

Podczas zakupu/rejestracji nie ma możliwości wskazania lokalizacji fizycznej (zależy mi na PL).

 

Domyślna lokalizacja jest Polska dla serii PRO.

Przed zakupem usługi prosiłbym jednak o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NetDC faktycznie - godne polecenia. Sam niektóre projekty tam wstawiam. Korzystam z VPS Z DA i jest ok i stabilnie.

Można też zawrzeć umowę powierzenia danych osobowych, a serwery w PL, a dokładnie w Poznaniu.

Na pewno ekipa z NetDC pomoże wybrać odpowiednią maszynę.

 

Dobra oferta jest też w Blink.pl ale tam opcja managed oznacza autorski panel Ogicom, w którym nie ma dostępu SSH. Jeśli z tego wymagania możesz zrezygnować, co też warto byłoby rozważyć - to Klienci są zadowoleni z oferty serwerów kasetowych, z redundancją zasilania i KVM, w cenach rzędu 249 zł / mv netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Wybrałem HitMe - jak na razie jestem bardzo zadowolony. Różnica szybkości działania w stosunku do home.pl jest kosmiczna.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za wybór naszej oferty, a jednocześnie informujemy, iż dołożymy wszelkich starań, by nie żałował Pan tej decyzji na każdym etapie naszej współpracy.

Tym samym witamy w gronie klientów, którzy wybierają jakość i stawiają na dostępność swoich usług wybierając naszą firmę, działającą już od 9-ciu lat w branży.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×