Skocz do zawartości
Fizyda

Chrootowanie BINDa - potrzebny tłumacz :D

Polecane posty

Instaluję sobie BINDa i chcę go zamknąć w chroocie. Robię to zgodnie z tym poradnikiem: https://wiki.debian.org/Bind9#Bind_Chroot

 

Mój system to debian 8 z systemd.

 

Problem mam bo zupełnie nie rozumiem tej linijki:

 

For Jessie, create the file /etc/systemd/system/bind9.service with options "-t /var/bind9/chroot":

Jestem słaby z angielskiego ale nie sądziłem że aż tak bardzo :P.

 

A tak serio to po prostu nie wiem jak utworzyć ten plik, zmyliło mnie to z opcjami "-t /var/bind9/chroot". Chodzi o opcje podczas tworzenia pliku czy o co? Może to jakiś błąd autora tego poradnika.

Stworzyć plik normalnie touch /etc/systemd/system/bind9.service i wkleić to co podano niżej, czy o co chodzi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Musisz utworzyć plik xxxxxx z opcją yyyyyyyyyyy.

 

Najlepiej przetestuj sobie każde rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbym wiedział o co chodzi i jaka komenda posiada takie opcje do tworzenia pliku to bym nie pytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. pokaż mi na Twojej liście chociaż jedno polecenie do tworzenia plików

2. nie jestem robiony patykiem i sprawdziłem znane mi komendy czyli touch oraz vim, pierwszy parametr t przyjmuje ale jest nim data, a nie ścieżka.

 

Jeśli Twoja pomoc ma być taka to lepiej skończ, ogólnie to Twoje wiadomości w tym temacie nic nie wnoszą i są spamem więc dla mnie to powinieneś dostać warna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież masz w linku który podałeś co trzeba zrobić. Tworzysz plik i wklejasz tam zawartość z linku.

 

utworzyć plik możesz np. przez touch, nano, vim, vi itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamotałem się przy konkretnie w tym momencie:

 

 

create the file /etc/systemd/system/bind9.service with options "-t /var/bind9/chroot":

Dlaczego? Bo pod tą linijką podana jest konfiguracja jaka ma zostać zapisana do tego pliku, a z tej linijki trochę wynika jakbym miał zrobić coś w stylu:

touch /etc/systemd/system/bind9.service -t /var/bind9/chroot

Tylko że to nie przejdzie i nie wiem czy ja nie wiem o jakimś sposobie tworzenia plików gdzie istnieje jakiś dodatkowy parametr -t w którym podaje się ścieżkę czy może to trochę błędnie jest wyjaśnione i część pogrubiona odnosi się do zawartości pliku, ale że ta jest podana niżej z tą ścieżką to zgłupiałem.

 

Ale jeśli problemem jest dla Ciebie napisanie jednego z dwóch zdań:

1) utwórz plik normalnie, a ta ścieżka odnoś się do konfiguracji w pliku / parametr i ścieżka nie wiem po co są możesz zlać

2) musisz użyć polecania xyz

to ja dziękuję za Twoją pomoc idź "pomagać" innym i obyś w razie potrzeby trafił na taką samą pomoc jaką Ty udzielasz.

 

Temat ma już 7 postów a spokojnie można było go zakończyć w 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Robisz touch /etc/systemd/system/bind9.service

 

A w tym pliku wklejasz tą zawartość zacytowaną w linku. W niej jest opcja z -t /var/bind.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
echo "\"-t /var/bind9/chroot\"">/etc/systemd/system/bind9.service

Może jakiś kurs ? Szkoła ?

Albo chociaż chęć czytania dokumentacji, a nie tylko howto & wiki ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×