Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cezary188

Aktualizacja servera opartego o Direct Admin w tym php i mysql

Polecane posty

Witajcie,

 

 

Posiadam server dedykowany w skladzie:

 

php ver 5.3.17

 

mysql ver 5.5.28

 

DA ver 1.41.1

 

 

I potrzebuje go zaktualizowac zeby poszedl na nim skrypt sklepu Magento w wersji 1.9.x

 

http://devdocs.magento.com/guides/m1x/system-requirements.html

 

 

Aktualizacja do:

 

php ver 5.4 albo najlepiej 5.5.22 lub wyzej niz 22

 

mysql ver 5.6

 

DA do najnowszej wersji zgodnej ze wszystkim innym. Najnowsza to zdaje sie 1.5

 

 

 

Z tym ze na serwerze obecnie jest stronka ktora chodzi na kohanie 2.3.4 i to jest caly szkopol ze nie wiem jak kohana sie zachowa po aktualizacji php, jezeli chodzi o mysql to nie slyszalem zeby byly problemy.

 

 

I teraz slyszalem o jakims szybkiej poprawce do pracy tej wersji kohany na php 5.4 o jej koszt wlasnie sie dowiaduje czlowieka ktory pracuje przy niej. Natomiast pojecia nie mam co z jeszcze wyzszymi wersjami php. Najlepiej byloby miec php 5.5.22 gdybym chcial zmienic wersje tego magento na 2.

 

 

 

 

Takze w skrocie zadanie polega na aktualizacji 3 rzeczy php,mysql i DA ale w taki sposob zeby kohana sie nie wywalila, a jezeli sie wywali to zeby mozna to bylo odkrecic.

 

Wiem ze zadanie nie latwe ale moze odbedzie sie bez bolu jezeli okaze sie ze mozna jakos polatac kohane zeby pracowala na wyzszym php bez przeszkod.

 

 

Do zlecenia zapraszam tylko osoby z doswiadczeniem i "hollywoodzki certyfikatami" :P

 

A tak powaznie to chodzi o kogos kto w razie wpadki wezmie na siebie proces okdrecania badz przywrocenia wszystkiego do poprzedniego dzialajacego stanu.

 

 

 

Napiszcie tez prosze co myslicie ze swojej strony o calym tym procesie moze to mnie naprowadzi do jakiegos finalnego rozwiazania ktora wersje wybrac i dlaczego oraz czy wgl to robic.

 

 

Co do budzetu to nie mam pojecia, bo jak pisalem jest to uzaleznione od osob 3 (gosc od kohany). Takze finalnie bede sie staral pewnie negocjowac cene tak zeby calosc procesu lacznie z aktualizacja jak i fixami czy nawet ewentulanie przepisaniem skryptu na kohanie do nowszej jej wersji sie oplacala.

 

Piszcie swoje ceny i uzasadnienia. Dzieki

 

 

 

Edytowano przez cezary188 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie wersję w /usr/local/directadmin/custombuild/options.conf i odpal:

 

cd /usr/local/directadmin/custombuild/

./build update

./build php

 

Jak nie będzie działało to zmieniasz wersję w options.conf i od nowa.

 

50 zł przelej na dowolny dom dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może w takim razie warto odpalić 2 wersje php? 5.3 i 5.5?

 

 

I jakby to mialo dzialac przy DA ? Jak wtedy przy instalacji zdecydowac na ktorej wersji dany skrypt ma dzialac?

 

Troche karkolomne dzialanie ale ciekawa teoria :P

 

 

@

is_wm

 

Dzieki za podpowiedz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Użytkownicy po ponad 1000 postów, a nie potrafią zwrócić uwagi na to, że temat jest niezgodny z regulaminem forum ;/

 

"Regulamin działu Oferty pracy W przypadku poszukiwania zleceniobiorcy wymagana jest podana cena, która użytkownik jest gotów zapłacić za usługę."

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybacz patrys, zerkalem i odpisywalem na tapatalk, z widokiem osi czasu i umknęło mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×