Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Westbam

Dziwne pytanie nt WIN10

Polecane posty

Panowie mam pytanie odnośnie WIN10 (właśnie pobrałem i zadowolony za bardzo nie jestem).

 

Od samego początku problemy:

- Nie miał w opcjach wiekszych rozdzielczości niż 1600x~~ dopiero ustawiłem na sztywno na karcie graficznej wieksze rozdzielczości

- Nie chciał odczytywać plików MP3 (nieobsługiwany format :) ) - jakoś to naprawiłem

- i piękny blue screen z minką :( po 10 min - BAD_POOL_HEADER

 

Ogólnie sporo błędów ale ... Mam pytanie dotyczące co po formacie?

Mam instalacje wraz z kluczami do WIN7 (UCI - ze studiów) - po formacie tracę win10 i zostaje mi tylko WIN7?

jest jakaś możliwość Recovery system czy coś w tym stylu? Pobrania win 10 na plytkę (instalacje?)

 

Poradźcie.

 

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeżeli nie sformatowałeś jeszcze to odszukaj opcję wróć do poprzedniej wersji systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem Kamikadze że bez problemu można do WIN7 wrócić - mimo wszystko przemęcze się z WIN10. Tylko pytam co później gdy bede musiał formata strzelić - wrócę do WIN7 ? Dziwne by to było... Bo wiem że wkrótce darmowy update z 7 na 10 się skończy.

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Dla pewności zrób obraz partycji :) Bo ja nie ufam od dawna microsoftowi i ich licencjom jak nie mogłem używać boxowej licencji MS Office z powodu "nie wyrejestrowania" ich z uszkodzonego komputera (tzn. robiłem format). Po 3 próbie licencja się unieważniła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 3 próbie licencja się unieważniła :)

I nie dało się z tym nic zrobić?

 

Ja w najgorszym przypadku musiałem przeprowadzić telefoniczną aktywację W7 Pro, który był kilka razy instalowany i aktywowany online :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

I nie dało się z tym nic zrobić?

 

Ja w najgorszym przypadku musiałem przeprowadzić telefoniczną aktywację W7 Pro, który był kilka razy instalowany i aktywowany online :)

 

Microshit powiedział że to moja wina i muszę wyrejestrować wersję z systemu, który już był zreinstalowany :)

 

Machnąłem na nich ręką i stwierdziłem że open office też jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno to wina windowsa?

BAD_POOL_HEADER - Najczęściej błąd powoduje driver/sterownik jak również błąd może być spowodowany wadliwym działaniem dysku bądź pamięci.
Rozwiązanie:
-Aktualizacja sterowników.
-Sprawdzenie dysku pod kątem wystąpienia bad sektorów, SMART -> hd tune z podanego wyżej pakietu lub victoria
-Sprawdź pamięć RAM -> program memtest86

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up

Ani 1 raz nie stało mi się to na WIN7 - to chyba nie moja wina :)

 

Zobaczymy - jak się powtórzy tak zrobię.

 

Edit:

Zauważyłem że jest jakiś program supportowany przez MS gdzie można pobrać WIN10 bez "updejtu"

Edytowano przez Westbam (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez robienie uaktualnienia z 7 na 10 to zabójstwo, tyle śmieci za tym idzie, że masakra. Jednak czysta instalacja to czysta instalacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok może i zabójstwo ale już niedługo znów WIN7 straci aktualizacje i wtedy zostanę z ręką w nocniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlodziu, przecież można wyczyścić calutki system - czy to nie wpływa na usunięcie śmieci po W7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ok może i zabójstwo ale już niedługo znów WIN7 straci aktualizacje i wtedy zostanę z ręką w nocniku.

 

Win7 nie straci aktualizacji a tylko darmową migrację do 10tki. Vista dopiero co straciła aktualizację, więc 7tka pewnie jeszcze kilka lat będzie aktualizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku problemy:

- Nie miał w opcjach wiekszych rozdzielczości niż 1600x~~ dopiero ustawiłem na sztywno na karcie graficznej wieksze rozdzielczości

- Nie chciał odczytywać plików MP3 (nieobsługiwany format :) ) - jakoś to naprawiłem

- i piękny blue screen z minką :( po 10 min - BAD_POOL_HEADER

Wina braku lub źle działających sterowników. Miałem podobną sytuację u siebie bo producent nie wydał na czas sterowników i co jakiś czas wywalało BSOD. Jak to jest stary sprzęt to nie ma co za bardzo liczyć na to, że się pojawią stery. Można próbować zainstalować sterowniki od 7 albo 8, czasami działają. Albo pozwolić aby Windows sam sobie znalazł. Zła rozdzielczość czy też nie działające mp3 to też wina braku sterowników.

 

Mam instalacje wraz z kluczami do WIN7 (UCI - ze studiów) - po formacie tracę win10 i zostaje mi tylko WIN7?

Nie, jak przejdziesz na 10 masz tylko 30 dni aby wrócić do poprzedniego systemu. Po formacie instalujesz 10 i działa bez problemu, bo raz aktywowany system na danej maszynie będzie działać bez konieczności ponownej aktywacji. A podczas instalacji pomijasz krok gdzie trzeba wpisać klucz.

 

jest jakaś możliwość Recovery system czy coś w tym stylu? Pobrania win 10 na plytkę (instalacje?)

 

Jest możliwość zrobienia tego z poziomu systemu USTAWIENIA -> ODZYSKIWANIE -> RESETUJ USTAWIENIA DO STANU POCZĄTKOWEGO albo postawić go od nowa, twój wybór.

 

Tez robienie uaktualnienia z 7 na 10 to zabójstwo, tyle śmieci za tym idzie, że masakra. Jednak czysta instalacja to czysta instalacja.

 

Jak się ma 7 na pokładzie i chce się przejść na 10 to trzeba i tak wpierw zrobić tą aktualizację, po aktualizacji sprawdzić czy się system aktywował, następnie od razu format i stawia się czystą instalację bez śmieci po 7. Nie robi się czystej instalacji jak się nie ma klucza, a chce się przejść ze starszej wersji Windowsa bo się system nie aktywuje i będzie wył o klucz.

 

Win7 nie straci aktualizacji a tylko darmową migrację do 10tki. Vista dopiero co straciła aktualizację, więc 7tka pewnie jeszcze kilka lat będzie aktualizowana.

Ok może i zabójstwo ale już niedługo znów WIN7 straci aktualizacje i wtedy zostanę z ręką w nocniku.

 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/lifecycle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Windowsa z jednej wersji do innej nigdy dobrze nie działała i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie cokolwiek się zmieniło. W najlepszym wypadku "będzie" działać, w najgorszym nie odpali w ogóle, a w przeciętnym będą m.in takie problemy jakie miałeś ty.

 

Od zawsze - instalacja windowsa tylko na czysty system, bez wyjątków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Windowsa z jednej wersji do innej nigdy dobrze nie działała i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie cokolwiek się zmieniło. W najlepszym wypadku "będzie" działać, w najgorszym nie odpali w ogóle, a w przeciętnym będą m.in takie problemy jakie miałeś ty.

 

Od zawsze - instalacja windowsa tylko na czysty system, bez wyjątków.

 

Powiedz to właścicielowi firmy, w której jest 30 stanowisk z W7 Pro - miałby kupować 30 licencji W10 Pro tylko dlatego, żeby uniknąć procesu aktualizacji?

Aktualizowałem W7 i W8.1 do W10 Pro na kilkunastu końcówkach (od 7 letnich ThinkPadów po niestare stacjonarki) - nigdy nie spotkałem się z problemem. Oczywiście, sam W10 i sterowniki generował trochę problemów, ale aktualizacje pomagały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Powiedz to właścicielowi firmy, w której jest 30 stanowisk z W7 Pro - miałby kupować 30 licencji W10 Pro tylko dlatego, żeby uniknąć procesu aktualizacji?

 

 

Aktualizacje koniecznie trzeba zrobić nawet jak sie nie chce używać 10 teraz, ważne żeby klucz sie aktywował a potem to już można na czysto instalować 10 bo klucz juz jest aktywowany po stronie MS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja Windowsa z jednej wersji do innej nigdy dobrze nie działała i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie cokolwiek się zmieniło. W najlepszym wypadku "będzie" działać, w najgorszym nie odpali w ogóle, a w przeciętnym będą m.in takie problemy jakie miałeś ty.

 

Od zawsze - instalacja windowsa tylko na czysty system, bez wyjątków.

 

Chyba nigdy nie korzystałeś z Windowsa Archi skoro piszesz takie rzeczy. Aktualizowałem kilkadziesiąt komputerów do 10 i nigdy nie było problemów, Nawet 7, która ledwo dała się odpalić zaktualizowała się poprawnie. Poza tym tak jak napisałem wcześniej aby mieć darmową 10 trzeba za pierwszym razem zrobić aktualizację ze starszego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nigdy nie korzystałeś z Windowsa Archi skoro piszesz takie rzeczy. Aktualizowałem kilkadziesiąt komputerów do 10 i nigdy nie było problemów, Nawet 7, która ledwo dała się odpalić zaktualizowała się poprawnie. Poza tym tak jak napisałem wcześniej aby mieć darmową 10 trzeba za pierwszym razem zrobić aktualizację ze starszego systemu.

 

Za pierwszym razem można zrobić, ale jak tylko dokończysz proces pierwsze co bym zrobił to zaorał i zainstalował na czysto.

 

Akurat tak się składa, że sobie ostatnio analizowałem cały proces i to ile śmieci zostaje, niekompatybilności w rejestrze czy innych problemów. Nawet jeśli tego nie widać to tylko kwestia pierwszej lepszej aplikacji, która się na nie nadzieje. Nawet Visual Studio mi się nie instalował poprawnie na takim systemie.

 

Zresztą nie jestem jedyną osobą, która doznaje takich anomalii. Nawet kiedy aktualizowałem W7 do W10 dla samego siebie, od razu zaorałem po aktywowaniu klucza i postawiłem na nowo, bo cenię sobie swój czas i wiem dobrze co się dzieje gdy się tego nie zrobi.

 

Ale oczywiście możesz stwierdzić, że skoro ty nie zauważasz problemu to nie może go być, i że wszystkie te wyimaginowane problemy pochodzą od osób, które nigdy nie widziały Windowsa, podejście rodem z piaskownicy ;).

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po aktualizacji z systemu z 7 na 10 takie błędy występują należy pobrać ISO i zainstalować na nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Przerabiałem ten problem chyba nawet ze dwa razy. Aby aktywować W10 za free należy wpierw zaktualizować z W7 do W10, aktywować i w zasadzie z miejsca można instalować W10 od nowa ale już jako czysta instalacja. Inaczej będzie jazda bez trzymanki :)

 

Postanowiłem definitywnie na dłuższy czas wrócić do W7 z W10, nie podoba mi się kilka rzeczy a zapowiadane są kolejne niezbyt dobre informacje vide kolejne reklamy w kafelkach czy inne podobne.

 

Postawiłem czystą wersję systemu W7 Pro SP1 i mam konflikt z innym produktem tego samego producenta :D O ile na W10 Office 365 (2016) instalował się bez problemów tak na W7 zatrzymuje się na 90% i koniec. Wyłączenie bufora drukowania nie pomaga, usunąć do końca też programu nie mogę nawet programami do "definitywnego" usuwania programów czy pozostałościach po nich. Instalacji wersji x64 też nie mogę rozpocząć gdyż pojawia się komunikat o "zainstalowanej" wersji x86 (jakieś resztki). Kombinować dalej czy jeszcze raz puścić czystą instalację W7? Sorki że tak wskakuję w temat o W10 z W7.

 

Jeszcze wracając do W10. Mój powrót miał miejsce po około 4 miesiącach działania na W10 z klucza z W7. Zaraz po instalacji aktywowałem system i nie było żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem można zrobić,

Za pierwszym razem musisz, a nie możesz.

 

Akurat tak się składa, że sobie ostatnio analizowałem cały proces i to ile śmieci zostaje, niekompatybilności w rejestrze czy innych problemów. Nawet jeśli tego nie widać to tylko kwestia pierwszej lepszej aplikacji, która się na nie nadzieje. Nawet Visual Studio mi się nie instalował poprawnie na takim systemie.

A przeanalizowałeś ile śmieci jest przed? Bo dość często bywa tak że jak system stoi kilka lat to jest taki syf że głowa mała. Dlatego przed aktualizacją należy sprawdzić jak wygląda system. Zrobiłeś to?

 

Zresztą nie jestem jedyną osobą, która doznaje takich anomalii. Nawet kiedy aktualizowałem W7 do W10 dla samego siebie, od razu zaorałem po aktywowaniu klucza i postawiłem na nowo, bo cenię sobie swój czas i wiem dobrze co się dzieje gdy się tego nie zrobi.

Patrz na linuksach też tak orasz system i stawiasz od nowa, czy starasz się naprawić? Tylko nie pisz mi że linuksy łatwiejsze.

 

Ale oczywiście możesz stwierdzić, że skoro ty nie zauważasz problemu to nie może go być, i że wszystkie te wyimaginowane problemy pochodzą od osób, które nigdy nie widziały Windowsa, podejście rodem z piaskownicy ;).

Jedyne co mogę stwierdzić po tym co napisałeś, że nie masz wiedzy na temat Windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×