Skocz do zawartości
kori

hostlista.oga.pl

Polecane posty

wiecie że lubię zestawienia, kilka miesięcy temu zbudowałem stronę z listą subdomen

niejednokrotnie był moj temat na forum zestawiający kilka wariantów hostingu wg określonych kryteriów

 

opowiadając na pytanie @Kamikadze
już się otwierają w nowej zakladce, wyszczególnianie opcji poszczególnych hostingodawców nie jest w tej chwili moim priorytetem

webmaili nie będzie, używanie męczy, powinno się używam programów pocztowych

tabelka optymalizowana na moim komputerze pod: 1024x600, o innych pomyślę później ;P

czekboksy bez limitu? nie , zamiast cyfr mozna używać "nl" takie wartości występują w zestawieniu

 

 

DO ZROBIENIA:

- możliwości panelu: cron, wildcard domeny, mail catchall, zmiana wersji php, ilość opcji php, instalator aplikacji, rodzajów webmail, ftp, sftp

- możliwość wybrania 2-3 ofert i pokazanie na początku za pomocą sortowania

 

 

 

mile widziane wszelkie informacje nt uzupełnienia pustych pól

inne wątki na forum:
hosting DA sms: http://www.webhostingtalk.pl/topic/49733-gdzie-tani-hosting-z-platnoscia-sms-i-panelem-directadmin/

domeny: http://www.webhostingtalk.pl/topic/51631-zestawienie-operatorow-domen-z-kilkoma-popularnymi-koncowkami/

skarbonki i dotacje: http://www.webhostingtalk.pl/topic/53479-rozne-uslugi-hostingowe-z-widgetem-na-strone/

tani hosting DA: http://www.webhostingtalk.pl/topic/49832-tani-hosting-z-directadmin-do-30zl-rocznie/?p=426943

 

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up z tego co widzę to to sam możesz dodać ;)

 

Lista jak lista - jest ich pełno w takim wykonaniu (brzydka jak noc :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Rozdziel sobie jeszcze darmowe hostingi i płatne hostingi. Bo już widzę że leszcz dodał :)

 

Zweryfikuj jeszcze płatności. Wszędzie dodałeś jedną formę a niektóre firmy mają 3-4 z możliwych u Ciebie. Możesz to też zrobić czytelniej.

 

Zrób jeszcze przycisk. Zgłoś. Np. na wypadek zmiany oferty, błędu itp.

 

A i dodaj możliwość filtrowania wg. nazwy firmy. Jak mam zjechać na dół to nie ogarniam tabelki bo nie wiem co jest co. Ewentualnie pomiędzy ofertami firmy dodaj nad nim od nowa opis każdej kolumny. Cenę miesięczną też dodaj. Dużo osób lubi rozliczać się miesięcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jakieś filtrowanie, po nazwie, według ceny pakietu, ewentualnie ceny za 1GB. Strona straszna, po pracuj troszkę nad nią i bedzie okej. Poza tym lista jakich wiele ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą poprzednicy, żeby strona spełniała lepiej swoją rolę, potrzebne jest proste filtrowanie danych. Dlatego oprócz listy/bazy danych przydałaby się również możliwość np. porównania 3 wybranych firm. Poza tym można się pokusić o więcej informacji, które będę widoczne po kliknięciu na daną firmę, a nie od razu przekierowanie na stronę firmową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kamikadze moim priorytetowym celem było szybkie zebranie informacji które są jawne na stronie

oraz tych co zebrałem wczesniej tu na forum

co do platnosci, wszedzie są dopiero po rejestracji, a platnosc przelewm ma każdy stąd pozachaczane wszedzie tylko to,

a może wogóle odpuscic opcje przelew jako coś co wiadomo że jest?

 

zgłosić błędy, zmiany itp. mozna zawsze, jest duży przycisk "kontakt", ceny miesięcznej nie planuję

@N0Name filtrowanie jest od początku strony

 

@Site z czasem będzie przycisk otwierający dymek z dodatkowymi informacjami, zaletami i wadami, po najechaniu na nazwę strony

porownanie kilku ofert da się zrobić na poziomie sortowania, więc jak juz bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onmouseover="this.style.backgroundColor='#333399';" onmouseout="this.style.background='none';" onClick="location.href='index.php'"

Tak to się robiło dobre 10 lat temu a nie w 2016 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj https://kornel.ski/pl/onclick

 

Sam artykuł jest dość stary ale wyłuszcza problem.

Dotyczy to wszystkich eventów, które nie powinny być zakładane na elemencie tylko powinny być bindowane z poziomu js-a np. jako addEventListener lub można do tego wykorzystać jQuery lub inną bibliotekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używałem z przyzwyczajenia onmouseoverów

sądziłem że hover jest tylko do hrefa, a tu masz ci los styluje się cssem td

i strona trochę się zmniejszyła

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Widzę, że coś Ci w 1free nie pasuje :P Poza tym wpisy z hostingami się powtarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hostingi się powtarzają z roznymi pakietami

 

czy mi nie pasuje... ludzie kupując usługę, kupują swego rodzaju gwarancję że coś będzie działać

przy darmowym hostingu nie wiedzą czego mogą się spodziewać

jeżeli "silnik" będzie w miarę kompletny to dołożę podstronę z darmowymi hostingami

 

gdybyś miał chociaż jeden wariant, jakiś "hopsting pro" czy "pro support"

i dał tam płatność sms, chociażby z dotacją np. w mintshost, to napewno inaczej by ludzie patrzeli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to słabo mogłeś chociaż użyć jakiegoś frameworka css żeby nie wyglądało to jak z poprzedniej epoki. Do takiej listy świetnie nadaje się angularjs ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

hostingi się powtarzają z roznymi pakietami

 

czy mi nie pasuje... ludzie kupując usługę, kupują swego rodzaju gwarancję że coś będzie działać

przy darmowym hostingu nie wiedzą czego mogą się spodziewać

jeżeli "silnik" będzie w miarę kompletny to dołożę podstronę z darmowymi hostingami

 

gdybyś miał chociaż jeden wariant, jakiś "hopsting pro" czy "pro support"

i dał tam płatność sms, chociażby z dotacją np. w mintshost, to napewno inaczej by ludzie patrzeli

 

Wiesz, wystarczy sprawdzić liczby:

ct8.pl - istnieją od kilku lat i ludzie mają do nich ogromne zaufanie

cba.pl - praktycznie jeden z "molochów" bo największy obecnie darmowy hosting - też wiele ludzi zakłada tam strony

1free.eu - ponad rok na rynku, ponad 200 kont, wiele większych jak i mniejszych forów.

keex.pl - migracje migracjami ale tez sprawny host

 

Płatnych opcji raczej nie dodam.

Edytowano przez l3szcz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz my też ubolewamy nad tym, że straciłeś tak ważnego klienta, ale nie spamuj.

Jeśli mam być szczery nie wiem nawet o co Ci chodzi w ostatnim poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Skoro pracujesz dla Sys-Com wiesz dobrze, że każdy klient jest równie ważny.

Oczywiście różnica jest między klientami namolnymi a klientami nie mającymi problemów.

 

W ostatnim poście porównałem dla Koriego darmowe hostingi - te bardziej znane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz spokojnie, zrobi się wg. sugestii @kamikadze osobno darmowe
@behemoth w strukturze twojej strony naprawdę motam się, w szczegolnosci platnosc sms

1. nie kazda kwota wchodzi przy zaliczce, więc dobra byłaby lista select 2. czy zaliczka jest 100% z smsa, bo nigdzie nie znalazłem info 3. inne parametry i ceny na stronie blutu a inne przy zamawianiu

post-12601-0-58381000-1462565487_thumb.jpg

post-12601-0-92360100-1462565646_thumb.jpg

post-12601-0-18042300-1462565660_thumb.jpg

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zmiany:

- dodane formy kontaktu i sortowanie po przeliczniku, najwyższy priorytet dla czatu online, gg, skype/facebook/telefon, mail, formularz kontaktowy
- mniej kodu strony i więcej css, dzięki pomocy @Regdos
- dodane więcej pozycji z płatnością sms

- wyższe ceny zaokrąglone

- dodane ostrzeżenie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładka "kontakt" to jakiś dramat...

 

 

Zadaj pytanie, złóż reklamację, odpowiem jak bede online. Brak odpowiedzi? Wroc bez zmiany IP.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Propozycja ode mnie.

Niech będzie spis firm, może być w formie takiej galerii/tabelki (no podzielone, np. kilka rzędów, w jednym rzędzie powiedzmy 4 hostingi). Po kliknięciu w logo przenosi do "profilu" hostingu i tam ew. pakiety, dodatkowe uwagi i tak dalej, możliwy opis hostingu, bla bla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lindsey możesz polecić jakieś tło ;)

@Viperoo w zastosowaniach do jakich jest, sprawdza się wyśmienicie łącząc chat z systemem transakcyjnym

z tego co widzę tylko 2 osoby w ostatnich dniach napisały losowe znaki z klawiatury, zapewne tutejsi ;p

@KeeX
nie lubię grafiki, raczej nie spodziewaj się innych aniżeli ikonki kontaktów

domyślam się że chodzi ci o to by porobić dodatkową linię pustą co 4 hostingi by nie zlewało się wszystko
wydaje mi się że antyzlewaniem wystarczającym jest żółta biegająca linia

moim zamierzeniem nie było by ktoś tę tabelkę całą przeglądał, tylko odrazu wybrał conajmniej 2-3 opcje

i znalazł pare opcji odpowiednich dla siebie i zanim kupi poczyta opinie na wht
czytam uwagi i w miarę umiejętności próbuję wprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

częściowo przełożyłem kod php na javascript, czy to dobre rozwiązanie czy wręcz przeciwnie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×