Skocz do zawartości
Lukines

Serwer Dedykowany + IP [Poszukuje]

Polecane posty

Witam.

 

Otóż zauważyłem że tutaj wiele firm ma swoje konta ;)

 

Mój wybór obecnie to OVH + 128 IP .

 

Tutaj parametry obecnego : http://prntscr.com/ayomgg

 

IP z Kanady są po 8zł/IP - Opłata przy instalacji

 

Poszukuję czegoś tańszego ( chodzi głównie o cenę ip ) o takich samych parametrach.

 

- IP które dokupię najlepiej żeby były USA/KANADA.

- Jedyne co będzie na tym dedyku to 128 Firefoxów.

 

Teraz pytanie czy gdzieś jakaś firma oferuję coś takiego o takiej samej jakości tylko z tańszą instalacją ip?

 

Dziękuję i Pozdrawiam!

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SoYouStart - marka OVH.

 

IP są po tyle samo tylko serwer tańszy. Pytanie czy mogę zbić parametry serwera? I pójdzie na tym 128 Firefoxów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U większości dostawców (chyba wsyzstkich prócz ovh) byś musiał zapłacić te 8zł ale miesięcznie, więc ovh ma najlepszą ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budżet jest do ustalenia nie ma granicy górnej :)

 

Ogólnie :

 

Potrzebuje na jednym dedyku odpalić jak najwięcej Firefox + IP ( nazwijmy to Slotem ) .

 

Chodzi oto żeby cena za jeden slot była na przestrzeli 3 miesięcy była w okolicy 4/5/6 zł.

 

Oczywiście żeby to też jakoś chodziło ;)

 

Najlepiej żeby nie było limitów na łączu.

Edytowano przez Lukines (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

budżet jest do ustalenia nie ma granicy górnej :)

 

Ogólnie :

 

Potrzebuje na jednym dedyku odpalić jak najwięcej Firefox + IP ( nazwijmy to Slotem ) .

 

Chodzi oto żeby cena za jeden slot była na przestrzeli 3 miesięcy była w okolicy 4/5/6 zł.

 

Oczywiście żeby to też jakoś chodziło ;)

 

Najlepiej żeby nie było limitów na łączu.

 

Wydaje mi się że 8 / 3 = 2.66 więc jest to poniżej Twoich oczekiwać i nie rozumiem czemu w takim razie uważasz że OVH ma za drogie ip skoro wychodzi taniej niż chcesz zapłacić.

 

Ale jeśli chcesz mogę Ci zaoferować 4zł za adres ip miesięcznie na takim samym serwerze jak chciałeś na OVH, cena serwera ta sama co na OVH, ale warunek taki że okres wynajmu minimum 2 miesiące, później może być płatności miesięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się że 8 / 3 = 2.66 więc jest to poniżej Twoich oczekiwać i nie rozumiem czemu w takim razie uważasz że OVH ma za drogie ip skoro wychodzi taniej niż chcesz zapłacić.

 

Ale jeśli chcesz mogę Ci zaoferować 4zł za adres ip miesięcznie na takim samym serwerze jak chciałeś na OVH, cena serwera ta sama co na OVH, ale warunek taki że okres wynajmu minimum 2 miesiące, później może być płatności miesięczna.

Dolicz jeszcze cene serwera , nie sami ip.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie VPS w OVH za 12 zł do niego możesz podpiąć 32IP za 8zł, możesz sobie kupić kilka takich serwerów.

Tak jak przedmówcy pisali taniej niż OVH nie ma nigdzie. Mam czasami wrażenie, że ludziom już się w dupach przewraca od tego dobrobytu. Za niedługo będą chcieli dedyka po 10zł brutto....

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dolicz jeszcze cene serwera , nie sami ip.

 

To co ty chcesz płacić tylko za same ip?

 

Nawet jeśli cena za ten twój "slot" to ma być cena z opłatą serwera i adresm ip to i tak wychodzi niewiele ponad limit.

Zakładając że serwer wynajmujesz na co najmniej 3 miesiące to cena za miejsce na serwerze + ip (slot) wyjdzie:

(3 * 470 zł + 128 * 8 zł) / 3 [miesiące] / 128 [sloty] = 6,34 zł slot/mc

Zakładając że serwer potrzebujesz na 3 miesiące a im dłużej będziesz go używał tym taniej będzie.

 

Dla 4 miesięcy wynajmu masz już 5,67 zł za slot na miesiąc.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to kup sobie VPS w OVH za 12 zł do niego możesz podpiąć 32IP za 8zł, możesz sobie kupić kilka takich serwerów.

Tak jak przedmówcy pisali taniej niż OVH nie ma nigdzie. Mam czasami wrażenie, że ludziom już się w dupach przewraca od tego dobrobytu. Za niedługo będą chcieli dedyka po 10zł brutto....

 

Gdybym znał wszystkie oferty dedyków i wszystkiego na całym świecie to bym nie pisał tutaj z pytaniami.

A czy to że chce żeby mnie wyszło najtaniej to znaczy że mi się w dupie poprzewracało?

 

Dzięki Fizyda za potwierdzenie po raz kolejny tego do czego sam doszedłem w sensie że po moich poszukiwaniach tylko OVH uznałem za sensowne jako cena/jakość.

 

Jeszcze mam takie troche inne pytanko , czy jeżeli przy uruchomieniu 128 Firefoxów na takim serwie będzie brakowało ramu to można dopalić go sporą ilością swapu z SSD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swap to zwykle kiepski pomysł. Ovh w pewnym momencie zrobi rewolucję z cenami IP więc nie opieraj na ich cenach biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swap to zwykle kiepski pomysł. Ovh w pewnym momencie zrobi rewolucję z cenami IP więc nie opieraj na ich cenach biznesplanu

 

W sensie ta super oferta będzie gorsza tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standardowe ceny IPkow ipv4 w Europie sa na poziomie ok 2 euro miesiecznie.

 

Przy /24 mozna zejsc do 1 euro IP albo i ponizej ale to na dluzsze kontrakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×