Skocz do zawartości
dan

Dostarczalność maili przez Amazon SES w Polsce

Polecane posty

Rozglądam się za zewnętrznym serwerem do rozsyłki maili. Wpadł mi w oko Amazon SES. Jednak mam trudność w znalezieniu opinii o jego skuteczności w Polsce (głównie chodzi o dostarczalność maili).

Jeśli ktoś korzystał proszę o pdozielneie się doświdczeniem:

1. Jak z dostarczlnością głównie w Polsce?

2. Jak z możliwością konfiguracji? (czy da się tak skonfigurować aby uniknąć np. w gmailu informacji przesłane przez i tu jakieś odniesienie do amazon?)

3. Czytałem o ostrożnej polityce wolumenu wysyłki maili stosowanej przez Amazon. Że na początku to tylko kilkanaście/set maili na dobę tylko na swoją domenę a potem zwiększają zasoby. Jak to jest w praktyce teraz?

 

 

Edytowano przez dan (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to jak już nie Amazon SES to może jakiś podobny dostawca usług rozsyłki poczty? ;-) Aczkolwiek nurtuje mnie wciąż ten Amazon :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@l3szcz, a także getresponse, mailerlite, mailchimp itd. Wiem za co się tam płaci ale w tym konkretnym przypadku poszukuję "tylko" usługi wysyłające maile. Raz, że potrzebne to mi do integracji z wew. systemem a dwa, że tak będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że amazon daje tylko 500 maili w miesiącu jako "sandbox" jak chcesz więcej to musisz pisać do nich request. Dostarczalność praktycznie 100% mają w całej Europie : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nvu - jakies wielkie elaboraty trzeba w tym requescie pisać? Z Twojego doświadczenia jak szybko rozpatrują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej było by kupić serwer VPS lub dedykowany lub nawet jakieś inne rozwiązanie chmurowe i tam skonfigurować pocztę ? Brak limitów wysyłania, jedynie o RBL można się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lord101 - mam VPS i wysyłam mailing do ok. 6000 uzytkowników. Nie tylko RBL jest wyzwaniem. Profilowanie kolejek maili w zależności od limitów dostawców poczty (wp, onet, inne) i tym podobne zagadnienia to nie jest to czym chcę się zajmować. Jeśli mogę umiarkowanie drogo zapłacić za wysyłke maili np. amazonowi przy założeniu ze on zajmie się "czarną" robotą upewnienia się, że jak najwięcej maili wejdzie i nie wskoczy w spam czy gdzie indziej - to chętnie.

 

Dlatego też założyłem ten temat ciekawy jakie macie doświadczenia z rozsyłaniem maili przez Amazon SES.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nvu - jakies wielkie elaboraty trzeba w tym requescie pisać? Z Twojego doświadczenia jak szybko rozpatrują?

 

Zależy od ilości, do 10k nie robią znaczących problemów. Przy requeście na wysyłkę 2mln w miesiącu chcieli już dokładne info do jakiego kraju, jakie informacje, itp...

 

Ogółem samodzielna wysyłka to dosyć spora zabawa, testowałem to przy 50k mail w miesiącu. Samo RBL to tylko pikuś, ogółem część maili do SPAMu trafia bo każda poczta ma inne filtry, inne kolejkowanie itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×